Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:08


[MK6] tajemnica licznika

Moderator: rafaello

Regulamin forum Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

tajemnica licznika

Post18 mar 2020, 21:29

witam kolegów, mam mały problem - składałem auto, stało na dworze, padał deszcz, samochód bez deski i przedniej szyby, licznik wisiał na kablu na kolumnie kierowniczej, musiała się dostać woda bo umarł, podskakiwały tylko wskazówki, próbowałem ratować, ale się nie udało, kupiłem inny identyczny (numer, data produkcji, firmware, licznik od magneti marelli) podłącyzłem i działał - ale komunikast safe - 2sec. i gasł motor, do tego przebieg z kosmosu, postanowiłem przelutować kostkę epromu, przelutowywałem po koleji i sprawdzałem przebieg, oraz czy zniknie "safe", doszłem do tego że przelutowałem wszytkie, nadal mam stary przebieg i komunikat "safe" odpala na 2sec i wiadomo gaśnie, może ktoś podpowie co zrobiłem nie tak... od drugiej strony na płytce nic nie ma, wszystko jest z tej co widać...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: tajemnica licznika

Post18 mar 2020, 22:05

:banghead: Serio?
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

Re: tajemnica licznika

Post19 mar 2020, 08:20

masakra... sam nie wiem o co chodzi, w necie jest mnóstwo opisów ale tyczą liczników VDO a u mnie jest magneti-marelli jestem w szoku że vw zamawia graty u tego "zjebanego" producenta, w motocyklu ducati też mam licznik magneti-marelli mam go od 12 lat i czasem nie działa prędkościomierz, nie wiadomo czemu i nikt nie może dojść powodu... ale tak serio, ktoś ma pomysł co mogę zrobić???????? gdzie siedzą te dane??? na pewno jest wszystko "si" bo wsadziłem sterownik i licznik od anglika który mam w zapasie i działa wszystko ok, tylko tam mam czerwony wyświetlacz, a tym oryginalnym mam kolor.
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: tajemnica licznika

Post19 mar 2020, 08:58

liczniki się "koduje pod auto" a nie przylutowuje elementy #-o
czasy malucha itp minęły bezpowrotnie
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

Re: tajemnica licznika

Post20 mar 2020, 23:07

ale vcds-em nie zakodujesz w mk6, nie chciało mi się z tym jeździći szukać kogoś, kto miałby chwilę, przelutowanie epromu to kilka sekund... jak widać w przypadku magneti-marelli, nie jest to takie oczywiste...
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: tajemnica licznika

Post20 mar 2020, 23:23

Vcdsem sie nie koduje licznikow
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

Re: tajemnica licznika

Post21 mar 2020, 08:37

a czym, jeśli można spytać? odis...? vas...? ale tam chyba musi być połączenie on-line
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: tajemnica licznika

Post21 mar 2020, 12:15

W starszych licznikach VAG np. VAG-Commander-em itp kolego.
Golfie 6 już nie pamiętam czym tam się to robi, musiał bym się zapytać kolegi bo ja sam tego nigdy nie robiłem, zawsze robił to ktoś co ma wiedzę i sprzęt ;)
Są do tego specjalnie programy i kable.
Kolego zawsze trzeba zasięgnąć najpierw języka co i jak, a później się do tego zabierać, są osoby na forum, którzy takie rzeczy robią.
Tyle odemnie.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Wróć do Serwis i eksploatacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość