Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 14:58


[ALL] VW GOLF 4 problem ECU , błąd sporadyczny brak komunikacji

Analiza logów, opis błędów, kodowanie sterowników ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Analiza logów statycznych i dynamicznych, wyjaśnienie błędów, interfejsy diagnostyczne, kodowanie i adaptacja i inne tematy związane z diagnostyką komputerową oraz programowaniem sterowników.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Szakul91

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 sty 2021, 21:17
  • Online: 46m 22s
  • Auto: VW GOLF 4

VW GOLF 4 problem ECU , błąd sporadyczny brak komunikacji

Post06 sty 2021, 21:39

Witam.
Mam problem ze swoim samochodem GOLF 4 1.6 16 v z instalacją LPG . Nie mogę sobie poradzić z błędami które cały czas ECU wyświetla. Po wykasowaniu i przejechaniu kilka km samochód sam gaśnie, później odpali za którym razem. Były wymieniane świece, cewki zapłonowe i nawet czujnik położenia wału. Proszę o jakaś pomoc. Co jeszcze można sprawdzić. Może ktoś ma jakiś schemat instalacji żeby posprawdzac przewody co idą do komputera silnika. Sterownik IAW4MV.DR
Sprawdzałem również czy sterownik gdzieś nie przysniedzial. Nawet wymieniony na inny po wczesniejszym skopiowaniu starego. Więc problem gdzieś w instalacji, albo jakimś przekaźniku. Już sam nie wiem gdzie szukać. Poniżej zdjęcie błędów może ktoś coś doradzi w czym problem.
received_1098754950572251.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 47m 9s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: VW GOLF 4 problem ECU , błąd sporadyczny brak komunikacj

Post07 sty 2021, 10:11

Coś jest nie tak z magistralą CAN. Co prawda błędy są sporadyczne ale trzeba sprawdzić wtyczkę Gatewaya może się poluzowała lub zaśniedziała.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 31m 53s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: VW GOLF 4 problem ECU , błąd sporadyczny brak komunikacj

Post07 sty 2021, 19:52

BRUNO55 pisze:Coś jest nie tak z magistralą CAN. Co prawda błędy są sporadyczne ale trzeba sprawdzić wtyczkę Gatewaya może się poluzowała lub zaśniedziała.
W przypadku golfa 4 to raczej problem z wiązka. Tam o ile się nie mylę nie ma CAN-a. Wydaje mi się że jedyny CAN jaki był to przy licznikach z pełnym fisem i to nie w wszystkich. Ale to nie obsługiwało silnika. Trochę dziwi mnie ten drugi błąd.


Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Wróć do Diagnostyka i kodowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości