Dzisiaj jest 14 maja 2024, 19:07


[1,6 TDI 105KM] Ciśnienie oleju - obudowa filtra oleju

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Fighter4321

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 maja 2017, 20:20
  • Online: 8h 56m 5s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI CR
  • Lokalizacja: Wrocław

Ciśnienie oleju - obudowa filtra oleju

Post29 sie 2020, 14:27

Witam, piszę, ponieważ liczę, że ktoś miał podobną sytuację i poratuje mnie radą.

Sytucja wygląda następująco - praktycznie za każdym razem kiedy jechalem goldem po autostradzie wszystko było ok, ale kiedy tylko z niej zjechałem zapalała się kontrolka ciśnienia oleju. Zaczeło to mieć miejsce po wymianie obudowy (podstawy) filtra oleju. Zanim powiazałem jedno z drugim ( jakiś czas jeździłem autem tylko na krótkie dystanse i problem nie występował), mechanik zdążył już wymienić mi olej, pompę oleju, czujnik ciśnienia oleju. Jednak nadal nic nie pomagało. Ostatecznie inny mechanik zasugerował założenie innej obudowy filtra oleju bo mówił, że zamiennik, który wstawiłem, może powodować problem. Ok, kupiłem inny zamiennik ( droższy ) i o dziwo pomogło. Jednakże po miesiącu użytkowania i przejechaniu dzisiaj ~100 km na autostradzie po zjechaniu z niej i spadku obrotów, sytuacja znowu się powtórzyła. Miał ktoś podobny problem? Jedyny pomysł na rozwiązanie problemu to na tę chwilę kupono orginalnej obudowy filtra oleju, jednakże nie chcę tego robić, bo wydaje mi się, za wątpliwe, że aż 2 zamienniki nie działały :roll:

Ma ktoś jakiś pomysł? Bo mi już ręce opadają jak widzę kontrolkę na desce.... :(
Offline
Awatar użytkownika

Dansli

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 23 lis 2018, 09:22
  • Online: 8d 13h 30m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6R. GOLF4 4mot.
  • Silnik: 2.0 CRZA. 1.9 ARL
  • Lokalizacja: Wisła

Re: Ciśnienie oleju - obudowa filtra oleju

Post04 wrz 2020, 06:48

panewka. ? .... :despair:
:tongue:

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości