Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 10:28


Rozbieganie silnika diesla

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Bolo85

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 cze 2020, 01:33
  • Online: 13h 42m 49s
  • Auto: VW GOLF VI Trendline
  • Silnik: 1.6 90 KM TDI
  • Lokalizacja: Bytom

Rozbieganie silnika diesla

Post13 wrz 2020, 00:26

Witajcie , przyznam się , że nie miałem pojęcia o tej dziwnej awarii mimo iż mam diesla wcześniej o tym nie słyszałem aż do dziś , gdy mój znajomy widział to na drodze , mówił że w pierwszym momencie myślał że komuś się samochód zapalił gdyż były ro kłęby dymu , dopiero po rozmowie dowiedział się o tej awarii. Nie dopytywałem się jaki to był samochód ale ciekawość skłoniła mnie do szukania informacji na ten temat , prawie wszystkie które czytałem wskazują na winę padniętych uszczelniaczy turbosprężarki i dostaniu się oleju do dolotu. Wyjęcie kluczyka z zapłonu nic nie da , no chyba że mamy sprawne klapy gaszące które odcinają dopływ powietrza , ewentualny ratunek hamowanie silnika skrzynią biegów , już to widzę jak po takim ratowaniu silnika wywala koło dwumasowe i sprzęgło nie wspominając o skrzyni.
Może wy coś wiecie na ten temat o tej tajemniczej awarii , jak to wygląda w naszych golfach 6 z silnikami 1.6 z tego co udało mi wyczytać mamy klapę gaszącą więc ryzyko jest znikome.
Ale czy tak faktycznie jest?
#-o
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 31m 53s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Rozbieganie silnika diesla

Post14 wrz 2020, 12:37

Taką awaria była domeną starych i zajechanych diesli. Zanim wysiądą wszystkie uszczelnienia, auto bierze olej. Tutaj prędzej padnie DPF. Chociaż raz miałem okazję widzieć Jelcza 315 jak mu się silnik rozbiegał, kierowca zadławił go zapierając o mur. Hamulce nie były w stanie go utrzymać. My mamy dodatkowo klapę gaszącą, ale też trzeba silnika słuchać...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 721
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 20h 8s
  • Pochwały: 103
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozbieganie silnika diesla

Post19 wrz 2020, 12:21

Zobacz sobie ten filmik, tu chłopaki fajne wszystko tłumaczą:

https://www.youtube.com/watch?v=u1TA3CSNHKw

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość