Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 22:11


[1.4 TSI 122KM] Jak długo dogrzewa się silnik?

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Jak długo dogrzewa się silnik?

Post02 mar 2020, 11:01

Hej, witam Wszystkich,

Mam pytanie dotyczące długości dogrzewania się waszego silnika. Mianowicie, jak szybko dogrzewa się wam silnik do temperatury roboczej?

Pytam, ponieważ ojciec mi ostatnio truje, że na 100% mam zepsuty termostat i powinienem go wymienić, ponieważ mój Golf się zdecydowanie za długo rozgrzewa. :-k

Ostatnio płyn chłodniczy rozgrzał mi się do 90 stopni po 5,6 KM, przy temp. zew. 10-12 stopni. W tamtym momencie temp. oleju to ok 65 stopni (o ile dobrze pamiętam).

Kolejny raz przy temp. zewn. ok 5-6 stopni, płyn chłodniczy rozgrzał mi się do 85 stopni po ok 5,8 km, a temp. oleju to 59 stopni.

Zaznaczam, że za każdym razem nawiew mam nastawiony na AUTO, 22 stopnie, automatycznie zamykana cyrkulacja powietrza.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i wyjaśnienia ;)
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Jak długo dogrzewa się silnik?

Post02 mar 2020, 12:33

Jak dla mnie normalnie, kiedy nie jechałem tsi około 5km przy podobnych temperaturach to zawsze było 80-90* zależy jak się jechało. Zapytaj ojca jakich on oczekuje rezultatów
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Jak długo dogrzewa się silnik?

Post02 mar 2020, 13:14

Szczerze mówiąc, to jak dla mnie też jest poprawnie.

On pewnie oczekuje, że po 2,5-3 KM. Dlatego nie uśmiecha mi się wydawanie na wymianę dobrego termostatu, tak dla fanu, bo jemu się coś wydaje.

Prawda jest też taka, że wszystko zależy gdzie samochód stoi przez noc? Czy w garażu (jak w jego przypadku), czy pod chmurką (jak w moim).
Offline

Zdravko

Sympatyk

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 24 cze 2019, 14:32
  • Online: 2d 18h 43m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM DSG
  • Lokalizacja: ELW

Re: Jak długo dogrzewa się silnik?

Post02 mar 2020, 13:58

angi przejedź rano kawałek i sprawdź czy gruby wąż od chłodnicy jest zimny czy letni.

Jeśli jest zimny to oznacza że termostat trzyma jest zamknięty - wszystko OK.

Jeśli robi się letni to oznacza że nie domyka się i przepuszcza płyn na dużym obiegu co znacznie wydłuża proces rozgrzewania silnika - wymiana.
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Jak długo dogrzewa się silnik?

Post02 mar 2020, 20:50

Właśnie przejechałem 4 km i płyn nagrzał się do 90 stopni.

Samochód stał od wczoraj całą noc i dopiero teraz ok 19:00 wyjechałem nim przy 7 stopniach temp. zewnętrznej. Olej zagrzał się do 86 stopni po 10,2 km.

Ale tym razem dałem nawiew do kabiny na LO, do momentu osiągnięcia 90 stopni wody chłodzącej.

Dlatego póki co wydaje mi się, że jest ok.

Zdravko pisze:angi przejedź rano kawałek i sprawdź czy gruby wąż od chłodnicy jest zimny czy letni.


Dzięki za radę ;) Jutro rano spróbuję :)
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Jak długo dogrzewa się silnik?

Post04 mar 2020, 22:30

Wszystko z termostatem i układem chłodzenia jest ok, według twojego ojca w ile ma być 90 st ?/ po kilometrze??

A olej silnikowy nagrzewa się wolniej niż płyn chłodzący, tu też jest normalnie.
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak długo dogrzewa się silnik?

Post05 mar 2020, 08:33

4-5 km i wskazówka już na 90 stopniach
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości