Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 20:30


Jaki olej do skrzyni biegów MCB - Golf VI 1.4 TSI

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Jaki olej do skrzyni biegów MCB - Golf VI 1.4 TSI

Post19 paź 2020, 10:05

Hej,

Pytanie dotyczy wyboru oleju do skrzyni biegów MCB (manual) do MK6 1.4 TSI 122KM.

Generalnie mam już wybrany Motul 300 ulb 300 LS 75W-90, ale teraz pytanie o standard.

300 ma podany niby API-4/API-5
300 LS - API-5

I teraz nasuwa się pytanie, czy do tej skrzyni można bez obaw lać API-5. Pytam, bo można znaleźć artykuły z których wynika, że jak do niektórych starszych skrzyń wleje się API-5, to mogą się posypać synchronizatory. Poniżej przykład:

https://www.widman.biz/uploads/Transaxle_oil.pdf?fbclid=IwAR1UIGMYd5OB7QkTMRPRUeCyUNCqvGrOsMkgAA3dof_b0YgoHdc7E3ZK5-M

Czy ktoś lał może u siebie do takiej samej skrzyni w/w oleje?

Moge lać bez obaw, czy może jednak coś będzie na rzeczy? :-k
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 32m 37s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Jaki olej do skrzyni biegów MCB - Golf VI 1.4 TSI

Post19 paź 2020, 11:34

Ja do tej samej skrzyni wlałem Addinol 75W-80 API GL-4. Właściwie to zamówiłem GL-4+, ale sprzedawca się machnął i wysłał mi olej który (przynajmniej na papierze) nie spełnia normy VW w przeciwieństwie do GL-4+. Nie było już czasu bawić się w odsyłanie, więc zalałem nim i tak, do tej pory nie stwierdziłem żadnych problemów po pół roku i przejechanych 10k km.
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki olej do skrzyni biegów MCB - Golf VI 1.4 TSI

Post19 paź 2020, 12:10

Bansuj pisze:... wysłał mi olej który (przynajmniej na papierze) nie spełnia normy VW w przeciwieństwie do GL-4+.


Czyli rozumiem, że do tej skrzyni dedykowany jest GL-4+? Czyli teoretycznie 5-tka, tez nie powinna stanowić problemu.

Wiesz... z 4-ką to nie problem, bo ona pasować będzie. Pytanie tylko, czy bezpiecznie można zalać 5-tkę?

W autoryzowanym sklepie Motula też twierdzą, że 5-tka to ulepszona 4-ka. Pytanie tylko, czy te padające synchronizatory tyczą się starszych samochodów, tzn. np. poniżej 2000 roku, czy nowszych też :-k

Koniec końców ze skrzynią lepiej nie eksperymentować ;)

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości