Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 21:21


buzzer czujników parkowania

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kokosvag

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 02 sie 2019, 12:05
  • Online: 1d 3h 32m 11s
  • Auto: Golf 7 GTI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: buzzer czujników parkowania

Post20 mar 2020, 21:49

Witam. Dzisiaj trochę znowu walczyłem z tym nie szczesnym pdc przod. Wiec tak sprawdziłem wszystkie czujniki z przodu i wszystkie są sprawne, do tego sprawdziłem wiązka od czujników tą w zderzaku i też sprawna,przejście jest A pdc nadal nie dziala. Jakieś pomysły?
Czy w tej wiazce od sterownika do wiązki przód w zderzak jak nie było przejście na 2 kablach tj czerwonym i niebieskim to czy ja to dobrze sprawdziłem bo zrobiłem na szybko zeby sprawdzić w taki sposób, ze:
W tej kostce od wiązki przed sterownikiem wypialem te 2 kable na których nie było przejście tj czerwony i niebieski i w ich miejsce włożyłem 2 inne kable i polaczylem je przed kostka z przodu w które później się wpina wiazke że zderzaka od czujników, nie wypialem ich całkiem bo one są zalane zeby woda się nie dostawala. czy dobrze to zrobiłem czy może przez to że nie odcialem tych kabli z przodu wiązki tylko polaczylem je, to tam gdzieś gdzie są przerwane bo przejście nie było to tam też robi zwarcie czy to nie ma wpływu?
Offline

Kokosvag

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 02 sie 2019, 12:05
  • Online: 1d 3h 32m 11s
  • Auto: Golf 7 GTI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: buzzer czujników parkowania

Post26 mar 2020, 20:45

Ktoś może ma jakiś pomysł jak to ogarnąć.
Offline

dybson

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 22 mar 2020, 14:57
  • Online: 7h 59m 38s
  • Auto: VW Golf mk7
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Kraków

Re: buzzer czujników parkowania

Post03 kwie 2020, 09:44

Żeby sprawdzić czy czujniki działają jest metoda bez miernika :)
Są to czujniki na fale dźwiękowe wiec wystarczy jak wrzucisz bieg przy włączonym zapłonie i przyłóż ucho do czujnika to usłyszysz delikatne buczenie, najpierw sprawdź metodę na działających tylnich, później przód (tylko wbij "1") i na pewno znajdziesz wadliwy czujnik i wtedy już prześledzisz wiązkę i znajdziesz uszkodzenie lub wymienisz przewód.
Offline

Kokosvag

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 02 sie 2019, 12:05
  • Online: 1d 3h 32m 11s
  • Auto: Golf 7 GTI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: buzzer czujników parkowania

Post03 kwie 2020, 21:14

Ogarniete. 2 kable przerwane , wymieniłem na nowe i dziala.
Poprzednia

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości