Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 14:47


[ALL] Wymiana BCM

Analiza logów, opis błędów, kodowanie sterowników ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Analiza logów statycznych i dynamicznych, wyjaśnienie błędów, interfejsy diagnostyczne, kodowanie i adaptacja i inne tematy związane z diagnostyką komputerową oraz programowaniem sterowników.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

assgoblin69

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 18:00
  • Online: 5h 30m 38s
  • Auto: Scirocco
  • Silnik: 2.0
  • Lokalizacja: Śląsk

Wymiana BCM

Post09 lis 2020, 22:52

Cześć wszystkim ;)
Post może nie dotyczy konkretnie golfa, ale bebechy są te same, więc BCM pewnie też, do rzeczy.

Dokładałem jakiś czas temu u siebie w scirocco z 2010 roku xenony, lecz BCM jaki mam pochodzi od midline (5k0 937 086 F). Chcę więc przełożyć moduł z highline, żeby xenony były w pełni funkcjonalne i nie waliły błędu na zegary. Generalnie wiem, że wiąże się to z przekopiowaniem kodowania i zaprogramowaniem kluczyków, ale rodzą się dwa pytania.

1) Czy coś poza kopiowaniem kodowania i programowaniem kluczyków pominąłem?

2) Czy mogę założyć jakikolwiek BCM z końcówką 087? Będzie pasował? Nie musi być od golfa/scirocco? Może być chociażby od skody? Byle numery 5k0937087 (i tutaj wersja) się zgadzały? Czy nie każdy z highline mi podejdzie i muszę patrzyć konkretnie po pinach na fotkach. Ewentualnie jakby ktoś mnie dokładnym numerem BCMu jaki mam szukać poratował, to byłbym bardzo wdzięczny.

A i jeszcze, czy kupował ktoś BCM z drugiej ręki? Gdzie najlepiej tego szukać i w jakich cenach? Bo szczerze, to na aukcjach za dużo ich nie widzę (jeśli potwierdzi się to, że numery muszą być konkretne a nie wystarczy sam highline), to chyba zostanie mi ciągnięcie go z ebaya czy innych pochodnych.

Dzięki za odzew, pozdrawiam ;D
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Wymiana BCM

Post11 lis 2020, 12:10

Widząc po poziomie zapytania sugeruje kupić od Scirocco z xenonem. Idzie ogarnąć każdego high nawet że skody choć nie spotkałem się w skodzie 5K0 ( ja mam aktualnie chyba właśnie że skody 1K0 ) tylko jest parę niuansów i na tym mógłbyś się zatrzymać bo albo brak kabla albo coś.


Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka
Offline

assgoblin69

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 18:00
  • Online: 5h 30m 38s
  • Auto: Scirocco
  • Silnik: 2.0
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana BCM

Post11 lis 2020, 16:50

tberent pisze:Widząc po poziomie zapytania sugeruje kupić od Scirocco z xenonem. Idzie ogarnąć każdego high nawet że skody choć nie spotkałem się w skodzie 5K0 ( ja mam aktualnie chyba właśnie że skody 1K0 ) tylko jest parę niuansów i na tym mógłbyś się zatrzymać bo albo brak kabla albo coś.


Pochodzenie BCMu rzuciłem losowo, bo jeszcze tematu nie zgłębiałem na własną rękę, liczyłem że ktoś to przerabiał i podzieli się tymi "niuansami" których ja nie wymieniłem. Chętnie bym kupił od scirocco, ale nie dość, że auto samo w sobie jest niszowe, to BCMów z drugiej ręki też dużo nie ma, chyba że za miliony.

@edit: może trochę inaczej, w scirocco przedliftowym były montowane te bcmy z wersji highline,
5k0 937 087 D
5k0 937 087 H
5k0 937 087 K
5k0 937 087 M
5k0 937 087 R
z czego, kilka z nich znalazłem na aukcji jako pochodzące z tiguana, niektóre były montowane zanim mój wyjechał z fabryki, drugie po. Równolegle wychodził ten z końcówką H. Czy ma to znaczenie który z nich zamontuję czy nie? Czytałem też gdzieś, że BCMy z obsługą kessy nie pozwalają na adaptację pilota, prawda to? Jak je rozpoznać?
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Wymiana BCM

Post11 lis 2020, 17:41

Czy bcm jest od auta z kessy czy bez sprawdzisz w adaptacjach. Tak naprawdę da się to zmienić przez edycję eepromu w bcm.

Co masz w 18 byte zakodowane ?

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka
Offline

assgoblin69

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 18:00
  • Online: 5h 30m 38s
  • Auto: Scirocco
  • Silnik: 2.0
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana BCM

Post11 lis 2020, 17:57

ok 20 podeślę skan jak wrócę do domu, teraz nie mam laptopa ze sobą niestety.

@Edit: wrzucam link do pełnego skanu, może się przyda coś jeszcze.

https://pastebin.com/7BSuQ392
Ostatnio zmieniony 11 lis 2020, 20:57 przez assgoblin69, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

tajpej

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 10:07
  • Online: 24d 7h 9m 35s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf V R-line
  • Silnik: 1.9 TDI BLS
  • Lokalizacja: KBC

Re: Wymiana BCM

Post11 lis 2020, 20:11

nie ważne czy tiguan czy touran ale jak nie masz kessy to szukaj takiego w którym nie było kessy
różnie bywa z tym kodowaniem tego kessy
jak coś to zapraszam na PW mam kilka sztuk 5k0
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Wymiana BCM

Post11 lis 2020, 21:26

Nie zapomnij o kodowaniu świateł. Jak ma w 18 bajcie to będzie mu ciężko

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka

Wróć do Diagnostyka i kodowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości