Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 05:38


[2.0 TDI 140KM] Problem z łączeniem bluetooth RNS510

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mako512

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 02 kwie 2020, 15:13
  • Online: 21h 20m 50s
  • Auto: VW Golf VI Style
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Opoczno

Problem z łączeniem bluetooth RNS510

Post12 kwie 2020, 15:35

Witam, niedawno kupiłem sprowadzonego golfa 6 z końca 2010r i chciałem przetestować zestaw głośnomówiący, jako iż są w nim zamontowane mikrofony w podsufitce oraz przyciski obok powinno to jakoś działać. Lecz po sparowaniu telefonu S9 z mfa+ mogę jedynie przesyłać muzykę (czyli bluetooth działa), ale gdy chcę zadzwonić z telefonu to wyrzuca mi komunikat o braku karty sim, po za tym próbowałem już przycisków na podsufitce i przysicku "phone" w rns 510 pod którym jest tylko komunikat "no user connected" ale nic to nie dało.
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Problem z łączeniem bluetooth RNS510

Post12 kwie 2020, 16:37

Hej,
Najprościej będzie wyciągnąć i ponownie włożyć wtyczkę od modułu bluetooth - znajduje się schowana za styropianową osłonką pod fotelem pasażera. Odsuwasz fotel maksymalnie do tyłu i powinieneś ją znaleźć. Jeśli to nie pomoże, to będziemy szukać dalej ;-)
Offline

mako512

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 02 kwie 2020, 15:13
  • Online: 21h 20m 50s
  • Auto: VW Golf VI Style
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Opoczno

Re: Problem z łączeniem bluetooth RNS510

Post12 kwie 2020, 18:31

Znalazłem ten moduł, były tam 2 wtyczki, obydwie odłączyłem i podłączyłem i dalej nic. Gdy sparuje telefon z mfa+ wyświetla się w zakładce "telephone" PIN [0] tak jak było. Jeszcze znalazłem pod przyciskiem SETUP na rns że po wybraniu opcji telephone mam zablokowane wszystkie opcje.
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Problem z łączeniem bluetooth RNS510

Post14 kwie 2020, 12:18

A jakiś inny telefon? Może przywrócenie ustawień fabrycznych nawigacji? Masz możliwość sprawdzenia kodowania przy użyciu VCDS?
Offline

mako512

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 02 kwie 2020, 15:13
  • Online: 21h 20m 50s
  • Auto: VW Golf VI Style
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Opoczno

Re: Problem z łączeniem bluetooth RNS510

Post15 kwie 2020, 13:39

Próbowałem innym telefonem, przywróciłem do ustawień fabrycznych nawet mfa i bez zmian. W opcjach połączenia mogę zezwolić na używanie karty sim i multimedia, natomiast nie mogę zezwolić na połączenia, bo gdy zezwole, automatycznie wraca do blokady.
Niestety nie mam dostepu do vcds bo dopiero zaczynam przygodę z golfikiem, ale mam plany kupić jakiś program by móc odblokować ukryte w nim funkcje.
Offline

mako512

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 02 kwie 2020, 15:13
  • Online: 21h 20m 50s
  • Auto: VW Golf VI Style
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Opoczno

Re: Problem z łączeniem bluetooth RNS510

Post16 kwie 2020, 14:33

Dzisiaj pobawilem się trochę opcjami i po wielu próbach udało się połączyć s9 z rns, ale pojawił się inny problem, mianowicie podczas rozmowy słychać tylko brzęczenie i szum, co to może być?

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości