Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 07:05


[1,6 TDI 105KM] Kilka problemów z golfem(smród spalin, oświetlenie)

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

julekb11

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 29 cze 2020, 18:47
  • Online: 2h 39s
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI 105km
  • Lokalizacja: wielkopolska

Kilka problemów z golfem(smród spalin, oświetlenie)

Post29 cze 2020, 18:56

Witam serdecznie wszystkich. To mój pierwszy post na forum.

Potrzebuję pomocy w sprawie mojego golfa VI 1.6 tdi 105km, 2010r.
Na wstępie zaznaczę, że posiadam to auto miesiąc i dopiero je poznaję, stąd mała wiedza o nim.

1. Wczoraj podczas szybszej jazdy ok. 160km/h w aucie pojawił się smród spalin/oleju. Miałem tak 1-szy raz i była to jednorazowa akcja. Dziś odpaliłem auto i też troszkę zasmrodziło. Co może być tego przyczyną? Za tydzień-dwa będę wymieniał filtry + olej.

2. I tu drugie pytanie- jaki polecacie olej do tego auta? Czytałem, że musi być niskopopiołowy, bo auto posiada DPF.
Chciałbym się dowiedzieć jaki olej lać do tego typu golfa.

3. Bardzo cicho chodzi mi czujnik parkowania tylni(przedni jest mega głośny). Czy mogę jakoś podgłośnić tylni czujnik?

4. Zauważyłem problem z oświetleniem wnętrza. Nie działa światłu oświetlenia przednich siedzeń(tylne działają). Nie działa również oświetlenie schowka.


Proszę o pomoc,
Z góry dziękuję za wszystkie rady,
Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Kilka problemów z golfem(smród spalin, oświetlenie)

Post30 cze 2020, 15:58

julekb11 pisze:2. I tu drugie pytanie- jaki polecacie olej do tego auta? Czytałem, że musi być niskopopiołowy, bo auto posiada DPF.
Chciałbym się dowiedzieć jaki olej lać do tego typu golfa.


Witaj, zdecydowanie niskopopiołowy 5W30 w specyfikacji VW 504 00 / 507 00. VW zaleca Castrola. Ale w tej kwestii zdania są naprawdę podzielone.

julekb11 pisze:3. Bardzo cicho chodzi mi czujnik parkowania tylni(przedni jest mega głośny). Czy mogę jakoś podgłośnić tylni czujnik?


Można to zrobić w adaptacjach w VCDS. Jeśli masz kogoś, kto mógłby podłączyć Twoje auto do komputera, to do wykonania będzie kilka kliknięć. Jeśli będziesz w okolicy Legnicy, to możesz wpaść.

julekb11 pisze:4. Zauważyłem problem z oświetleniem wnętrza. Nie działa światłu oświetlenia przednich siedzeń(tylne działają). Nie działa również oświetlenie schowka.


Jeśli żarówki nie są wymontowane, to może się spaliły.
Offline
Awatar użytkownika

Bolo85

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 cze 2020, 01:33
  • Online: 13h 42m 49s
  • Auto: VW GOLF VI Trendline
  • Silnik: 1.6 90 KM TDI
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Kilka problemów z golfem(smród spalin, oświetlenie)

Post09 lip 2020, 18:12

Co do oleju to zapewne tak jak umnie był lany castrol edge 5w30 long life , podejrzewam że w twoim aucie też , takie są chyba nawet zalecenia producenta. Zerknij najlepiej do książki serwisowej jaki był lany od nowości . Najlepiej trzymać się wytycznych producenta. A i nie myśl nawet o zaoszczędzeniu by kupić gorszej jakości olej słabej marki , o TDI wyjątkowo trzeba dbać , tym bardziej że olej oprócz silnika smaruje turbinę. Pozdrawiam

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości