Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:13


Awaria DSG 7

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

dejwid1979

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 paź 2016, 12:39
  • Online: 28d 9h 12m 54s
  • Auto: vw Golf6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Berlin

Awaria DSG 7

Post04 paź 2016, 14:06

Na wstepie chce sie przywitac gdyz jestem tu nowy .
,auto to 1.6 TDI ze skrzynia DSG 7 biegow ,rocznik 2012 ,przebieg 202 000 tkm
autko nabylem niedawno jakies 3 tyg temu w niemczech z udokumentowanym przebiegiem ale dlugo sie nie nacieszylem niestety ;( bogata wersja wiec troche mnie to podkusilo , zrobilem jazde probna oczywiscie przed zakupem i w sumie wszystko bylo ok po za tym ze jak sie wrzucilo na P na jakims wzniesieniu to pojawialy sie male wibracje w kabinie ,jak sie dalo na N wtedy reczny i potem P to bylo ok ,,,myslalem moze jakas poduszka lub jakas pierdola ok zdecydowalem sie kupic ,przejechalem jakies 2 tys km w tym czasie i nic nie wzbudzalo moich podejrzen, az do wczoraj......zrobilem jakies 400km zjechalem z trasy w miasto skrecam w uliczke daje gazu a tu tylko obroty w gore a auto nic ,po chwili szarpniecie i ruszyl ,potem bylo ok ale tylko przez chwile bo problem zaczal sie powtarzac bez przerwy i nawet po zalaczeniu biegu znowu wywalalo na luz i po chwili zaskakiwalo ,,jakos do domu dojechalem bo na trasie na wyzszych biegach wszystko jest ok ,pytanie do was czy mial ktos podobny problem i czy to juz na 100% naprawa z gornej polki czyli ok 10tys czy moze da sie to jeszcze w miare tanio zrobic bo nie ukrywam ze po zakupie tego auta nie stac mnie na naprawe za 10 tys ,dzwonilem do serwisu ,ktory sie tym zajmuje ale przez tel. nie chca powiedziec to raz ,a dwa pierwszy wolny termin na sprawdzenie tego u nich to za 2 tygodnie ,no i jeszcze czy tam dojade.....czy nie rozwale skrzyni jeszcze bardziej bo mam 150km do nich
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Awaria DSG 7

Post04 paź 2016, 19:37

Co do drgań to raczej normalny objaw, u mnie jak auto stoi z górki lub pod górkę i wrzucę na P to też odczuwalne są delikatne drgania. Tak było jak kupiłem auto z przebiegiem 240 kkm i tak jest teraz jak auto ma 296 kkm. Myślę że to nie było problemem, a że prawdopodobnie padła Tobie mechatronika w dsg to raczej odrębna sprawa. Napisz jak sprawuje się jazda przy zmianie ręcznej biegów? Też występują takie objawy czy nie?
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Awaria DSG 7

Post04 paź 2016, 21:49

I często pomaga aktualizacja softu +adaptacja na postoju i adaptacja w czasie jazdy.

NzTT
Offline
Awatar użytkownika

dejwid1979

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 paź 2016, 12:39
  • Online: 28d 9h 12m 54s
  • Auto: vw Golf6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Berlin

Re: Awaria DSG 7

Post05 paź 2016, 18:53

Witam ponownie ,dzisiaj wiem troche wiecej bo zrobilem jazde na spokojnie i sprwdzilem co i jak sie dzieje ,a wiec jak ruszam jedynka ,dwojka jest ok i dopiero na 3 od czsu do czasu traci bieg na chwile i miga na komputerze D3 ,(zaznaczam ze nie za kazdym razem ,wiekszosc razy udaje sie normalnie ruszyc ) doszedlem tez do tego ze jak jade na manualu i omijam trzeci bieg to nawet idzie jezdzic ,bo na 1,2, 4,5,6,7 nic sie nie dzieje jest wszystko ok
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Awaria DSG 7

Post06 paź 2016, 05:39

mialem sie powstrzymac ....ale jednak nie wytrzymalem :P

Nie ma to jak kupic sobie za drogie dla siebie auto I pozniej omijac 3 bieg zamiast naprawic auto :D
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Awaria DSG 7

Post06 paź 2016, 06:53

lkgh pisze:mialem sie powstrzymac ....ale jednak nie wytrzymalem :P

Nie ma to jak kupic sobie za drogie dla siebie auto I pozniej omijac 3 bieg zamiast naprawic auto :D

Nie bądź złośliwy kolego, :) przecież nie napisał że będzie nie naprawiał tylko przedstawił objawy. Pewnie naprawi, no ja bym naprawił bo w końcu po to się kupuje automat żeby było wygodniej niż przy zwykłym wajchowaniu dźwignią biegów. :)
Offline
Awatar użytkownika

dejwid1979

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 paź 2016, 12:39
  • Online: 28d 9h 12m 54s
  • Auto: vw Golf6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Berlin

Re: Awaria DSG 7

Post06 paź 2016, 17:27

Oczywiscie ze naprawie ,mam juz termin zrobiony do serwisu ,ktory zajmuje sie tym profesjonalnie ,tylko ze malo jest takich specjalistow i musze czekac (mam termin na 13.10 ) napisalem tutaj ze wzgledu na to ze pomyslalem ze moze ktos mial podobne problemy i moze cos powiedziec w tym temacie(zebym wiedzial wczesniej co mnie czeka) , kolego "Ikgh" twoj komentarz nie jest dla mnie pomocny wiec nie musisz sie wypowiadac tutaj ,tylko ci cos wyjasnie bo widze ze nie bardzo kumaty jestes ,jak bym chcial kupic sobie auto w ktore bym chcial pakowac holendarne kwoty to kupilbym sobie oldimera do remontu ,a to auto kupilem zeby zarabialo na siebie bo jest mi potrzebne do pracy i inwestycja 1/3 wartosci auta w naprawe malo mi jest na reke(ale zrobie mimo wszystko) ,i jeszcze dla jasnosci jak cie to tak interesuje nie jezdze tym autem omijajac 3 bieg ,auto stoi tylko sprawdzilem czy dojade do tego serwisu .
Ostatnio zmieniony 19 paź 2016, 21:32 przez dejwid1979, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Awaria DSG 7

Post06 paź 2016, 18:31

Kolego dejwid1979 jak już naprawisz to bardzo proszę o informację co było przyczyną tej usterki i jeżeli możesz to jakie były tego koszty naprawy. Na pewno innym się taka wiedza przyda.
Offline
Awatar użytkownika

dejwid1979

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 paź 2016, 12:39
  • Online: 28d 9h 12m 54s
  • Auto: vw Golf6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Berlin

Re: Awaria DSG 7

Post06 paź 2016, 18:58

oczywiscie bede informowal na biezaco ;) Ale jak ktos cos moze wczesniej podpowiedziec to bardzo prosze ,kazde info w temacie sie przyda
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Awaria DSG 7

Post06 paź 2016, 20:59

Samochód będzie naprawiamy w niemczech? czy w Polsce? (Patrzę na lokalizację w twoim profilu)
Offline
Awatar użytkownika

dejwid1979

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 paź 2016, 12:39
  • Online: 28d 9h 12m 54s
  • Auto: vw Golf6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Berlin

Re: Awaria DSG 7

Post06 paź 2016, 21:28

Auto bedzie naprawiane w Polsce ,dokladnie w Szczecinie jest serwis ,ktory sie tym zajmuje ,tam mam termin na diagnoze i zobaczymy co dalej
Offline
Awatar użytkownika

dejwid1979

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 paź 2016, 12:39
  • Online: 28d 9h 12m 54s
  • Auto: vw Golf6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Berlin

Re: Awaria DSG 7

Post13 paź 2016, 21:05

Na dzien dzisiejszy moge tylko dodac ze auto zostalo w serwisie skrzyn automatycznych ,po pierwszej diagnozie okazalo sie ze trzeba wyciagnac mechatronike i ze po wyciagnieciu jej dopiero bedzie wiadomo w jakim jest stanie cala reszta ,auto musialo zostac bo po testach to juz tylko dwojka dzialala, ale na zabranie sie za konkrety niestety musze czekac do listopada bo tylu maja klientow (koszmar) Wiec pozostalo cierpliwie czekac ..............wniosek nasowa mi sie tylko taki zeby przy zakupie kolejnego auta unikac skrzyni automatycznej (do naprawy gorsze jak silnik).
Offline
Awatar użytkownika

dejwid1979

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 paź 2016, 12:39
  • Online: 28d 9h 12m 54s
  • Auto: vw Golf6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Berlin

Re: Awaria DSG 7

Post09 lis 2016, 19:56

Witam ponownie dzisiaj odebralem auto, i tak jak obiecalem podziele sie co bylo uszkodzone ,a wiec : z mechatronika bylo wszystko ok ,problem siedzial w srodku skrzyni ,a dokladniej poszly lozyska (lub jedno ,ale wymienia sie wszystkie) po wyciagnieciu mechatroniki bylo widac opilki metalu ,wiec wyciagniecie skrzyni bylo nieuniknione, lozyska wymienili ale okazalo sie ze sprzeglo tez juz dlugo nie wytrzyma wiec poszlo tez do wymiany ,niby to tylko lozyska i sprzeglo mozna pomyslec nie wiele ale powiem wam tylko ze koszt wymiany to jakas 1/4 wartosci auta ,jak ktos sie przymierza do zakupu auta z taka skrzynia to ja odradzam(chyba ze po zakupie bedzie mial jeszcze 10tys na naprawy ewentualne)Jak kogos interesuje dokladny koszt to moge napisac na priv ,nie chce tu nikogo straszyc bo kiedys bede sprzedawac ten samochod ;)
Offline

Mario80

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 13 sie 2019, 10:37
  • Online: 1h 47m 16s
  • Auto: Skoda Rapid
  • Silnik: 1.4TDI CUSB 90PS DSG
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Awaria DSG 7

Post13 sie 2019, 10:42

Odkopie.
Czy ten serwis to Kisielnicki na Przecławiu, bo innego dobrego specjalisty w okolicach Szczecina nie znam.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019, 14:02 przez Mario80, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

konrado75

Aktywny

  • Posty: 199
  • Rejestracja: 12 sty 2014, 02:22
  • Online: 216d 21h 11m 4s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 6 2011
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Berlin

Re: Awaria DSG 7

Post13 sie 2019, 11:58

dejwid1979 pisze:Witam ponownie dzisiaj odebralem auto, i tak jak obiecalem podziele sie co bylo uszkodzone ,a wiec : z mechatronika bylo wszystko ok ,problem siedzial w srodku skrzyni ,a dokladniej poszly lozyska (lub jedno ,ale wymienia sie wszystkie) po wyciagnieciu mechatroniki bylo widac opilki metalu ,wiec wyciagniecie skrzyni bylo nieuniknione, lozyska wymienili ale okazalo sie ze sprzeglo tez juz dlugo nie wytrzyma wiec poszlo tez do wymiany ,niby to tylko lozyska i sprzeglo mozna pomyslec nie wiele ale powiem wam tylko ze koszt wymiany to jakas 1/4 wartosci auta ,jak ktos sie przymierza do zakupu auta z taka skrzynia to ja odradzam(chyba ze po zakupie bedzie mial jeszcze 10tys na naprawy ewentualne)Jak kogos interesuje dokladny koszt to moge napisac na priv ,nie chce tu nikogo straszyc bo kiedys bede sprzedawac ten samochod ;)


nie przesadzaj ze z kazda skrzynia sie tak dzieje, nie popadajmy w paranoje bo w takim razie nikt by nie kupowal automatow :lol:

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości