Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:10


[1.4 TSI 122KM] Drgania deski rozdzielczej od sytrony pasażera

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Drgania deski rozdzielczej od sytrony pasażera

Post01 cze 2019, 07:38

Witam Wszystkich,

Powielam temat drgań od strony pasażera przy desce (poduszce pasażera). Wiem, że temat był już wielokrotnie poruszany, ale u mnie sprawa wygląda nieco inaczej. Do rzeczy...

Drgania występują tylko na wolnych obrotach. Dodając minimalnie gazu, nawet tylko do 900 obr/min drżenie ustaje.

Zauważyłem też, że pojawia się tylko przy rozgrzanej karoserii. Jak silnik jest zimny, to do ok 15 min jazdy i 50 stopniach silnika drgań nie słychać w ogóle. Jak temperatura wzrośnie do ok 80 stopni, pojawiają się w/w drgania.

Co dziwne, jeżeli samochód stoi w słońcu i jest nagrzany, drgania pojawiają się od razu. :o

Macie może jakieś przemyślenia co to może być? Dziwi mnie to, że pojawia się to dopiero przy wyższej temperaturze, ale niekoniecznie silnika.

Byłem u mechanika i umówiłem się z nim za tydzień. Będzie szukać. Wykluczył natomiast usterkę silnika.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Drgania deski rozdzielczej od sytrony pasażera

Post01 cze 2019, 07:56

angi pisze:Witam Wszystkich,

Powielam temat drgań od strony pasażera przy desce (poduszce pasażera). Wiem, że temat był już wielokrotnie poruszany, ale u mnie sprawa wygląda nieco inaczej. Do rzeczy...

Drgania występują tylko na wolnych obrotach. Dodając minimalnie gazu, nawet tylko do 900 obr/min drżenie ustaje.

Zauważyłem też, że pojawia się tylko przy rozgrzanej karoserii. Jak silnik jest zimny, to do ok 15 min jazdy i 50 stopniach silnika drgań nie słychać w ogóle. Jak temperatura wzrośnie do ok 80 stopni, pojawiają się w/w drgania.

Co dziwne, jeżeli samochód stoi w słońcu i jest nagrzany, drgania pojawiają się od razu. :o

Macie może jakieś przemyślenia co to może być? Dziwi mnie to, że pojawia się to dopiero przy wyższej temperaturze, ale niekoniecznie silnika.

Byłem u mechanika i umówiłem się z nim za tydzień. Będzie szukać. Wykluczył natomiast usterkę silnika.

Po co zaraz mechanik. Moim zdaniem trzeba samemu poszukać. Sprawdzić klapę i zamek klapy schowka ewentualnie odkręć schowek pasażera zobacz co pod nim. Może już coś wyjdzie. Jak nie to zamontuj schowek i zobaczysz czy po tej operacji coś się zmieni. Jak sam znajdziesz przyczynę to będzie satysfakcja. :D
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Drgania deski rozdzielczej od sytrony pasażera

Post01 cze 2019, 17:35

BRUNO55 pisze:Po co zaraz mechanik. Moim zdaniem trzeba samemu poszukać. Sprawdzić klapę i zamek klapy schowka ewentualnie odkręć schowek pasażera zobacz co pod nim. Może już coś wyjdzie. Jak nie to zamontuj schowek i zobaczysz czy po tej operacji coś się zmieni. Jak sam znajdziesz przyczynę to będzie satysfakcja. :D


Do mechanika jadę z innym tematem, to przy okazji może spojrzy. ;) Odkręciłem już prawy bok deski rozdzielczej i posprawdzałem wszystkie śrubki. Sprawdziłem też mocowanie prawego przedniego nadkola. Dalej nic :banghead:

Sam schowek to może nie, ale to co pod schowkiem??? :-k

Chociaż jak dla mnie jest to hałas z zewnątrz pod samochodem, pod drzwiami pasażera. Dokładnie pomiędzy drzwiami pasażera a prawym przednim nadkolem... :-k
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Drgania deski rozdzielczej od sytrony pasażera

Post13 cze 2019, 12:53

Mechanik jednak nie podołał... :banghead: :banghead: :banghead:

Na 99% wydaje mi się, że może mieć to związek z klimatyzacją. Czasem sam kompresor zaczyna buczeć.

Jak wyłączę klimę, to rozpoczynają się drgania od strony pasażera. Jak ją włączę, to drgania ustają a zaczyna buczeć klima.
Czasem nie ma znaczenia, czy włączę lub wyłączę klimę. I tak są drgania.

A czasem stanę na światłach i mam ciszę :lol: :lol: :lol:

To auto żyje własnym życiem :D

Chyba przejadę się do serwisu od klimy. ;)
Offline
Awatar użytkownika

angi

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2019, 06:55
  • Online: 12h 17m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Drgania deski rozdzielczej od sytrony pasażera

Post29 cze 2019, 16:33

Witam Wszystkich,

Cóż mogę napisać...

Problemu już nie ma :D Póki co... :o

Od prawie dwóch tygodni już nie słychać żadnego terkotania. Kumpel się śmieje, że coś mi odpadło :lol: :lol: :lol:

Nie wiem co się stało... Może najechałem na jakąś dziurę/muldę itp. i jakieś kable inaczej się ułożyły???

Nie mam zielonego pojęcia. Wiem natomiast tyle, że teraz bez względu na temperaturę w aucie mam ciszę.

Póki co, zamykam temat. Mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiał do niego wracać :D

https://vod.tvp.pl/video/zmiennicy,odc-515-safari,41205824 37:40 :lol: :lol: :lol:

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości