Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 15:22


1.4 TSI prawa strona climatronic nie grzeje

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Barti95

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:50
  • Online: 3h 33m 16s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA 90kW 1.4 TSI
  • Lokalizacja: małopolskie

1.4 TSI prawa strona climatronic nie grzeje

Post08 lis 2021, 17:06

Witam ! W moim golfie od jakiegoś czasu nie działa ogrzewanie po stronie pasażera. Robiony kilkukrotnie reset climatronica bez rezultatu,po kablu pokazuje sporadyczny błąd czujnika temperatury nawiewu na nogi pasażera.Zamiana czujników ze strony lewej na prawą nic nie daje (lewa po zamianie grzeje,czyli czujnik dobry).Wynieniona nagrzewnica,świeży płyn chłodniczy,nowy prawy silniczek nawiewu i żadnych rezultatów. Dual nie dual, nic nie pomaga,natomiast chłodzenie działa bez zarzutów. Obydwa węże od narzewnicy porównyawlnie gorące,a z lewej strony górą i dołem leci zimne powietzre.Co ciekawe także ze środkowych kratek leci zimno.Nie wiem gdzie jeszcze mółgbym
coś sprawdzić.Brak jakichkolwiek wycieków płynu.Auto łapie temperaturę normalnie,nie przegrzewa sie ,sterowanie panelem climatronica wydaje się działać bez zarzutu(każda zmiana parametrów wyświetlana na ekranie radia.Może ktoś miał taki przypadek i wie jak temu zaradzić,tymbardziej,że mrozy tuż,tuż.
Bardzo prosze o pomoc!
Pozdrawiam! Barti95 :banghead:
Offline

Barti95

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:50
  • Online: 3h 33m 16s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA 90kW 1.4 TSI
  • Lokalizacja: małopolskie

Re: 1.4 TSI prawa strona climatronic nie grzeje

Post27 lut 2024, 20:31

Przez dwie zimy marzłem w aucie ,ogrzewając tylko fotele. Płukanie nagrzewnicy niewiele dało.Dopiero jej wymiana na nową trochę podniosła temperaturę nawiewu, ale ogrzewanie nie było zadowalające.Nie dawał mi spokoju wymieniony poprzednio silniczek klapek nawiewu (prawa strona),gdyż ciągle dmuchało zimnym powietrzem po prawej stronie.Postanowiłem ponownie założyć stary oryginalny silniczek w którym zmieniłem tylko potencjometr.
poprawa nastąpiła momentalnie.Przy podkręceniu temperatury dmucha gorącym powietrzem , dual działa bez zarzutu ,każdy rodzaj nadmuchu(przód,nogi,szyba) działa .Myślę, że sama wymiana potencjometru nie miała takiego wpływu,ale z jednoczesną wymianą nagrzewnicy już na pewno. Co prawda nie było żadnych podpowiedzi pod moim postem,ale ponieważ usterka ustąpiła więc daje znać bo być może komuś się to przyda w przyszłości.

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość