Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:29


[1,6 TDI 105KM] Hałas na postoju, drgania przy 80-100km/h

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

hadzio7

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 maja 2021, 18:57
  • Online: 2h 15m 58s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105km CAYC
  • Lokalizacja: Zbąszyń

Hałas na postoju, drgania przy 80-100km/h

Post13 maja 2021, 19:10

Witajcie!
na wstępie chcialbym wszystkich bardzo serdecznie powitać :)
Jestem szcześliwym posiadaczem Golfa 6 1.6 tdi 105 km CAYC rok 2010 od dwóch tygodni.
Mam jednak z nim parę problemów, zacząłem wykonywać przegląd zerowy jak to po zakupie (oleje, filtry, rozrząd itp) ale zauważyłem jakiś problem, m.in. szarpie na 1 biegu przy ruszaniu, wszystko zależy jak gaz dodaje (wersja bluemotion) , została wymieniona łapa skrzyni, gdyż silnik wchodził w duże wibracje, i jest już ok ale nadal są szarpania na 1 biegu. Dalszy problem zauważyłem przy prędkości 80-120km/h na wyższych biegach poniżej 2000 obr samochód również poszarpuje, tzn trzęsie się, jak zredukuje na niższy bieg już jest lepiej. Jak odpuszczam gaz jest ok jak dodaje to znów są drgania.
DPF jest najprawdopodniej zapchany gdyż wywala błąd na VCDS ale nie na desce...
Zastanawia mnie czy auto posiada dwumase, mechanik twierdzi że tak ( niesłychać jej przy gaszeniu ) ale poszarpuje mimo to.
Dziś po jezdzie autostradowej usłyszałem na postoju taki dźwięk jak w linku poniżej ( wideo mojego autorstwa ) jak wcisnę pedał sprzęgła to jest cisza, jak puszczę  i dodaje gazu na luzie to jest taki hałas.. Dzwiek ten nie zawsze występuje tylko czasami

https://youtu.be/jr1jtHSscVM

Wypalić DPF i zobaczyć czy będzie wszystko ok, czy już od razu wymienic kompletne sprzęgło z dwumasą ?

Proszę o pomoc. Pozdr Daniel
Offline

hadzio7

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 maja 2021, 18:57
  • Online: 2h 15m 58s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105km CAYC
  • Lokalizacja: Zbąszyń

Re: Hałas na postoju, drgania przy 80-100km/h

Post27 maja 2021, 14:20

Był do wymiany kompletny dwumas, sprzęgło, docisk i łożysko. Wszystko śmiga pięknie, stary był mocno wyeksploatowany a łożysko praktycznie rozsypane...
Silniki 1.6 TDI 105 KM mają dwumasy, są tańsze i droższe. Z systemem START STOP są droższe 1739 zł Sachs i bez sys start stop 1150 zł.
Pozdrawiam.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości