Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 01:10


MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Golf7Gti

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 17 sie 2021, 19:45
  • Online: 9m 48s
  • Auto: Golf 7 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Slask

MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post17 sie 2021, 19:50

Witam :pub:
Przeszukałem forum lecz nie znalazłem odpowiedzi.
Wymieniłem lampy tył z zwykłych na ledy dociągnąłem kable kierunkowskazu do klapy oraz zrobiłem bajpas w lampach w karoserii lecz stoję przed wielkim znakiem zapytania jakim jest kodowanie pomoże ktos cos ? lub posiada jakies materiały ktore mi pomoga w tym ?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post18 sie 2021, 06:31

Jeśli dobrze rozumiem twój opis to zrobiłeś to wg schematu fabrycznego? Kabelki ciągnąłeś od samego BCM? Jeśli tak to mam instrukcję takiej przeróbki. Jeśli źle to zrozumiałem to słabo szukałeś i jest już taki temat. Daj znać
vw-instrukcje/wymiana-tylnych-lamp-na-led-golf-vii-t1137.html
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 11m 54s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post18 sie 2021, 13:54

Golf7Gti pisze:Witam :pub:
Przeszukałem forum lecz nie znalazłem odpowiedzi.
Wymieniłem lampy tył z zwykłych na ledy dociągnąłem kable kierunkowskazu do klapy oraz zrobiłem bajpas w lampach w karoserii lecz stoję przed wielkim znakiem zapytania jakim jest kodowanie pomoże ktos cos ? lub posiada jakies materiały ktore mi pomoga w tym ?
Ledy przedlift? Jeżeli tak to nie trzeba nic kodować. Działa p&p. Chyba, że nie wiem masz wersję USA.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post19 sie 2021, 08:24

Z tym stwierdzeniem, że nie trzeba nic kodować to bym był ostrożny. Nieprzekodowane lampy z halogenu na led okresowo migają jak choinka bo BCM okresowo sprawdza ich sprawność. Jechałem za takim samochodem i nie wiesz czy hamuje, czy nagle włącza kierunek czy wsteczny...
Owszem, będzie działać, ale określę to mianem druciarstwa, dla tego za tobą to naprawdę zagadka co się dzieje z twoim autem.
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 11m 54s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post19 sie 2021, 15:17

Przecież te lampy pasują i działają p&p. A dołożenie kabli dokłada im tylko funkcjonalności. Jeździłem tak 3 lata i nie tylko ja i nigdy nie było żadnych problemów.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post19 sie 2021, 18:47

Kolego przekodowuje się nawet najprostsze lampki rejestracji itp. w BCM-e jak się wymienia na LED-y, a Ty piszesz o wymianie tylnych lamp z żarówkowych na Ledy.
Czy Ty kiedykolwiek porównywałeś kanały adaptacyje z różnych aut MQB z różnym wyposażeniem, przecież tam od razu widać że wszystko jest kodowane w zależności co jest założone w aucie.

Poszukaj trochę na zagranicznych forach, a będziesz miał odpowiedź, nie raz widziałem o tym tematy tylko się nie interesowałem bo mam Variant-a, a do tego modelu nie wychodziły takie lampki :cry:

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 11m 54s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post19 sie 2021, 21:27

Czary i magia bez dotykania bcmów, kabli, wiązek i kodować, czegokolwiek. Po prostu zmiana i działa. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post19 sie 2021, 22:26

Kolego chyba nie czytasz ze zrozumieniem, to że Ci działa nie znaczy że jest wszystko poprawnie poustawiane w aucie.
To nie auto sprzet 15 lat (czytaj mało elektroniki na pokładzie).
Nie będę powtarzał, ale przeczytaj sobie ze zrozumieniem co napisał flo.

Ja na tym kończę i nic już nie dopisuje :banghead:
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 11m 54s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post19 sie 2021, 22:32

5 lat jazdy i zero problemów, zero błędów i nic. I sam tak na pewno nie robiłem.

To takie wyłamywanie otwartych drzwi.

Skąd wiemy za kim i za czym jechał flo?

Przecież ludzie w EU też tak robią, wszak stamtąd to przyszło.
Ale jak to mówią róbta co chceta.
The end.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post20 sie 2021, 06:17

Odpal sobie auto, stań za nim i popatrz jak lampy migają co jakiś czas...wiejska dyskoteka i choinka. Będziesz miał odpowiedź jak to super wszystko "działa bez problemów". Dla ciebie spoko, a dla jadącego za tobą to zagadka co się dzieje. Mam nadzieje że policja zabiera dowody za takie coś jak będą jechać za tobą.
Nie kodując pozbawiasz się również funkcji powiadomienia o uszkodzonej jednej z lamp (konkretnej funkcji stop czy pozycja) bo BCM nie wie w końcu co tam masz, czy ledy czy halogen. Zadziała ci tylko powiadomienie od wstecznego bo tam ciągle jest halogen.
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 11m 54s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post20 sie 2021, 14:27

Uwierz mi że godzinami patrzyłem na "dupę" mojego auta, bo tak cholernie mi się te światła podobały. I nigdy nie było zarówno u mnie, jak i u 2 innych kolegów żadnych problemów.
Koniec bo nie mam zamiaru przekonywać kogoś nad wyższością Świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, albo wyważać otwarte drzwi. Co tu kodować jak wszystko działało i działa.
Koniec.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: MK7 Zmiana tylnych lamp z Halogenu na Led

Post28 gru 2021, 18:15

flo pisze:Odpal sobie auto, stań za nim i popatrz jak lampy migają co jakiś czas...wiejska dyskoteka i choinka. Będziesz miał odpowiedź jak to super wszystko "działa bez problemów". Dla ciebie spoko, a dla jadącego za tobą to zagadka co się dzieje. Mam nadzieje że policja zabiera dowody za takie coś jak będą jechać za tobą.
Nie kodując pozbawiasz się również funkcji powiadomienia o uszkodzonej jednej z lamp (konkretnej funkcji stop czy pozycja) bo BCM nie wie w końcu co tam masz, czy ledy czy halogen. Zadziała ci tylko powiadomienie od wstecznego bo tam ciągle jest halogen.


Nic nie miga jak odpalisz auto , nie ma żadnej dyskoteki , miałem i mogę potwierdzić , nie trzeba nic kodować.

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości