Regulamin forumProblemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.
Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!
Pamiętaj:
Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
Tomczyk pisze:A sprawdzenie czujnika pozycji wałka rozrządu, tak jak wyrzuca błąd? Ta awaria może unieruchomić auto.
gdzie znajduję sie czujniki pozycji wału rozrządu jak się do niego dobrać 2.0 tdi 105km za cholere nie możemy znaleźć a prawdopodobnie to jest przyczyną, nie mogę nigdzie schematu znaleźć gdzie on jest
Z tego co mnie pamięć nie myli to pod obudową rozrządu. Przynajmniej w 140 KM tak jest. Jak scignesz tą górną osłonę to patrząc na koło rozrządu to tak między 3, a 5 godziną.
Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Tomczyk pisze:Z tego co mnie pamięć nie myli to pod obudową rozrządu. Przynajmniej w 140 KM tak jest. Jak scignesz tą górną osłonę to patrząc na koło rozrządu to tak między 3, a 5 godziną.
Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
czyli prawdopodobnie jest, gdzieś pod pokrywą rozrządu i jest do niego ch****y dostęp ?
Golfik zrobiony, jakby kogoś interesowało to problemem i przyczyną były kable od silnika cała wiązka była zgnita i powodowała zwarcie + owe błędy - została wymieniona na całkowicie nową , dodatkowo zsynhronizaowany został rozrząd oraz wymieniony dla zasady czujnik pozycji wału na nowy.