Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:56


[2.0 TSI 210KM] problem z tankowaniem paliwa

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

alexsat1

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 27 sty 2020, 20:47
  • Online: 16h 23m
  • Auto: Passat CC
  • Silnik: CBFA 2.0TSI
  • Lokalizacja: Radomsko

problem z tankowaniem paliwa

Post22 lut 2020, 17:42

Witam,
Koledzy zwracam się do Was z prośbą o pomoc,otóż posiadam Passata CC 2.0Tsi 2011 z USA i mam problem z tankowaniem paliwa odbija mi pistolet,ciągle muszę się gimnastykować lejąc paliwo,test evap vcdsem jest ok,test szczelności układu paliwowego ok,test zaworu na filtrze węgla aktywnego wg vcds ok,ogólnie błędów brak jakichkolwiek,a już tak dwa lata ponad się z tym męczę,na forum Passata nikt nie potrafi pomóc,może Wy coś wymyślicie?
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 4m 8s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: problem z tankowaniem paliwa

Post22 lut 2020, 19:52

Sprawdzić trzeba czy wlew nie jest zapchany czymś. Może coś komuś wpadło i jest zapchane, poza tym sprawdź czy odpowietrzanie jest drożne.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 718
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 39m 4s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z tankowaniem paliwa

Post22 lut 2020, 21:07

Kolego przyczyna odbijania pistoletu jest dość prosta, masz zamknięty kanał odpowietrzenia baku przez zaworek bezpieczeństwa.
Zaworek ten jest po to żeby nie dopuścić do wypłynięcia paliwa przez kanał odpowietrzający przy wywróceniu albo dachowaniu auta.
Trzeba wyjąć pompę paliwa pod tylnymi siedzeniami i włożyć przez otwór rękę i wymontować zaworek, już nie pamiętam dokładnie czy jest po lewej czy po prawej stronie.
Zaworek wyglądać tak (ja taki miałem w VW Touran):

Obrazek

Po wymontowaniu jak ręką odjął, możesz lać paliwo całym strumieniem i nie ma prawa żeby pistolet odbił, oczywiście jak dojdzie paliwo to końcówki pistoletu to odbije ale to chyba normalne.
Też się męczył z tym z rok czasu, na kilku forach jest o tym wzmianka, może na forum Passata nie ;)
Minus tego jest tylko taki że przy wywróceniu lub dachowaniu auta może nastąpić wyciek paliwa, a więc decyduj sam co ważniejsze :mrgreen:

Tyle mogłem pomóc.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

alexsat1

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 27 sty 2020, 20:47
  • Online: 16h 23m
  • Auto: Passat CC
  • Silnik: CBFA 2.0TSI
  • Lokalizacja: Radomsko

Re: problem z tankowaniem paliwa

Post22 lut 2020, 22:02

Kolego dzięki za podpowiedź,czyli ten zaworek jest tylko do usunięcia?nie można go jakoś zreanimować?albo kupić nowy?
Ostatnio zmieniony 22 lut 2020, 22:20 przez alexsat1, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 718
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 39m 4s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z tankowaniem paliwa

Post22 lut 2020, 22:10

Pewne można, ale ja się nie bawiłem, bo jak czytałem wszyscy go po prostu wywalają.
Chcesz to kup nowy i załóż, części ustalisz sobie w ETKA lub w każdym serwisie ASO VW.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

alexsat1

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 27 sty 2020, 20:47
  • Online: 16h 23m
  • Auto: Passat CC
  • Silnik: CBFA 2.0TSI
  • Lokalizacja: Radomsko

Re: problem z tankowaniem paliwa

Post22 lut 2020, 22:22

ok,więc będę go targał w tygodniu
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 718
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 39m 4s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: problem z tankowaniem paliwa

Post22 lut 2020, 22:26

Kolego jak najmniej paliwa w baku i nie którzy kupowali taką dłuuugą rękawicę foliową bo inaczej łapa będzie śmierdzieć paliwkiem :lol:
Jak będziesz wyjmował pompę paliwa to obłóż sobie wszystko szmatami bo pewnie paliwo się ciut porozlewa, a nie chcesz żeby później waliło paliwem w wewnątrz auta przez jakiś czas ;)

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

alexsat1

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 27 sty 2020, 20:47
  • Online: 16h 23m
  • Auto: Passat CC
  • Silnik: CBFA 2.0TSI
  • Lokalizacja: Radomsko

Re: problem z tankowaniem paliwa

Post25 lut 2020, 17:26

Witam,
dzisiaj kuzyn mi się dobrał do zbiornika,i nic nie znalazł twierdzi,że wsadził rękę w kierunku wlewu paliwa i czegoś takiego nie znalazł za to ułamał mi mocowanie takich dwóch przewodów zakończonych takimi ustrojstwami porażka,chyba będę musiał sam tam podziałać masakra,dodam,że na końcach tych przewodów były takie plastykowe tulejki ze spręzynkami w środku,a te przewody dochodziły do tego głównego przewodu,którym się wlewa paliwo,może to powinienem usunąć?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości