Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:30


1.4 TSI Caxa 2009 łańcuch rozrządu

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Neogolf6

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 02 cze 2020, 12:09
  • Online: 1h 23m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

1.4 TSI Caxa 2009 łańcuch rozrządu

Post02 cze 2020, 13:52

Dzień dobry przychodzę z pytaniem, bo każdy ma inne zdanie na ten temat nawet 2 serwisy mają dwa różne zdania ( jeden mówi że trzeba wymieniać cały rozrząd a drugi że tak ma być bo taki to silnik )Problem występuje przy odpalaniu silnika podczas gdy stoi dłuższą chwilę ( ok 8h może szybciej ale jeszcze nie badałem po ilu godzinach taki obiaw występuje) przechodząc do rzeczy to daje linka ( https://youtu.be/aqvKyQXypyg ) do mojego uruchomienia silnika. Na ciepłym silniku takiego problemu nie ma.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: 1.4 TSI Caxa 2009 łańcuch rozrządu

Post02 cze 2020, 21:54

Masz do wymiany rozrząd w aucie, taki odgłos występuje dlatego że łąńcuch lata zanim napinacz złapie ciśnienie oleju...

napinacz hydrauliczny po jakims czasie traci ciśnienie oleju i dlatego po tych kilku godzinach takie odgłosy...a łańcuch już może być rozciągnięty...
Offline

Neogolf6

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 02 cze 2020, 12:09
  • Online: 1h 23m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA
  • Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: 1.4 TSI Caxa 2009 łańcuch rozrządu

Post03 cze 2020, 06:15

Tylko że inni wymieniali i głośniejsza praca silnika nadal występowała i dlaczego jeden serwis mówi że tak ma być a drugi że do wymiany
Ps czy da się jakoś przez vcds zobaczyć rozciągnięcie łańcucha lub faz rozrządu czy jakoś tak?
Offline

Josh.kowalski

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 02 lis 2018, 16:48
  • Online: 6d 11h 15m 17s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM

Re: 1.4 TSI Caxa 2009 łańcuch rozrządu

Post03 cze 2020, 08:08

Rozciągnięcie łańcucha zobaczysz w dwóch wypadkach. Albo jak Ci przeskoczy, czego nie życzę, albo podczas wymiany. Wyszukaj sobie w sieci, są filmiki jak to słychać na zimnym. U mnie było to delikatniejsze, ale dla spokoju wymieniłem w zeszłym roku w ASO i mi mechanik powiedział, że już 1.5 cm rozciągnięty był. Teraz nie dzwoni, ale od czasu do czasu na zimnym wkręci wyższe obroty, ale to normalne bo alternator doładowuje akumulator tak.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: 1.4 TSI Caxa 2009 łańcuch rozrządu

Post03 cze 2020, 14:40

Wymieniałem rozrząd tydzień temu.
Obiaw podoby jak u Ciebie. Do tego zaświecił się check engine kod błędu P0016 - Korelacja sygnałów walu korbowego i walka rozrządu.
Ciekawostką jest to że porównując nowy i rozciągnięty łańcuch to różnica wynosiła 5 oczek
Offline

blin

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 19 gru 2019, 05:29
  • Online: 22h 2m 39s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.4 TSI Caxa 2009 łańcuch rozrządu

Post10 cze 2020, 20:22

ja mam nowy łańcuch i brzmi podobnie na zimnym
Offline

lukano

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 lut 2021, 12:50
  • Online: 2h 7m 43s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1.4 TSI Caxa 2009 łańcuch rozrządu

Post16 lut 2021, 13:23

Witam panowie,

wypowiem się w tym temacie, gdyż przechodziłem podobny problem w swoim golfie i go rozwiązałem na dobre.
Niestety musiałem rozrząd zrobić 2 razy, bo jeden mechanik zamiast zastosować zestaw naprawczy w którym są istotne elementy poprawione w tej konstrukcji wymienił mi sam łańcuch i parę śrubek, byłem wciekły. Nie dogadałem się z nim w kwestii reklamacji.

Sam dowiedziałem się w necie o co chodzi w tych silnikach.
Do 2010r któregoś miesiąca produkowali wadliwe części co powodowały ten efekt grechotania przy odpalaniu. Mój golf akurat załapał się na wadliwe części z 2010r.

Pierwszy mechanik ściemniał mi na początku, że to jakieś popychacze hydrauliczne, a to była bzdura.

Musicie zastosować koniecznie zestaw naprawczy, nie sam rozrząd, a zestaw naprawczy, który posiada wzmocniony łańcuch, wariator faz rozrządu czyli najistotniejszy praktycznie element tej wady, oraz koło zębate wału korbowego (który producent dodał tam dodatkowo 1 ząb) i inne elementy które są w zestawie.

Znajdziecie go tutaj: https://czesciaso.pl/pl/p/Rozrzad-1.4-T ... 98229C/574

Jednak w moim przypadku dogadałem się z serwisem i tak było najrozsądniej, że oni sprowadzą ten konkretny zestaw naprawczy, aby w razie późniejszych problemów mieć gwarancję u nich na wymianę i części. Musiałem czekać 2 tygodnie, gdyż specjalnie sciągnęli te części bezpośrednio od VAGA z niemiec.

Po wymianie teraz w lipcu będzie już 2 lata i ani razu efektu grzechotania łańcucha. Facet właściciel, mówił mi na początku, że on wie o co chodzi i to nie jest łatwa robota. To musi być ustawione co do milimetra, nie inaczej. Jeżeli będzie źle ustawiony, to mimo założonych poprawionych elementów może Wam pojawiać się grechotanie, więc warto dać na prawdę do ludzi co się na tym znają.

Cieszę się, że silniczek chodzi pięknie, później jeszcze musiałem wymienić pompke paliwa, bo też hałasowała i wydawała dziwne dzwięki, myślałem, że to silnik a to pompki się tak psują. Używa za 200 stowki i samemu można wymienić.

Pozdro ludziska mam nadzieje, że się przyda na pewno te info.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

kotli

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 23 lut 2019, 21:42
  • Online: 9h 43m 41s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI Comfortline
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: 1.4 TSI Caxa 2009 łańcuch rozrządu

Post12 kwie 2021, 14:50

Witam wszystkich,

Kolega "lukano" bardzo solidnie podsumował swoje bolączki i sposób ich rozwiązania.
Dobrze byłoby raz a dobrze rozprawić się z tym tematem.
Czy ktoś z ekspertów mógłby podzielić się swoją opinią na temat wyżej wymienionych części ?

Nie jestem w tej kwestii doświadczony, również mam ten silnik CAXA z 2009 roku, nie mam póki co żadnych negatywnych symptomów, ale jest to auto żony i wolałbym profilaktycznie wymienić rozrząd - najlepiej ze wszystkimi innymi niezbędnymi częściami.
Nie chciałbym wymieniać części, których nie trzeba - stąd prośba o zdanie innych.

Dziękuję z góry,
Pozdrawiam

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości