Dzisiaj jest 28 mar 2024, 09:40


Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Nasze auta - Golf 6
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 6 - 2.0 GTI - 2011 by RyŚ

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 6 GTI
    Rok produkcji: np. 2011
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI 210KM (CCZB)
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + pakiet 990 + pakiet zimowy + zawieszenie DCC + kamera cofania
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. NAVI RNS 510 Dynaudio Excite
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post03 wrz 2018, 13:40

Marka/Model: VW Golf VI Highline
Rok produkcji: 2009
Silnik/Pojemność/Moc: 2.0 TDI CBAB 140KM

Kolor: Deep Black Perlescent Effect (2T/C9X)
Układ napędowy: 6 przerzutek
Zawieszenie: ORI
Car Audio: Dynaudio, RCD 510
Wyposażenie: Kierownica od R-ki, Asystent parkowania, Czujniki parkowania przód/tył, Bi-Ksenony skrętne, Climatronic, 4x el. szyby, Kamera tył, Jasny środek, Grzenie pośladków, Szyberdach, System antykradzieżowy, DRL w halogenach

Modyfikacje zrealizowane:
- Nakładki alu na pedały + podstopnica
- Tempomat
- RNS 510 - Jednak DM ;)
- Moduł bluetooth - był ale wypadł bo DM
- Felgi 18" lato - z wersji edition 35
- Felgi 17" zima
- Listwy ochronne na progi
- Nowszy panel klimy - z passata
- Warningi drzwi - póki co tylko przód...
- Gałka biegów od GTD
- podświetlenie lusterek
- dynamiczne kierunki lusterek

Modyfikacje planowane:
- Lampki tył LED
- Zderzak Przód/Tył/Klapa? GTD + nakładka progi
- Podłączenie suba
- Lusterko monochrom
- Czujnik deszczu

Do naprawy / zrobienia:
- Kamerka tył Zrobione
- Wymiana oleju + sprawdzenie imbusa w pompie oleju Zrobione
- Polerka + jakaś powłoka ochronna

AKTUALNIE
zima
Obrazek

lato
Obrazek

BYŁO - Kołpaki #-o [-( :-k
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- 03 wrz 2018, 14:44 --

pierwszy mod, nakładki alu na pedały :mrgreen:

pierwsze pytanie, jak mam jakiś problem odnośnie modyfikacji czy naprawy czegoś, lepiej zamieszczać posty tutaj czy zakładać nowy temat w dziale problemy/usterki czy też pytania/porady?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 mar 2022, 12:51 przez goses, łącznie zmieniany 8 razy
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 10m 6s
  • Pochwały: 2

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post03 wrz 2018, 13:53

Na wstępie serdecznie witam i gratuluje najładniejszego koloru :bigok:

Jeżeli chodzi o
goses pisze:pierwsze pytanie, jak mam jakiś problem odnośnie modyfikacji czy naprawy czegoś, lepiej zamieszczać posty tutaj czy zakładać nowy temat w dziale problemy/usterki czy też pytania/porady?

Zdecydowanie w dedykowanych tematach / działach, dlatego że w przyszłości innym będzie łatwiej doszukać się opisu problemu i jego rozwiązania (o ile się pojawi).
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post03 wrz 2018, 14:03

Dzięki :) tylko muszę zadbać o ten kolorek i zrobić jakąś polerke bo ma sporo mikro rysek i parę większych :?

ok, w takim razie będę uderzał do odpowiednich działów, a tu pokazywał tylko skończone mody
Offline
Awatar użytkownika

ToJaKijanka

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 24 lut 2017, 10:00
  • Online: 4d 1h 45m 3s
  • Auto: MK6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Bruksela Bielsk Podlaski

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post09 paź 2018, 10:14

Fajny egzemplarz :)
Dobra baza do modów! Skąd jesteś dokładnie? Fajnie by było sie kiedyś ustawić jak będę w PL
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post10 paź 2018, 11:49

Dzięki @ToJaKijanka ;) można by było, BZA :pub:

Naprawiłem kamerkę i sprawdziłem ten nieszczęsny imbus..
- Kamerka była modzona wcześniej, pomogło poprawienie wtyczki przy samej kamerce, dopięcie wtyczki przy radiu, i wymiana brązowego kabelka od kamerki do najbliższej złączki.
- Naprawiłem także wężyk od spryskiwaczy w przepuście klapa/karoseria, bo aż w 3 miejscach był przerwany
- Imbus wymieniony, na szczęście stary nie był mocno wytarty, tylko pod paznokciem było czuć różnicę, więc i gniazdo nie powinno być zużyte, więc myślę że trochę jeszcze pojeździ na tej pompie 8-)

z modów to muszę zamontować moduł bluetooth bo się już za bardzo przyzwyczaiłem do wcześniejszego zestawu głośnomówiącego. Resztę pewnie będę dopiero realizował na wiosnę.

Parę fotek z napraw
kamera5.jpg

IMG-1010.JPG

IMG-1047.JPG


Imbus
IMG-1077.JPG

IMG-1078.JPG

IMG-1079.JPG


Pytanie o ten otwór odprowadzający wodę w klapie bagażnika, nie powinno tam być jakieś gumy/uszczelki? bo rant trochę mi zardzewiał.. :? :x
IMG-1008.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post10 paź 2018, 14:11

Powinna być rurka z uszczelką do tego otworu którą za kilka złotych można kupić w Serwisie.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

adampal

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 lip 2017, 08:26
  • Online: 2d 19h 26m 44s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI 16V 80KM
  • Lokalizacja: Katowice, śląskie

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post11 paź 2018, 06:59

Możesz mi powiedzieć jak naprawiłeś ten wężyk od spryskiwacza? Mam taki sam problem - płyn leje mi się do bagażnika - więc też na pewno jest przerwany gdzieś.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post11 paź 2018, 07:27

adampal pisze:Możesz mi powiedzieć jak naprawiłeś ten wężyk od spryskiwacza? Mam taki sam problem - płyn leje mi się do bagażnika - więc też na pewno jest przerwany gdzieś.

Przy kamerze jest przykręcone plastikowe kolanko na które wchodzi wężyk a na jego końcu jest grzybek który wchodzi w otwór w klapie. Musisz rozebrać klapę i zobaczyć co się stało czy wężyk się wypiął , czy kolanko pękło. Skąd wydostaje się woda i wtedy to uszczelnić.
Obrazek
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

adampal

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 lip 2017, 08:26
  • Online: 2d 19h 26m 44s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI 16V 80KM
  • Lokalizacja: Katowice, śląskie

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post11 paź 2018, 08:00

Dzięki - tyle tylko, że ja nie mam kamerki :). Myślałem, że płyn od spryskiwacza leje się gdzieś właśnie na styku klapa/karoseria. Byłem już z tym nawet kiedyś w ASO ale chyba im się nie chciało bo nic z tym nie zrobili. Płyn jak leciał tak dalej leci do bagażnika.
Offline
Awatar użytkownika

ToJaKijanka

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 24 lut 2017, 10:00
  • Online: 4d 1h 45m 3s
  • Auto: MK6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Bruksela Bielsk Podlaski

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post11 paź 2018, 11:52

@goses, ja BBI :p

Bym musiał u siebie zobaczyć czy też mam taką dziurkę czy coś tam jest 🤔
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post11 paź 2018, 14:42

@BRUNO55 dzięki, rurka w środku jest, ale "lata" luzem, nie ma właśnie tej gumki, muszę ją skądś ją załatwić i ogarnąć tą rdze.

Od razu zapytam bo nigdy nie zamawiałem nic w ASO, a kawałek mam do najbliższego, to czy można zamówić u nich z wysyłką? bo pewnie od ręki nie mają wszystkich części.

@adampal nawet nie musisz nic rozbierać, po prostu z prawej strony jak otworzysz bagażnik, masz gumę / harmonijkę, zdejmujesz ją, w środku masz kable i właśnie wężyk od spryskiwaczy.. nie wymieniałem całego tylko dorobiłem brakujący odcinek ;) w klapie jest troche zapasu więc można go wyciągnąć, gorzej było z tym co wystawał z karoserii/słupka, ale po prostu kupiłem rurkę gumową o mniejszej średnicy, 4-5mm max, ja musiałem podgrzać starą rurkę i ciasno włożyłem nową z dwóch stron, tak 1-2cm wystarczy, dodatkowo dałem silikon do uszczelnienia. Jak bawiłem się z kamerką miałem plastikową tapicerkę klapy zdjętą więc od razu patrzyłem czy przy samym spryskiwaczu gdzieś nie leci, zużyłem trochę płynu, było sucho więc ok, aha gumowy wężyk lubi się zgiąć i nie będzie Ci przepuszczał płynu więc trzeba go ładnie ułożyć.
Offline

adampal

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 19 lip 2017, 08:26
  • Online: 2d 19h 26m 44s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 MPI 16V 80KM
  • Lokalizacja: Katowice, śląskie

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post11 paź 2018, 18:14

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie - teraz już wszystko jasne!
Offline
Awatar użytkownika

mati5123

Aktywny

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 17 gru 2014, 10:41
  • Online: 3d 16h 29m 46s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CFGB2.0TDI 170KM GTD
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post12 paź 2018, 09:46

Fajna maszyna powodzenia :d
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post27 mar 2022, 12:47

Dawno mnie tu nie było, ale pokrótce postaram się opisać co w tym czasie robiłem ;)

---

drugą rzeczą co zrobiłem to był tempomat, już jakieś 3 lata temu :-k P&P, kodowanie i działa, prosta sprawa gdyby nie to że miałem zmieniany moduł kierownicy + dołożone zabezpieczenie z CarSystems, i początkowo kodowanie nie wchodziło ale jakoś się uprałem z tym

---

Następnie były chyba nakładki chrom na progi, przód + tył, lepiej to wygląda, foto może zrobię jak posprzątam :?

---

Obrazek

to już ze 2 lata jak wymieniłem gałkę :D prezentuje się dużo lepiej jak standard

---

Obrazek

Wpadło Discovery Media MIB2, jakiś rok temu, pełny unlock, miałem z tym przeboje, może kiedy napiszę jak "odcegłować" jednostkę :lol:

Na foto widać tez zmieniony panel, akurat ten z passata cc 1K8907044A, P&P, zmiana kodowania i działa jak należy.

Obrazek
Obrazek

Chciałem mieć jak ori z MK7, wydrukowałem obudowę, ale koniec końców zamieniłem się z kumplem z Jetty, lepiej mu pasuje w tunel bo u niego jest głębszy, ja u siebie wsadziłem samo usb w miejsce przy biegach, sprawuje się spoko, przerobione z wiązki 5Q0035726E

Obrazek

Obrazek

Taki mały bonus sobie zrobiłem w DM ;)

---

Obrazek

Za dużo bassu... :mrgreen: jakiś pół roku temu rozwaliło magnes, musiałem wymieniać głośnik z przodu, btw słabo że nie jest niczym chroniony od wilgoci z drzwi

---

Obrazek

któregoś weekendu zająłem się przednimi drzwiami, wygłuszenie bitmat + pianka, też na ten panel co się zdejmuje, przy okazji założyłem warningi w drzwi, oraz podświetlenie lusterek + dynamiczne kierunki od majfriendów (działają spoko już ponad pół roku), z wygłuszeniem czuć różnicę, boczek jest sztywniejszy, połączenia plastików przesmarowałem więc nic nie trzeszczy, i odgłos zamykania drzwi jest pełniejszy, a nie taki pusty jak w trabancie..

---

Obrazek

obecny mod, jeszcze nie dokończony (szukam czasu), trochę wymuszony przez zabłąkany kamyk z naczepy :evil:
czyli czujnik deszczu + lusterko monochrom, miało dość głęboką ryskę ale udało się spolerować

---

dodatkowe foto w polu :D
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

mati5123

Aktywny

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 17 gru 2014, 10:41
  • Online: 3d 16h 29m 46s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CFGB2.0TDI 170KM GTD
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post11 kwie 2022, 09:16

No nieźle pojechałeś gratki :D
Offline

Marek534

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 lip 2023, 11:50
  • Online: 29m 19s
  • Auto: Golf V
  • Silnik: 1.4

Re: Golf VI - CBAB - 2009 by goses

Post11 lip 2023, 12:20

Pięknie porobione, szacuneczek

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość