Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:56


Golf 6 Gti 2012 CCZB 000022

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Golf 6 Gti 2012 CCZB 000022

Post22 lip 2021, 19:38

Witam Golf 6 2.0 Tsi CCZB 2012
Ostatnio wywaliło mi cewki 2-3
Zamieniłem na dobre z innego golfa do czasu aż nie będę miał nowych i dzisiaj miałem wymienić,podczas jazdy pod garaż siadła 1-4 cewka+pojawił się błąd 000022
Po wymianie cewek i świec został tylko błąd 000022
I teraz tak jest możliwość żeby dwa czujniki siadły w tym samym momencie ?
Gdzie są te czujniki
G40 będzie przy obudowanie rozrządu?Tam od lewej strony mocowany do "osłony"(nie wiem co to jest)?
G28 nie mam pojęcia gdzie zacząć szukać
Osłona rozrządu była ściągana i łańcuch był bez zastrzeżeń wymieniana była tylko uszczelka od rozrządu
Jeśli czujnik G40 jest mocowany tam gdzie myślę to czy przy ściąganiu ten "osłony" muszę na coś uważać czy odkręcam 3 śruby wymieniam czujnik i zakręcam tak jak było ?
Objawy
-ciężko pali
-nie równe obroty
-trzęsienie całą budą

-- 22 lip 2021, 19:39 --

Wydaje mi się że do wymiany G40 trzeba będzie ściągnąć tą "osłone"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Re: Golf 6 Gti 2012 CCZB 000022

Post23 lip 2021, 19:02

Czujniki oby dwa wymienione,nadal ten sam błąd,trzepie całym silnikiem
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Re: Golf 6 Gti 2012 CCZB 000022

Post26 lip 2021, 08:13

Problem rozwiązany,2 dni w garażu,nie potrzebnie kupione czujniki,kupa nerwów,trzeba było ściągnąć ten "wariator" i pod nim taki malutki wałeczek który się porusza (przynajmniej na takie coś mi to wygląda nie jestem mechanikiem) wystarczyło go zruszyć śrubokrętem prawdopodobnie przez jakiś syf zastał się w miejscu :despair:
Mam nadzieje że kogoś kiedyś tym postem naprowadzę i nie będzie musiał siedzieć 2 dni w garażu żeby przypadkiem dojść co było nie tak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość