Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:48


[1.2 TSI 105KM] Nie działające czujniki parkowania

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Eroolson

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 maja 2020, 12:03
  • Online: 42m 58s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Nie działające czujniki parkowania

Post26 wrz 2020, 11:33

Kilka miesięcy temu zakupiłem golfa 6, nie działały w nim czujniki parkowania, po wrzuceniu wstecznego biegu występował jednostajny dźwięk, który znikał po kilku sekundach. Kilka dni temu jeździłem trochę autem po mieście i zostawiłem go na parkingu, żeby załatwić jedną sprawę, po powrocie odpaliłem auto i czujniki nagle zaczęły działać, normalnie na wyświetlaczu wyświetlało się auto i odległość od przeszkody, normalnie tez pikało przy wyjeżdżaniu, po jakichś 15 sekundach z powrotem przestały działać (nigdy wcześniej się to nie stało) i przy późniejszych próbach wrzucenia wstecznego nadal był jednostajny dźwięk. Jakiś czas po zakupie udałem się do elektryka, który zdiagnozował, że nie działa tylny wewnętrzny prawy czujnik. Wymieniłem go, lecz system nadal nie działał. Dodam również, że samochód był bity w przód, prawy bok i czasem gubi masę. Ktoś ma jakiś pomysł czego to może być przyczyna?
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post26 wrz 2020, 11:45

Jak auto było bite to może jest gdzieś uszkodzona wiązka do czujników, trzeba zwalić zderzak i obejrzeć dokładnie.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

Eroolson

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 maja 2020, 12:03
  • Online: 42m 58s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post27 wrz 2020, 08:56

Rzecz w tym, że auto było bite w przód, ale po podłączeniu do komputera pokazuje niedziałający tylni czujnik.
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post27 wrz 2020, 09:28

Jeśli komp pokazywał uszkodzenia tylnego prawego wewnętrznego czujnika to sprawdź wiązkę od tego czujnika na początek. Bo jeśli tam są jakieś przebicia lub uszkodzenia to wszystko nie będzie działać.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości