Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 14:51


[1.4 TSI 122KM] 1.4 TSI 122km CAXA - głośny dźwięk podczas odpalania

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Dw97

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 lut 2022, 12:34
  • Online: 1h 4m 39s
  • Auto: Scirocco
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Rybnik

1.4 TSI 122km CAXA - głośny dźwięk podczas odpalania

Post11 lut 2022, 12:39

Cześć,

mam problem z moim samochodem. Problem dotyczy uruchomienia silnika podczas, którego słychać mocny metaliczny dźwięk przez góra 3 sekundy. Jest to bardzo denerwujące, ale trudno znaleźć w Internecie coś sensownego na ten temat. Dodam, że wczoraj auto zostało odebrane od mechanika po kompletnej wymianie rozrządu. Dwa tygodnie temu odbyła się renowacja rozrusznika (wymiana jakiegoś łożyska). Według mechanika problemem może być pompa oleju jednak w mojej ocenie nic na to nie wskazuje. Co to może być?

Dodaję również link do filmu z momentu odpalenia:
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 8h 16m 27s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: 1.4 TSI 122km CAXA - głośny dźwięk podczas odpalania

Post13 lut 2022, 17:20

Chyba nie szukałeś zbyt dokładnie. To kompletnie normalne w przypadku CAXA. Podczas startu zdarza się że słychać chrobotanie zanim olej zdąży się rozprowadzić i nie ma w tym żadnych powodów do obaw, ten typ tak ma, info od VW. Jeśli hałas utrzymuje się przez dłużej niż 3 sekundy dopiero oznacza to że coś jest nie tak, z reguły wtedy to rozciągnięty rozrząd.
Offline

Dw97

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 lut 2022, 12:34
  • Online: 1h 4m 39s
  • Auto: Scirocco
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Rybnik

Re: 1.4 TSI 122km CAXA - głośny dźwięk podczas odpalania

Post14 lut 2022, 08:30

W swoim życiu miałem przyjemność stać z kilkoma autami z silnikami o codzie CAXA i nie wiem czy sie wsłuchałeś ale to nie ten sam dzwiek o którym myslisz. Na filmiku mocno to slychac. Mozna to pomylic z popychaczami, ale najbardziej prawdopodobnym wydaje mi sie wariator w którym gromadzi sie olej w zaworku i w momencie gdy spłynie zaklekota przy rozruchu bo nie ma oleju. Ale chciałem się upewnić od kogoś kto zna sie na tych silnikach i z nimi pracował

-- 14 lut 2022, 08:34 --

W swoim życiu miałem przyjemność stać z kilkoma autami z silnikami o codzie CAXA i nie wiem czy sie wsłuchałeś ale to nie ten sam dzwiek o którym myslisz. Na filmiku mocno to slychac. Mozna to pomylic z popychaczami, ale najbardziej prawdopodobnym wydaje mi sie wariator w którym gromadzi sie olej w zaworku i w momencie gdy spłynie zaklekota przy rozruchu bo nie ma oleju. Ale chciałem się upewnić od kogoś kto zna sie na tych silnikach i z nimi pracował

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości