Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:35


[1.4 TSI 122KM] Szarpanie podczas przyspieszania?

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

szymonmicula

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 lut 2020, 13:59
  • Online: 24m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Szarpanie podczas przyspieszania?

Post13 lut 2020, 14:12

Cześć,
Mam problem z moim samochodem. Jadąc autostradą zauważyłem, że podczas przyspieszania samochód zaczął szarpać i dodatkowo zaczęła mrugać kontrolka silnika. Po paru razach wyskoczyła dodatkowo kontrolka EPC. Na początku się trochę przestraszyłem bo wyczytałem, że sygnalizuje ona poważne uszkodzenie silnika. Natomiast udało mi się dojechać do domu 300 km bo jechałem spokojnie i dodawałem mało gazu.

Następnego dnia pojechałem na diagnostykę do mechanika. Komputer pokazał, że po prostu 3-cia? cewka zapłonowa jest do wymiany. Mechanik pojechał do hurtowni i kupił zamiennik z Boscha. Od razu po zamontowaniu błąd z komputera zniknął i w sumie chyba było ok aż do dzisiaj (minęło 2 tygodnie). Dzisiaj ta sama sytuacja czyli szarpanie podczas przyspieszania i mruga kontrolka silnika.

Trochę informacji w skrócie o moim samochodzie. Przebieg to 219.000 km, automat DSG 7 biegowe DQ200. Wydaję mi się, że jeszcze w tym samochodzie nie był wymieniany łańcuszek rozrządu i tu może leżeć problem, dodatkowo rano jak odpalam samochód kiedy jest zimy to słychać przez dosłownie 3 sekundy łańcuch.

Jeżeli są potrzebne jakieś dodatkowe informacje to proszę pytać. Mam nadzieję, że pomożecie. Oczywiście udam się w najbliższych dniach do mechanika :)

Pozdrawiam.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości