Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 05:41


Golf 7 czy 6? - Dylemat

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

miki_91

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 sty 2020, 17:36
  • Online: 58m 52s
  • Auto: GOLF
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Małopolska

Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post06 sty 2020, 17:40

Cześć, jestem nowy na tym forum i mam też dylemat odnośnie zakupu VW Golf...

Zastanawiam się nad zakupem Golfa 6 lub 7, oczywiście bardziej skłaniam się ku 7, ale raz , że cenowo sporo drożej, a dwa czy są aż takie różnice na korzyść 7? Celuje w silnik 2.0 Tdi 140/150 km w wersji kombi. Pytanie czy warto dopłacić średnio 10-11 tyś zł do Golfa 7 ?

Mógłbym prosić o napisanie różnić między Golfem 6, a 7?
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post06 sty 2020, 18:25

Aktywny tempomat w Mk7 wart jest kazdych pieniedzy.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post07 sty 2020, 17:40

To jednak dwa kompletnie rożne auta, golf 7 to inna nowoczesna płyta podłogowa (co nie jest jednoznaczne z lepsza), nowszy jest przestronniejszy od starszego to jasne, jest też trochę bezpieczniejszy, choć wielkich rożnic nie ma, nawet w 6 jest poduszka kolanowa.

siódemka to auto nowsze a więc też budowane w sposób jeszcze oszczędniejszy niż 6...

wiecej elektroniki to też minus w razie jakiś problemów a nie daj co stłuczki bo koszty idą w tysiące.

Co do samego diesla to 6 to praktycznie niezawodne cr, w 7 te silniki też nie sprawiają kłopotu choć mają delikatniejszy osprzęt, nie wiem czy w każdej 7 ale nowsze na pewno muszą mieć adblue a to też dodatkowy koszt jednak.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 16m 1s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post07 sty 2020, 20:59

marmi pisze:To jednak dwa kompletnie rożne auta, golf 7 to inna nowoczesna płyta podłogowa (co nie jest jednoznaczne z lepsza), nowszy jest przestronniejszy od starszego to jasne, jest też trochę bezpieczniejszy, choć wielkich rożnic nie ma, nawet w 6 jest poduszka kolanowa.

siódemka to auto nowsze a więc też budowane w sposób jeszcze oszczędniejszy niż 6...

wiecej elektroniki to też minus w razie jakiś problemów a nie daj co stłuczki bo koszty idą w tysiące.

Co do samego diesla to 6 to praktycznie niezawodne cr, w 7 te silniki też nie sprawiają kłopotu choć mają delikatniejszy osprzęt, nie wiem czy w każdej 7 ale nowsze na pewno muszą mieć adblue a to też dodatkowy koszt jednak.

Golf VII 2016 rok 2.0 Tdi nie ma adblue, tak samo 2018 rok GTD tez nie ma. Napewno 7 jest lepiej wyciszona od 6 to zauwazylem.
Offline

miki_91

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 sty 2020, 17:36
  • Online: 58m 52s
  • Auto: GOLF
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Małopolska

Re: Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post08 sty 2020, 10:16

jarekgk pisze:
marmi pisze:To jednak dwa kompletnie rożne auta, golf 7 to inna nowoczesna płyta podłogowa (co nie jest jednoznaczne z lepsza), nowszy jest przestronniejszy od starszego to jasne, jest też trochę bezpieczniejszy, choć wielkich rożnic nie ma, nawet w 6 jest poduszka kolanowa.

siódemka to auto nowsze a więc też budowane w sposób jeszcze oszczędniejszy niż 6...

wiecej elektroniki to też minus w razie jakiś problemów a nie daj co stłuczki bo koszty idą w tysiące.

Co do samego diesla to 6 to praktycznie niezawodne cr, w 7 te silniki też nie sprawiają kłopotu choć mają delikatniejszy osprzęt, nie wiem czy w każdej 7 ale nowsze na pewno muszą mieć adblue a to też dodatkowy koszt jednak.

Golf VII 2016 rok 2.0 Tdi nie ma adblue, tak samo 2018 rok GTD tez nie ma. Napewno 7 jest lepiej wyciszona od 6 to zauwazylem.


Właśnie najbardziej zależy mi na tym wyciszeniu, miałem Audi a4 b8, przesiadłem się do Focusa mk3 2014 rok i jest dramat, głośno jak cholera. Miałem okazje jechać golfem 7, ale było to 5 lat temu więc nie wiele z tego pamiętam, na pewno było cicho ;) jest sens interesować się 1.6 tdi czy odpuscić i szukać 2.0 tdi? Najwięcej jężdzę po autostradzie, a w 1.6 lipa, że tylko 5 biegów.

Dodatkowo za 7 przemawia to, że jest nowszym autem i dłużej będzie "nowsze" co potem przy sprzedaży też jest ważne.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 16m 1s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post08 sty 2020, 11:43

Jak dużo latasz po autostradach/robisz trasy to bierz 2.0 TDI. Ogólnie mniejszy wybór niż 1.6 TDI (tego jest mnóstwo w ogłoszeniach) ale ze swojego doświadczenia kupił bym 2.0 TDI.
Miałem GVI 1.6 TDI w 7 DSG z mocą podniesiona do około 135 kM, przejechałem nim ponad 100 k km i bez zarzutów.
Teraz mam GVII 2.0 TDI 6 manual i lata się o niebo przyjemniej. Zrobiłem już ponad 35 k km.
Spalanie średnie w ciągu roku wyszło mi 0,2 litra/100 km mniej na korzyść GVII także polecam.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post09 sty 2020, 09:22

maverick pisze:Aktywny tempomat w Mk7 wart jest kazdych pieniedzy.

Fakt, że jest fajny, ale aktywny w standardzie jest dopiero po FL, przed FL trzeba będzie szukać bogato wyposażonej wersji z radarem.
Offline

miki_91

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 sty 2020, 17:36
  • Online: 58m 52s
  • Auto: GOLF
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Małopolska

Re: Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post10 sty 2020, 10:38

jarekgk pisze:Jak dużo latasz po autostradach/robisz trasy to bierz 2.0 TDI. Ogólnie mniejszy wybór niż 1.6 TDI (tego jest mnóstwo w ogłoszeniach) ale ze swojego doświadczenia kupił bym 2.0 TDI.
Miałem GVI 1.6 TDI w 7 DSG z mocą podniesiona do około 135 kM, przejechałem nim ponad 100 k km i bez zarzutów.
Teraz mam GVII 2.0 TDI 6 manual i lata się o niebo przyjemniej. Zrobiłem już ponad 35 k km.
Spalanie średnie w ciągu roku wyszło mi 0,2 litra/100 km mniej na korzyść GVII także polecam.



Ok to szukam w takim razie w 2.0 tdi 150km. Jaką kwotę trzeba mieć na w miarę OK egzemplarz z lat 2014-2015 variant? Te 2.0 tdi ogólnie są w miarę dobrze wyposażone,
Offline

miki_91

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 sty 2020, 17:36
  • Online: 58m 52s
  • Auto: GOLF
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Małopolska

Re: Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post12 sty 2020, 15:10

jarekgk pisze:Jak dużo latasz po autostradach/robisz trasy to bierz 2.0 TDI. Ogólnie mniejszy wybór niż 1.6 TDI (tego jest mnóstwo w ogłoszeniach) ale ze swojego doświadczenia kupił bym 2.0 TDI.
Miałem GVI 1.6 TDI w 7 DSG z mocą podniesiona do około 135 kM, przejechałem nim ponad 100 k km i bez zarzutów.
Teraz mam GVII 2.0 TDI 6 manual i lata się o niebo przyjemniej. Zrobiłem już ponad 35 k km.
Spalanie średnie w ciągu roku wyszło mi 0,2 litra/100 km mniej na korzyść GVII także polecam.



A powiedz mi jeszcze jak z awaryjnością i kosztami utrzymania poza paliwem 1.6 tdi , a 2.0 tdi ?
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Golf 7 czy 6? - Dylemat

Post12 sty 2020, 18:12

Jezdzác 1.6 nie bedzie ci dane nawiázac znajomosci z dzielná i charyzmatyczná grupá "Speeeed",która ma ostatnio wieksze osiágniecia niz kiedys Chuck Norris jako straznik texasu.
To taki maly minus.

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości