Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:52


[2.0 TDI 140KM] Problem z wodą w aucie. Golf 6 2.0tdi 140km

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

GolfiarzMK6

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 18 lis 2021, 16:56
  • Online: 5h 7m 49s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi 140 km
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Problem z wodą w aucie. Golf 6 2.0tdi 140km

Post18 lis 2021, 17:09

Cześć wszystkim. Mam problem z moim Golfikiem 6 w Variancie 2.0tdi 140km. Problem leży w wodzie cięknącej po stronie kierowcy. Kupiłem go w lato, gdy nie było prawie deszczu, dlatego nic nie zauważyłem. Teraz gdy prawie ciągle pada, problem się nasilił. Czytałem dużo postów na ten temat, ale u każdego woda była w innym miejscu, dlatego też postanowiłem zadać to pytanie. Ma lub miał ktoś może podobny problem i go rozwiązał? Proszę, pomóżcie :) Poniżej wstawie zdjęcia gdzie zbiera się woda. Dokładnie tam gdzie zaznaczyłem to żółtym kolorem i stamtąd idzie w dół.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z wodą w aucie. Golf 6 2.0tdi 140km

Post18 lis 2021, 18:03

Rozbieraj plastiki i niech ktoś leje wodą po dachu i słupku, a Ty w aucie patrz którędy woda dostaje się do auta.
Może uszczelka drzwi jest już zniszczona i przepuszcza.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

GolfiarzMK6

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 18 lis 2021, 16:56
  • Online: 5h 7m 49s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi 140 km
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Problem z wodą w aucie. Golf 6 2.0tdi 140km

Post18 lis 2021, 18:17

Tomasz_W-wa pisze:Rozbieraj plastiki i niech ktoś leje wodą po dachu i słupku, a Ty w aucie patrz którędy woda dostaje się do auta.
Może uszczelka drzwi jest już zniszczona i przepuszcza.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Będe próbował, ale niestety woda pojawia się tylko w tym miejscu. Nigdzie więcej mokre nie jest. Teraz tak doczytałem, mam panorame. Może to coś z tym związane? Jestem świeży w tym temacie, wcześniej jeździłem poczciwym Golfikiem Mk4 :)
Offline
Awatar użytkownika

ROBAL_26

Nieśmiały

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 07 sty 2018, 13:25
  • Online: 4d 20h 3m 58s
  • Auto: SKODA KODIAQ STYL4X4
  • Silnik: DFGA 150KM 340Nm
  • Lokalizacja: KARSIBÓR k.WAŁCZA

Re: Problem z wodą w aucie. Golf 6 2.0tdi 140km

Post18 lis 2021, 20:16

Sprawdź czy odpływy są drożne , bo gdy są zapchane to woda właśnie przelewa się do kabiny zamiast wylatywać na zewnątrz.
Offline

GolfiarzMK6

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 18 lis 2021, 16:56
  • Online: 5h 7m 49s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi 140 km
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Problem z wodą w aucie. Golf 6 2.0tdi 140km

Post18 lis 2021, 20:24

Dobra, będe to sprawdzał. Teraz pojawił się drugi problem, wjechałem do garażu i otworzyłem panorame. Wcześniej nie było żadnego problemu, teraz sie otworzyła i nie moge jej zamknąć. Silniczek słychać jakby chciał chodzić, jest takie jakby "pykanie" w okolicy przełącznika do szyberdachu ale nie idzie go zamknąć... ktoś coś? Mam dość juz tego auta :/
Offline
Awatar użytkownika

LaCl219

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 14 paź 2016, 23:00
  • Online: 16d 3h 39m 12s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 VARIANT DSG
  • Silnik: 2.0 140KM CBD
  • Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Problem z wodą w aucie. Golf 6 2.0tdi 140km

Post19 lis 2021, 14:31

Ścignij lewy słupek i lej wody butelka do rynienki panoramy,będziesz widział dokładnie skąd leci,pewnie wężyk sie wypiał na łączeniu przez zapchany odpływ.Odprowadzenie wody idzie w każdym słupku,przednie odpływy kończą się pod podszybiem i tam często sie zatyka.Przerabiałem juz to kilka razy z przodu i z tyłu.
Offline

GolfiarzMK6

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 18 lis 2021, 16:56
  • Online: 5h 7m 49s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi 140 km
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Problem z wodą w aucie. Golf 6 2.0tdi 140km

Post04 sty 2022, 15:24

Podsufitka ściągnięta, odpływy udrożnione. Po tygodniu gdy nastał deszcz znowu ta sama akcja, kolejny raz sciągnięta podsufitka, uszczelnione miejsca w których woda mogłaby się przedostawać do środka i poprawy brak, ciągle gdzieś ma jakieś ujscie... ma ktoś może namiar na firme zajmującą się naprawą tej panoramy?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości