Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:54


[2.0 TDI 140KM] Problem z temperatura

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

DeadCiul

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 lut 2021, 17:01
  • Online: 11h 47m 51s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 CFHC 140 km
  • Lokalizacja: ZCH - zachpom

Problem z temperatura

Post21 mar 2021, 10:14

Witam, silnik 2,0 cfhc, skrzynia manualna , ogólnie jest to mój pierwszy diesel a auto mam od paru dni

Wybrałem się w końcu w dłuższa jazdę żeby zagrzać silnik, niestety temp płynu waha się między 75 a 85 stopni, tańczy sobie w zależności od prędkości jazdy czy obciążenia silnika

Jednocześnie porównywałem z temp oleju, tańczy między 70 a 77 stopni do 80 doszedłem dopiero jak się do 200 rozpędziłem 🙈

Czy powyższe może jednoznacznie wskazywać na termostat ? Czy winne jakieś czujniki ? Wydaje mi się to pierwsze bo olej tez się nie dogrzewa
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Problem z temperatura

Post22 mar 2021, 21:09

Temp silnika na wskazówce czy w vcds?

jeśli na wskazówce tyl to termostat do wymiany bo jednak mało, olej 75 stopni przy tej temp to spoko.
Offline

DeadCiul

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 lut 2021, 17:01
  • Online: 11h 47m 51s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 CFHC 140 km
  • Lokalizacja: ZCH - zachpom

Re: Problem z temperatura

Post23 mar 2021, 05:50

Wartości które podaje to ze wskazań licznika, w których blokach w vcds to będzie ?
Offline

godzuki

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 15 kwie 2021, 16:11
  • Online: 17m 47s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Problem z temperatura

Post15 kwie 2021, 16:22

Podpinam się pod temat, gdyż mam podobny prolem.
Mk6 silnik 1,6 TDI
Silnik bardzo powoli się grzeje, często przejezdza 20 km i niezdązy się nagrzać, a jak włączy się do tego ogzewanie to odrazu temp spada. Na postoju na śiatłach czy w korkach temp. też spada. (wskazania na zegarach).
Mechanik stwierdził, że termostat otwiera się po nagrzaniu więc jego zdaniem to nie termostat. i nie wiem czy i tak go wymienić czy szukac przyczyny gdzie indziej ?
Offline

DeadCiul

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 lut 2021, 17:01
  • Online: 11h 47m 51s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 CFHC 140 km
  • Lokalizacja: ZCH - zachpom

Re: Problem z temperatura

Post15 kwie 2021, 18:36

Masz skrzynie manualna czy dsg ?

-- 15 kwie 2021, 18:38 --

A temp oleju jaka masz ?

Moim zdaniem jeśli termostat jest cały czas otwarty albo otwiera się za wcześnie to jak nie jego wina jest wtedy ?
Offline

godzuki

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 15 kwie 2021, 16:11
  • Online: 17m 47s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Problem z temperatura

Post26 kwie 2021, 07:52

Skrzynia manualna, poradziłem się też mojego starego zaufanego mechanika, który też powiedział, że zaryzykowałby wymiane termostatu. - po majówce to ogarnę - zobaczymy.
Offline

DeadCiul

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 lut 2021, 17:01
  • Online: 11h 47m 51s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 CFHC 140 km
  • Lokalizacja: ZCH - zachpom

Re: Problem z temperatura

Post10 maja 2021, 10:44

godzuki pisze:Skrzynia manualna, poradziłem się też mojego starego zaufanego mechanika, który też powiedział, że zaryzykowałby wymiane termostatu. - po majówce to ogarnę - zobaczymy.

I jak wymieniłeś ? Jaki efekt ?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości