Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 00:15


Charakterystyka działania DSG?

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

karox

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 maja 2019, 14:08
  • Online: 22h 31m 58s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170KM
  • Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Charakterystyka działania DSG?

Post02 cze 2019, 12:50

Witam, od niedawna jestem posiadaczem Golfa 6 GTD ze skrzynią DSG DQ250. Zdążyłem trochę pojeździć już autem i zauważyłem kilka niepokojących mnie objawów ze strony skrzyni:

1.Wyczuwalna zmiana biegów 1 na 2, 2 na 3 i trochę 3 na 4. Nie jest to do końca typowe szarpanie lecz bardziej coś w stylu w miarę płynnej zmiany biegów przy manualu.
2.Wyczuwalna redukcja biegów w szczególności 4>3>2 Podobnie jak w skrzyni manualnej , najbardziej wyczówalne podczas hamowania np. przed skrzyżowaniem gdzie skrzynia musi wykonywać te redukcje o wiele szybciej.
3.Czasami słychać stukanie na 4 biegu podczas dodawania i odejmowania gazu, coś jakby był jakiś luz, dodatkowo sporadycznie przy wrzucaniu na D słychać delikane stuki z samej skrzyni jakby coś tam się przestawiało.
4. No i na koniec najgorsze. Mianowicie podczas do jeżdżenia do skrzyżowania gdzie musimy sie zatrzymać, w końcowej fazie hamowania czasem nawet od razu po zatrzymaniu czuć wyraźne szarpnięcie w momencie redukcji z 2 na 1. Czasami jest to mocniej wyczówalne czasamni prawie nie zauważalne.

Wiem że te pytania mogą nie których dziwić ale pierwszy raz jeżdżę autem z DSG, wcześniej tylko tiptronic lub manual. Więc jeżeli powyższe zjawiska są normalne w tej skrzyni to spoko, kwestia przyzwyczajenia, jeżeli nie, to co z tym można zrobić.

Dodam tylko że auto ma 163k przebiegu, olej zmieniany regularnie co ok 60 tys, ostatnia wymiana ok 50 tys temu, dwumasa wymieniana przy 100 tys przebiegu .
Z góry dzięki za pomoc.
Offline

marcintetra

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 30 paź 2013, 08:37
  • Online: 2d 19h 23m 25s
  • Auto: vw 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: kielce

Re: Charakterystyka działania DSG?

Post04 cze 2019, 09:39

Witam. Normalne działanie skrzyni DSG..nie jest ona kulturalna,potrafi szarpnąć,stuknąć itd. Grunt to wiedzieć jak ją użytkować i zmieniać olej częściej niż 60 tyś. I korzystać z opcji ręcznej zmiany biegów bo jeździć na automacie 65 km/h na 6 biegu to porażka..program tej skrzynki jest tak ustawiony żeby szybko dążyć do wbicia wyższego biegu. A cierpi na tym silnik,dwumasa,sprzęgła...
Offline

karox

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 maja 2019, 14:08
  • Online: 22h 31m 58s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170KM
  • Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Charakterystyka działania DSG?

Post04 cze 2019, 11:20

No to mnie trochę uspokoiłeś kolego. Co do tej zmiany biegów to masz rację, to była pierwsza rzecz jaką zauważyłem podczas jazdy przy 50 km/h skrzynia usilnie chce wbić jak najwyższy bieg, co skutkuje jazdą z obrotami rzędu 1100/1200...porażka. Nie dziwi więc fakt że dwumas wymieniamy już przy 100k przebiegu. Chociaż podobno na to też są już jakieś sposoby...modyfikacja oprogramowania.
Offline

karox

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 30 maja 2019, 14:08
  • Online: 22h 31m 58s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170KM
  • Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Charakterystyka działania DSG?

Post09 cze 2019, 13:10

Sprawdziłem błędy w DSG i jest jeden:
-18237 Zawór regulacji ciśnienia 4; przerwa w obwodzie/zwarcie do masy
-stały

Po skasowaniu powraca podczas jazdy.
Co to może być?

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości