Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:36


Jaki bagażnik dachowy?

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Jaki bagażnik dachowy?

Post12 maja 2019, 19:01

Mialem w mk6 aftermarketowe belki Mont Blanc.
Huczy i bedzie huczec jeszcze bardziej jak zalozysz boxa.
Uszczelki faktycznie sie odginajá,ale nic mi tam nie cieklo,a miesiác tak jezdzilem.
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: Jaki bagażnik dachowy?

Post12 maja 2019, 19:24

Maverick, dzięki za odpowiedź, ale mi chodzi stricte o belki bazowe oryginalne vw o kodzie taki jak podałem. Na zagranicznych opiniach doczytałem się własnie tego, że ludzie miewali z podciekaniem problem, dlatego chciałem zapytać tutaj obecnych lub byłych użytkowników tej bazy. Co do huczenia, to tez na tych obcojęzycznych opiniach ludzie wytykali, że zaczyna hałasować koło 60-70 km/h, ale tu huczenie jest... spore.
Offline

szulek

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 17 lut 2017, 15:28
  • Online: 1d 8h 50m 18s
  • Auto: VW GOLF 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Malbork

Re: Jaki bagażnik dachowy?

Post16 cze 2019, 09:34

Jakie polecacie belki na relingi do golfa 6 kombi? Poszukuje belek i się zastanawiam c u lepiej uniwersalne czy dedykowane do golfa?

-- 16 cze 2019, 09:40 --

Jakie polecacie belki na relingi do golfa 6 kombi? Poszukuje belek i się zastanawiam c u lepiej uniwersalne czy dedykowane do golfa?
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: Jaki bagażnik dachowy?

Post17 cze 2020, 19:14

Wznawiając wątek bagażnikowy, czy ktoś spotkał się z takim problemem w oryginalnych belkach dachowych (bazie) vw, że w przedniej belce ten mały bolec, który wchodzi w dziurę w dachu, tak jakby obluzował się (puściły spawy/zgrzewy) i rusza się? Zauważyłem to dziś przez przypadek, bagażnik był na dachu i zaobserwowałem, że ten bolec zamiast być na płasko, to wystaje dołem jego podstawa. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak to się stało. Czy te bolce mają wpływ na umocowanie bagażnika na dachu czy też są tylko po to by precyzyjnie umieścić łapy właśnie w tej pozycji na dachu? Jeśli są konieczne i niezbędne, to nie wiem czy baza nie nadaje się do kosza. Druga rzecz, którą zauważyłem, to fakt, iż te gumy, które są od wewnętrznych stron łap (na metalowych elementach, które wchodzą pod uszczelki drzwi), tak jakby się sprasowały na krawędzi, zrobiły się cienkie. Nie wiem czy to kwestia zbyt mocnego dokręcenia łap do dachu czy co? Nie mam klucza dynamometrycznego (6 Nm), który powinien być w zestawie- tak już kupiłem :/ Podpowiedzcie coś Panowie.
Offline

odyniec

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 13 kwie 2021, 19:53
  • Online: 16h 14m 15s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki bagażnik dachowy?

Post27 maja 2021, 11:30

benchmark pisze:Wznawiając wątek bagażnikowy, czy ktoś spotkał się z takim problemem w oryginalnych belkach dachowych (bazie) vw, że w przedniej belce ten mały bolec, który wchodzi w dziurę w dachu, tak jakby obluzował się (puściły spawy/zgrzewy) i rusza się? Zauważyłem to dziś przez przypadek, bagażnik był na dachu i zaobserwowałem, że ten bolec zamiast być na płasko, to wystaje dołem jego podstawa. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak to się stało. Czy te bolce mają wpływ na umocowanie bagażnika na dachu czy też są tylko po to by precyzyjnie umieścić łapy właśnie w tej pozycji na dachu? Jeśli są konieczne i niezbędne, to nie wiem czy baza nie nadaje się do kosza. Druga rzecz, którą zauważyłem, to fakt, iż te gumy, które są od wewnętrznych stron łap (na metalowych elementach, które wchodzą pod uszczelki drzwi), tak jakby się sprasowały na krawędzi, zrobiły się cienkie. Nie wiem czy to kwestia zbyt mocnego dokręcenia łap do dachu czy co? Nie mam klucza dynamometrycznego (6 Nm), który powinien być w zestawie- tak już kupiłem :/ Podpowiedzcie coś Panowie.

Bolec nadaje pozycję, więc jak on wypada to warto go przykleić. A póki jest luźny to ustawiać w tym miejscu co powinien być.
Poprzednia

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości