Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:01


Pomoc przy kupnie

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

placeholder

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 lut 2021, 15:29
  • Online: 1h 54m 23s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 MPI 102KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Pomoc przy kupnie

Post16 lut 2021, 12:35

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, więc jeśli popełnię jakieś błędy to proszę o wyrozumiałość. Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego wątku, ale jeśli takowy istnieje, to prosiłbym o wskazanie.

Planuję kupić swoje pierwsze auto, ale że mam już lat nieco więcej, niż 18 i nie planuję ścigać się na obwodnicach, to od razu chciałem kupić jakiś sensowny samochód, którym pojeżdżę parę lat przynajmniej. Po kilku miesiącach dywagacji i analiz padło na golfa. I tutaj mam dylemat kolejny- planuję budżet do ok 20 tys., myślałem o golfie V, ale słyszałem, że ma problemy z elektryką i że wersja VI jest już tych mankamentów pozbawiona. Planuję kupić wersję z benzyną 1.6 MPI i później zagazować, zastanawiam się też co do wersji wyposażenia, bo nie chciałbym golasa, ale też nie wiem jak się kształtuje zasadność wyższej ceny w stosunku do np. wielofunkcyjnej kierownicy. Gdzie najlepiej szukać takiego samochodu i czy przebieg np. powyżej jakiejś liczby np. 250 tys.) zacznie być problemem, czy w budżecie do 20 tys. można coś sensownego kupić, a jeśli tak, to na co zwracać uwagę? Za wszelkie sugestie będę dozgonnie wdzięczny.
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Pomoc przy kupnie

Post16 lut 2021, 13:03

Powodzenia w szukaniu 1.6 MPI w tych pieniądzach. Faktycznie w 6 zostały usunięte wszystkie wady z 5. W razie czego można niewielkim kosztem doposażyć auto w zasadzie wszystko. Celuj żeby był klimatronik, resztę możesz dołożyć. Zresztą klimę też, ale to już sporo pracy. Twój budżet trochę to taka silna granica.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

placeholder

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 lut 2021, 15:29
  • Online: 1h 54m 23s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 MPI 102KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomoc przy kupnie

Post16 lut 2021, 14:14

Tomczyk pisze:Powodzenia w szukaniu 1.6 MPI w tych pieniądzach. Faktycznie w 6 zostały usunięte wszystkie wady z 5. W razie czego można niewielkim kosztem doposażyć auto w zasadzie wszystko. Celuj żeby był klimatronik, resztę możesz dołożyć. Zresztą klimę też, ale to już sporo pracy. Twój budżet trochę to taka silna granica.


Te 20 tys. to tak bardziej pi * drzwi, biorę pod uwagę też i do 25 czy 30 tys. żeby wyszło już z tym gazem.
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Pomoc przy kupnie

Post16 lut 2021, 14:45

Szukaj też 1.4 MPI osiągi podobne do 1.6 za to mniej pali, też do zagazowania
Offline

placeholder

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 lut 2021, 15:29
  • Online: 1h 54m 23s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 MPI 102KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomoc przy kupnie

Post18 lut 2021, 10:31

hans5 pisze:Szukaj też 1.4 MPI osiągi podobne do 1.6 za to mniej pali, też do zagazowania


Tyle że nie jestem pewien czy po zagazowaniu nie będzie spadku mocy, bo opinie też różne słyszałem...
Offline
Awatar użytkownika

bzykofm

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 21 mar 2019, 15:28
  • Online: 8d 12h 30m 7s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Seat Leon 1P lift
  • Silnik: 1.9 TDI BLS 195.374
  • Lokalizacja: Wieniec/Warszawa

Re: Pomoc przy kupnie

Post18 lut 2021, 17:07

Zależy od jakości instalacji i fachowca, czy czegoś nie popsuje.
Czasem po założeniu lpg moc może nawet wzrosnąć.
Dopytaj tutaj:

https://lpg-forum.pl/
Offline

placeholder

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 lut 2021, 15:29
  • Online: 1h 54m 23s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 MPI 102KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomoc przy kupnie

Post19 lut 2021, 09:03

bzykofm pisze:Zależy od jakości instalacji i fachowca, czy czegoś nie popsuje.
Czasem po założeniu lpg moc może nawet wzrosnąć.
Dopytaj tutaj:

https://lpg-forum.pl/


Dziękuję bardzo za pomoc :pub:

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości