Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 08:41


[1,6 TDI 105KM] Zaciska się hamulec

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Krzysztof1.6

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 sie 2020, 17:48
  • Online: 41m 54s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105km
  • Lokalizacja: Zielona Góra

Zaciska się hamulec

Post25 sie 2020, 17:55

Mam taki problem, że kiedy dojeżdżam do skrzyżowania i używam hamulca to kiedy puszcze hamulec zacisk dalej jest zaciśnięty.
Dodam iż przewody od hamulców były juz wymieniane na nowe a zaciski były już 4 razy wymieniane i problem dalej występuje :oops:
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 31m 53s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Zaciska się hamulec

Post26 sie 2020, 19:43

Jakie auto, jaki zacisk, jak długo trzyma???

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 39m 36s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Zaciska się hamulec

Post26 sie 2020, 20:08

Ja tak miałem w vw polo, po naciśnięciu hamulca później przez jakiś czas lekko trzymał i po chwili (kilka minut) puszczał.
Wymieniłem przewody, płyn nawet pompę abs i nic, w końcu wymieniłem pompkę hamulcową i było ok.
Offline

Krzysztof1.6

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 sie 2020, 17:48
  • Online: 41m 54s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105km
  • Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zaciska się hamulec

Post01 wrz 2020, 15:04

Vw golf 6 1.6 tdi
Prawy tylny zacisk zaciska sie delikatnie tak że koło sie obraca ale ciężko sprawdzanie poprzez podnoszenie go na podnośniku.
Kiedy zacisk sie zaciśnie wystarczy kilka razy wcisnąć pedał hamulca lub podnieść go nogą do góry wtedy zacisk prawy tył puszcza

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości