Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 03:27


[2.0 TDI 110KM] Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

damian4291

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 kwie 2016, 20:22
  • Online: 11d 6h 46m 40s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI CBDC
  • Lokalizacja: Szczecin

Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

Post13 maja 2020, 17:58

Cześć, może ktoś z was będzie wiedział w czym leży problem.

Jakiś czas temu wymieniłem wszystkie poduszki (lewa, prawa, 2 kółka dolne i kijek) na nowe od Lemfordera + wymieniłem cały zestaw sprzęgła i dwumasy (SACHS 2290602004).

Na zimnym silniku auto jeździ kompletnie bez zastrzeżeń, nie występują żądne wibracje, rusza się i cofa idealnie, problem zaczyna się na rozgrzanym motorze. Gdy silnik jest rozgrzany i wszystkie elementy osiągnęły swoje robocze temperatury ruszanie lub cofanie autem to jakaś masakra, trzęsie tak silnikiem i skrzynią jakby zaraz całość miała mi odpaść od auta, nadmienię że na biegu jałowym nie występują żadne wibracje, problem występuje tylko pod obciążeniem.

Utwierdźcie mnie w przekonaniu że to nie wadliwy dwumas (kupiłem zestaw od dystrybutora a nie od jakiegoś Heńka), na całym zestawie zrobiłem może 600km.

Borykał się ktoś z was z podobnym problemem? Coś nie jest poprawnie dokręcone czy może ten typ dwumasy tak ma?
Wcześniej miałem LuKa i takich problemów nie miałem, człowiek chciał spróbować coś "lepszego" a wyszło jak zwykle #-o

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości