Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 05:53


Wymiana modułu parktronic

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

tomolowski

Sympatyk

  • Posty: 81
  • Rejestracja: 27 maja 2017, 10:22
  • Online: 7d 7h 3m 42s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA 105KM
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana modułu parktronic

Post07 sie 2018, 10:27

Prawdopodobnie masz walnięty moduł.
Miałem to samo błąd eeprom.
Moduł wymieniony i wszystko ok.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Offline

Kapel

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 sie 2018, 09:50
  • Online: 1d 3h 18m 39s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Wymiana modułu parktronic

Post13 paź 2018, 14:16

Panowie ,mam golfa 6 (1,6 ,102km) mam od marca od początku nie działały czujniki parkowania , po podłączeniu komputera wywalało błąd modułu , moduł zregenerowany z gwarancją itp. zamontowany i nadal to samo , wlaczam czujniki jest chwilowy sygnał po czym litera "P" mruga i tyle nic nie działa ;// myślałem że to może jeszcze jakiś bezpiecznik lecz nie mam pojęcia gdzie szukać , macie jakieś pomysły co to może być ?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Wymiana modułu parktronic

Post13 paź 2018, 16:33

Po wymianie modułu co komputer pokazuje
Offline

Kapel

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 sie 2018, 09:50
  • Online: 1d 3h 18m 39s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Wymiana modułu parktronic

Post16 paź 2018, 20:03

błąd czujnika lewy przód , i teraz pytanie ponieważ po numerze znajduje kilka na allegro od jakichś za 49 zł - 89zł do 119 zł wszystkie mają ten sam numer firmę i pisze że będą pasowały do danego auta w tym roczniku itp i teraz który kupić ?
Offline

opragr

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 25 mar 2019, 11:53
  • Online: 11h 29m 37s
  • Auto: Golf 1.6TDI Variant
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wymiana modułu parktronic

Post11 sie 2019, 10:54

Witam. Mam moduł do wymiany. Rozebrałem wycieraczki i odczytałem nr modułu. 1K9 919 475. Na alledrogo widzę że są z końcem E, F, K. A czytam na wątku, że są też z początkiem 5K0.
Pytam więc. Czy można stosować wymiennie? Jaki zastosować z myślą o wymianie najsłabszego radia na 510?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
Offline

Kamil2051

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 lut 2020, 14:01
  • Online: 4h 25m 25s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 Tdi CBDC
  • Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wymiana modułu parktronic

Post03 lut 2020, 13:07

Witam, nie chce zakładac nowego tematu dlatego zapytam tutaj. Mam problem z systemem parkowania, od kupna wiedzialem ze nie dzialaja czujniki parkowania, po diagnozie okazało sie ze nie ma fizycznie modulu w miejscu gdzie powinien sie znajdowac... Znajomy elektryk powiedział ze powinien byc tam moduł o symbolu 5k0919475C lub E. Auto to golf VI 2009r 2.0 tdi, dodam ze mam czujniki w tylnym zderzaku. Moze ktos podpowie jaki numer modulu powinien tam byc bo z tego co sie dowiedzialem to inny modul jest na sam tyl a inny jezeli czujniki sa na przodzie i z tylu. Dodatkowym fantem moze byc to ze auto bylo po kolizji przed zakupem i nie mam pewnosci czy wczesniej nie bylo zderzaka z czujnikami z przodu. Czy jest mozliwosc zeby to jakos sprawdzic po vin lub inaczej?
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Wymiana modułu parktronic

Post03 lut 2020, 15:06

ASO wlepka .
Obstawiam że nie było wcale czujników skoro modułu pdc nie ma na podszybiu .
A coś tam jest w ogóle ? Kostki ?
Ewentualnie zrzuć zderzak z tyłu i sprawdź czy jest wtyczka z tyłu po praeej stronie .
Z przodu na lewej podłużnicy od strony silnika powinna być wtyczka. Widać po zdjęciu osłony silnika

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka
Offline

Kamil2051

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 lut 2020, 14:01
  • Online: 4h 25m 25s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 Tdi CBDC
  • Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wymiana modułu parktronic

Post04 lut 2020, 20:03

Instalacja z tylu jest. Jest rowniez przycisk pod popielniczka "P" czy on odpowiada za aktywacje przednich czujnikow? z przodu jedynie mialem mozliwosc zobaczyc z gory ale nie widzialem zadnej wtyczki o ktorej pisales.
Offline

Kamil2051

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 lut 2020, 14:01
  • Online: 4h 25m 25s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 Tdi CBDC
  • Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wymiana modułu parktronic

Post09 kwie 2020, 13:50

W końcu troche sie wyjasniło ale pojawił sie nowy problem. Zakupilem modul pdc 5k0919475c i po podlaczeniu na komputerze wywala blad przednich czujnikow, widocznie zalozony zerzak zwykly po jakiejs kolizji... Sam teraz mialem spotkanie z sarna i dopiero co malowalem przedni zderzak wiec dokladanie przednich czujnikow i wiercenie odpada. Czy jest mozliwosc zalozenia innego modułu ktory bedzie obslugiwal tylko te 4 czujniki ktore sa w tylnym zerzaku? A jeśli tak to prosiłbym o numer takiego modułu😉
Offline

omlet

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 mar 2021, 12:52
  • Online: 2h 16m 43s
  • Auto: WV golf 6
  • Silnik: 1.4 59 KW
  • Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana modułu parktronic

Post16 mar 2021, 10:48

Witam.
Wymieniłem akumulator (golf6 rok produkcji 2008 grudzień).Po jego wymianie nie działa parkomat przód i tył. Czy ktoś mi pomoże w tym temacie? Z góry dziekuję.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 20h 49m 5s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana modułu parktronic

Post16 mar 2021, 11:41

Prawdopodobnie uszkodzil Ci sie modul, czesty przypadek przy wymianie akumulatora, sam to przechodzilem. Wyglada to na jakas wade fabryczna bo duzo jest informacji w sieci ze przy pracach zwiazanych z akumulatorem pada ten modul.
Poprzednia

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość