Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 10:05


[1,6 TDI 105PS] Uczucie tarcia na pedale sprzęgła

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Andrevo

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 paź 2019, 17:49
  • Online: 9h 56m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 TDI 110 km
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Uczucie tarcia na pedale sprzęgła

Post31 paź 2019, 12:41

Cześć
Mam problem kiedyś już kolega Maylo opisywał ten problem ale nie było odpowiedzi jak to się skończyło i jaka była diagnoza
Mam takie same objawy jak kolega Maylo tj.
Przy obrotach powyżej ok. 2,4 tys. na pedale sprzęgła (podczas wysprzęglania i puszczania) czuć coś jakby... mrowienie, tarcie :-k
Im większe obroty, tym jest to bardziej odczuwalne. Nie towarzyszą temu żadne odgłosy, po prostu czuć to pod lewą stopą.Na luzie i na niskich obrotach tego nie ma.

Mój Golf 1.6 tdi 81 kW 110 KM rocznik 2015 przebieg 95 tyś

ps. Od niedawna jestem posiadacza Golfa proszę o pomoc

Pozdrawiam serdecznie
Offline

Andrevo

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 paź 2019, 17:49
  • Online: 9h 56m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 TDI 110 km
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Uczucie tarcia na pedale sprzęgła

Post31 paź 2019, 19:18

Ps. Czy u was sprzęgło chodzi jak masło czy macie jakies tarcia? Co uważacie że może to być?
Offline

Piteroo

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 lis 2019, 21:36
  • Online: 5h 18m 7s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Uczucie tarcia na pedale sprzęgła

Post01 lis 2019, 21:38

U mnie występuje to samo. Od nowości. Sprzęgło wymienione, ale problem pozostał.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Re: Uczucie tarcia na pedale sprzęgła

Post03 lis 2019, 21:48

mam golfa 7 z 240 tyś i mam tak samo, wymienię sprzęgło i zobaczę czy występuję, całe szczęście że dwumasy nie ma w 1.6 TDI 105 KM to można częściej wymieniać :)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości