Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 01:33


[All Benzyna] Silnik gaśnie po przyspieszeniu ze zwolnienia

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

wolfmar

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 29 kwie 2019, 09:49
  • Online: 18d 10h 20m 33s
  • Auto: Golf 6 i Golf 7
  • Silnik: 1.6 i 1.5 TSI
  • Lokalizacja: Śląsk

Silnik gaśnie po przyspieszeniu ze zwolnienia

Post30 lip 2020, 08:57

Witam
Od kilku tygodnia nasilił sie w mk7 1.5 130 KM BM objaw gaśnięcia silnika kiedy zwalniam podjeżdżając do skrzyżowania i szybko chcę ruszyć.
Za niedługo mam przegląd pierwszy w ASO (po 2 latach) i zastanawiam się jak zmusić ASO do zajęcia się tematem ponieważ podczas rozmów telefonicznych problem jest przez nich bagatelizowany pomimo że ja uważam go za niebezpieczny bo podjeżdżam do skrzyżowania, przyhamowywuję po czym aby wjechać się "w lukę" chcę przyspieszyć a tymczasem autko prawieże gaśnie i przez kilka sekund jestem zdany na łaskę chcącego mnie storpedować nadjezdżającego z boku...
Problem nie zależy od stylu jazdy bo zdarza się zarówno mi jak i żonie a jezdzimy skrajnie róznie ;)
Proszę o rady względnie pomysły na przyczynę tego zjawiska.
Dodam jeszcze że kilka miesięcy temu autko miało przeprowadzoną akcje serwisową z uwagi na "efekt kangurka" i długo jeździło bezproblemowo.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Silnik gaśnie po przyspieszeniu ze zwolnienia

Post30 lip 2020, 09:25

czy to nie jest przypadkiem system start stop? Ten działa właśnie tak, że nawet tocząc się na luzie ok 3-5km/h już jest nadgorliwy i wyłącza silnik, ale czy to wciśnięcie sprzęgła czy nawet gwałtowniejsze ruszenie kierownicą budzi "bestię" ponownie do życia
Offline
Awatar użytkownika

wolfmar

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 29 kwie 2019, 09:49
  • Online: 18d 10h 20m 33s
  • Auto: Golf 6 i Golf 7
  • Silnik: 1.6 i 1.5 TSI
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Silnik gaśnie po przyspieszeniu ze zwolnienia

Post30 lip 2020, 09:29

Czy to by znaczyło że muszę pokochać ten styl używając start-stopu? Używam go od początku i wcześniej nie miałem takich reakcji. Albo coś się mogło rozregulować ?
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 16m 1s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Silnik gaśnie po przyspieszeniu ze zwolnienia

Post30 lip 2020, 10:57

Wyłącz przyciskiem Start-stop i zobacz czy też tak będzie się Tobie działo.
Jak nie tzn. że tak reaguje start-stop.
Offline
Awatar użytkownika

wolfmar

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 29 kwie 2019, 09:49
  • Online: 18d 10h 20m 33s
  • Auto: Golf 6 i Golf 7
  • Silnik: 1.6 i 1.5 TSI
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Silnik gaśnie po przyspieszeniu ze zwolnienia

Post30 lip 2020, 11:08

Ok ale wciąż nie wiem czy będę musiał tą dolegliwość pokochać czy da się walczyć w ASO i jak skoro teraz w każdej rozmowie bagatelizują ten temat.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Silnik gaśnie po przyspieszeniu ze zwolnienia

Post30 lip 2020, 12:02

mnie też takie zachowanie SS denerwowało i po prostu się go pozbyłem, mam moduł który wyłącza za mnie to dziadostwo tuż po przekręceniu kluczyka.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Silnik gaśnie po przyspieszeniu ze zwolnienia

Post30 lip 2020, 21:53

wolfmar pisze:Ok ale wciąż nie wiem czy będę musiał tą dolegliwość pokochać czy da się walczyć w ASO i jak skoro teraz w każdej rozmowie bagatelizują ten temat.
Jak chcesz możesz walczyć z aso ale czy warte jest to czasu i zachodu??

Jeśli po wyłączeniu start stopa przestanie auto tak reagować to masz odpowiedź, zbytnio nie ma co sie rozregulować bo wszystkim steruje komputer...

jesli objawy ustaną to po prostu pojedź do tunera albo kogoś z vasem i wyłączą ci start stop raz na zawsze, wyłączenie tego wyjdzie autu tylko na +

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron