Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:23


Wymiana bordnetz (BCM)

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

piotr64

Aktywny

  • Posty: 173
  • Rejestracja: 30 gru 2019, 11:42
  • Online: 12d 5h 58m 26s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI TEAM
  • Silnik: 1.4 16V
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post04 gru 2021, 18:25

Osram to xenon z DRL i dynamiczny kierunek wymiana plug & play
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post14 sty 2022, 07:21

piotr64 pisze:widzę że nikt nie ma info a 1k0937087ba podejdzie czy za nowy ma ktoś taki ?


Podejdzie ,miałem fabrycznie HW 087AK i SW 087AK , zrobiłEm SW 087BA , po drodze jeszcze miałem 087AN, AL i jeszcze któryś, kodowanie co do przysłony w ksenonach było inaczej i chyba cos odnośnie aktyw. menu świateł w liczniku, wszystko śmiga już parę lat.
Z 086H i 086D tez można zrobić 087XX , wtedy zyskuje sie np. ledowe podświetlenie rejestracji [chodzi o ory ledy, bez canbus] ale trzeba pamiętać że jedne 086X maja piny pod dach rozsuwany , jedne ich nie mają ,inne obsługują 2 drzwi , inne 4 drzwi, kseny, halogeny i może cos być inaczej w kodowaniu albo nie zadziała np. dach.

Robiłem soft z 086D na 087BA w golfach bez dachu rozsuwanego i nie było problemów.
Nawet 087K [skoda] robiłem na 087BA i zabanglało. Zawsze można wrócić wstecz softem ale trzeba go mieć.

Oczywiście po flashu się skasują domyślne ustawienia świateł w bajt 18 i może się okazać że żadne z podpowiadanych kodowań w tym bajcie nie zadziała ale edytując plik konfiguracyjny w 18 bajt można zrobić wszystkie sztuczki z światłami , 4 stopy, zmieniać funkcje wyjść, dezaktywować po kolei ,zimne/ciepłe diagnozy żarówek i wtedy bez problemu można ledy wpakować nawet w kierunkach, mgłowych, cofania , H7, H15, HB3 , ala golf7 :D ,, oczywiście takie ledy bez żadnych sztucznych obciążeń, can bus i innych cudów techniki--typu opory po 10-50watów ,kabli, druciarstwa, nic nie ma i nie ma ryzyka :banghead:
Tak miałem , przez 6 lat ani jedna leda nie siadła, do dziś golf jezdzi.
Offline

tdsr

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 08 mar 2015, 13:02
  • Online: 3h 45m 41s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4TSI CAXA DSG7
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post01 mar 2022, 19:40

Witam wszystkich !

Potrzebuję pomocy w kwestii programowania pilotów w Golf VI.
Wymieniłem BCM na 5K0937087T i w adaptacji mam nieaktywną opcję adaptacji pilotów. Dodam, że tryb transportu jest wyłączony. W samochodzie działa wszystko xenon/ledy itd ale nie mogę zaprogramować pilotów. Słyszałem o jakieś opcji Kess i że dlatego nie mogę tego zrobić ! Nie mam pojęcia o co chodzi, co mogę z tym zrobić. Pomoże ktoś ?
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post02 mar 2022, 08:14

tdsr pisze:Witam wszystkich !

Potrzebuję pomocy w kwestii programowania pilotów w Golf VI.
Wymieniłem BCM na 5K0937087T i w adaptacji mam nieaktywną opcję adaptacji pilotów. Dodam, że tryb transportu jest wyłączony. W samochodzie działa wszystko xenon/ledy itd ale nie mogę zaprogramować pilotów. Słyszałem o jakieś opcji Kess i że dlatego nie mogę tego zrobić ! Nie mam pojęcia o co chodzi, co mogę z tym zrobić. Pomoże ktoś ?

tak, jak bcm ma error w kanałach adaptacyjnych = pochodzi z auta z kessy , lub po 2018
jak jest Hella , mozna to naprawić przy pomocy VCP i eeprom editor
jak jest CONTi , to nie ma solucji na to jak narazie
chyba ze ASO ma jakies magiczne sztuczki, nie wiem
Offline

WuKa

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 lut 2023, 23:09
  • Online: 48m 34s
  • Silnik: 1.8 TFSI 160 KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post19 lut 2023, 23:18

ALF pisze:
piotr64 pisze:widzę że nikt nie ma info a 1k0937087ba podejdzie czy za nowy ma ktoś taki ?


Podejdzie ,miałem fabrycznie HW 087AK i SW 087AK , zrobiłEm SW 087BA , po drodze jeszcze miałem 087AN, AL i jeszcze któryś, kodowanie co do przysłony w ksenonach było inaczej i chyba cos odnośnie aktyw. menu świateł w liczniku, wszystko śmiga już parę lat.
Z 086H i 086D tez można zrobić 087XX , wtedy zyskuje sie np. ledowe podświetlenie rejestracji [chodzi o ory ledy, bez canbus] ale trzeba pamiętać że jedne 086X maja piny pod dach rozsuwany , jedne ich nie mają ,inne obsługują 2 drzwi , inne 4 drzwi, kseny, halogeny i może cos być inaczej w kodowaniu albo nie zadziała np. dach.

Robiłem soft z 086D na 087BA w golfach bez dachu rozsuwanego i nie było problemów.
Nawet 087K [skoda] robiłem na 087BA i zabanglało. Zawsze można wrócić wstecz softem ale trzeba go mieć.

Oczywiście po flashu się skasują domyślne ustawienia świateł w bajt 18 i może się okazać że żadne z podpowiadanych kodowań w tym bajcie nie zadziała ale edytując plik konfiguracyjny w 18 bajt można zrobić wszystkie sztuczki z światłami , 4 stopy, zmieniać funkcje wyjść, dezaktywować po kolei ,zimne/ciepłe diagnozy żarówek i wtedy bez problemu można ledy wpakować nawet w kierunkach, mgłowych, cofania , H7, H15, HB3 , ala golf7 :D ,, oczywiście takie ledy bez żadnych sztucznych obciążeń, can bus i innych cudów techniki--typu opory po 10-50watów ,kabli, druciarstwa, nic nie ma i nie ma ryzyka :banghead:
Tak miałem , przez 6 lat ani jedna leda nie siadła, do dziś golf jezdzi.


odgrzeje nieco kotleta ale temat warty pociągnięcia.
Co prawda jestem nieco z innego forum bo pytanie dotyczy Skody Superb II, ale bcm widzę że mamy ten sam.
Kolega wyżej opisał wiele sytuacji w których flashował wersje 086 i bardzo mnie to zaciekawiło. Przepaliłem cały internet polski oraz angielski i wszyscy twierdzą że wersje 086A nie da się sflashować żeby wyłączyć błędy spalonych żarówek.
Czy udało się może komuś to zrobić?
Wersje jaką mam to SW: 1K0 937 086 A HW: 1K0 937 086 A, próbowało swoich sił dwóch speców, jeden przez VCP drugi przez VCDSa. Żadnemu się nie udało.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2023, 12:11 przez WuKa, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post20 lut 2023, 06:47

WuKa pisze:
odgrzeje kotleta nieco kotleta ale temat warty pociągnięcia.
Co prawda jestem nieco z innego forum bo pytanie dotyczy Skody Superb II, ale bcm widzę że mamy ten sam.
Kolega wyżej opisał wiele sytuacji w których flashował wersje 086 i bardzo mnie to zaciekawiło. Przepaliłem cały internet polski oraz angielski i wszyscy twierdzą że wersje 086A nie da się sflashować żeby wyłączyć błędy spalonych żarówek.
Czy udało się może komuś to zrobić?
Wersje jaką mam to SW: 1K0 937 086 A HW: 1K0 937 086 A, próbowało swoich sił dwóch speców, jeden przez VCP drugi przez VCDSa. Żadnemu się nie udało.


kazdy sterownik da się zflashowac o ile masz do niego plik
nie musisz flashowac zeby wyłaczyć błedy, bo robiśz to edytując eeprom
Offline

WuKa

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 lut 2023, 23:09
  • Online: 48m 34s
  • Silnik: 1.8 TFSI 160 KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post20 lut 2023, 12:08

masz może jakiś link jak to się robi i co jest potrzebne? lub kogoś kto takie tematy już robił?

Sprzętowo jestem na poziomie zero bo nie mam ani VASa ani laptopa z Windowsem. W pierwszej kolejności mi doradzono żeby kupić nowy BCM...
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post21 lut 2023, 07:14

WuKa pisze:masz może jakiś link jak to się robi i co jest potrzebne? lub kogoś kto takie tematy już robił?

Sprzętowo jestem na poziomie zero bo nie mam ani VASa ani laptopa z Windowsem. W pierwszej kolejności mi doradzono żeby kupić nowy BCM...


to jak nie masz laptopa , ani windowsa, ani vas ...to po co Ci nowy bordnetz ?
to wymaga kodowania , a nie tylko wypięcia / wpięcia .
Offline

wuzetek

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 lut 2023, 18:43
  • Online: 14m 20s
  • Auto: Kia

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post26 lut 2023, 12:51

O jakie kodowanie chodzi? Samemu można to zrobić?

https://pracowniaa.pl/czyszczenie-kostki-brukowej/
Offline

skorek22

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 mar 2024, 11:42
  • Online: 1h 27m 42s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wymiana bordnetz (BCM)

Post16 mar 2024, 11:52

Witam. Czy któryś z kolegów mógłby mi pomóc w w ustaleniu jaki fabrycznie powinien być u mnie BCM i potrzebuję
również kodowanie do niego ponieważ oryginalnego kodowania BCM nie mogę odczytać gdyż moduł chyba umarł i nie łączy się z nim VCDS. Osobie chętnej pomóc prześlę vin auta na priv. Dziękuje
Poprzednia

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość