Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:45


Przerobienie lamp tylnych USA na EU golf 7

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

rafalr32

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 kwie 2020, 19:36
  • Online: 2h 15m 7s
  • Auto: VW Golf 7 GTI
  • Lokalizacja: Warszawa

Przerobienie lamp tylnych USA na EU golf 7

Post09 kwie 2020, 20:11

Cześć wszystkim!
Po dłuższej miłości z polo 6R GTI postanowiłem zakupić coś mocniejszego i większego. Udało mi się ustrzelić Golfa MK7 GTI w USA po kosmetycznej stłuczce. Samochód szybko sprowadzony, naprawiony i gotowy do jazdy ale walczę z tylnymi światłami.
Mam zwykłe światła żarówkowe. Zewnętrzne lampy w których są kierunkowskazy już zmieniłem na europejskie. Miałem nadzieje, że wystarczy kodowanie ale chyba tak łatwo nie będzie.
Przeszukałem całe forum i niestety nie znalazłem żadnej konkretnej informacji.
Czy ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć czy jeżeli muszę pociągnąć przewody z BCM to skąd dokąd je pociągnąć oraz jak dalej działać z kodowaniem VCDS em?

Oddzielny temat to przeciwmgielne. Mam przeciwmgielne przednie i zamontowałem już europejski przełącznik, jakieś rady jak podpiąć tylne?
Za konkretne informację z przyjemnością się odwdzięczę :)
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerobienie lamp tylnych USA na EU golf 7

Post10 kwie 2020, 06:03

Pierwsze zasadnicze pytanie, do GTI zakładasz badziewiaste halogenowe lampki? Nie fajniej będą pasować ledowe? Do pociągnięcia masz minimum 3 kabelki od BCM, chodzi o kierunki i kabelek do przeciwmgielnego. Jeśli zakładałbyś ledowe to roboty z rozbieraniem jest tyle samo, a kabelki jeszcze dodatkowe 3. Potem jest kodowanie. U siebie przerabiałem z halogenów na ledowe i miałem gdzieś kupę materiałów. Jak znajdę to wstawię, chyba, że mnie ktoś ubiegnie
Offline

rafalr32

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 kwie 2020, 19:36
  • Online: 2h 15m 7s
  • Auto: VW Golf 7 GTI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Przerobienie lamp tylnych USA na EU golf 7

Post10 kwie 2020, 20:38

Światła zostawiam takie bo to najtańsza i najprostsza opcja w tym momencie a mi osobiście się nawet podobają ;)
Najpierw będą zmiany mechaniczne a może później wylądują ledy z tyłu ;)
Co do przeciwmgielnych już znalazłem info, że można jeden ze wstecznych w klapie przepiąć pod przeciwmgielny i przekodować funkcje. Wtedy będzie jeden przeciwmgielny i jeden wstek. Ewentualnie można rozdwoić kable i zrobić po dwa światła ale trzeba wtedy użyć żarówek ledowych. Dam znać jak przetestuje.
Ważniejsze jest dla mnie w tym momencie ogarnięcie świateł hamowania i kierunkowskazów. Narazie próbuje wykorzystać kabel od obrysówek i przekodowanie tak żeby zakodować na nim kierunki albo podmienić z pozycją/stopami i wtedy zakodować. Jakby ktoś miał to już za sobą to prośba o info ;)
Offline

rafalr32

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 kwie 2020, 19:36
  • Online: 2h 15m 7s
  • Auto: VW Golf 7 GTI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Przerobienie lamp tylnych USA na EU golf 7

Post10 kwie 2020, 22:32

dobra, już mam ;) jutro działam i zobaczymy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

pitervr6

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 22 kwie 2018, 10:05
  • Online: 13h 22m 19s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0 tfsi
  • Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przerobienie lamp tylnych USA na EU golf 7

Post12 kwie 2020, 12:19

flo pisze:Pierwsze zasadnicze pytanie, do GTI zakładasz badziewiaste halogenowe lampki? Nie fajniej będą pasować ledowe? Do pociągnięcia masz minimum 3 kabelki od BCM, chodzi o kierunki i kabelek do przeciwmgielnego. Jeśli zakładałbyś ledowe to roboty z rozbieraniem jest tyle samo, a kabelki jeszcze dodatkowe 3. Potem jest kodowanie. U siebie przerabiałem z halogenów na ledowe i miałem gdzieś kupę materiałów. Jak znajdę to wstawię, chyba, że mnie ktoś ubiegnie


wrzuć te materiały jak możesz


przeciwmgielne masz opisane

mk7-oswietlenie/doposazenie-w-swiatla-przeciwmgielne-tyl-t6354.html

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość