Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:40


Montaż modułu Bluetooth

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Montaż modułu Bluetooth

Post03 maja 2019, 12:35

Witam,

Zakupiłem moduł 1K8 035 730 D, wraz z wiązką i mikrofonem, mam radio RCD510, wszystko podłączyłem, niby zakodowałem gateway ale bluetooth nie działa :( po wciśnięciu Phone działa jak mute..

1. Nie jestem pewien czy dobrze podłączyłem wiązke, tzn moduł bluetooth pod siedzenie, mikrofon w podsufitke, zielona kostka wpięta do radia w wolne miejsce, zasilanie modułu pod radio, to raczej ok
tel0.JPG


ale zostały mi dwa kabelki do CAN ale nie opisane, podłączyłem pod radio CAN+ / CAN-, ale nie wiem czy dobrze, czy +/- ma znaczenie? niby poprzez VCDS mogę wejść do modułu, więc chyba jest ok?

2. Właśnie problem jest z kodowaniem, ponieważ kodowania się nie zapisują... tzn mam VCDS 17.1.3, po wpisaniu kodowania lub zmiany checkboxów wyskakuje mi "kodowanie przyjęte" ale wystarczy że wejdę i wyjdę w sterownik i wyświetla się stare kodowanie.. wł/wył zapłon itd ale nie chce zapisywać.. czy to w 19-CAN Gateway czy w 77-Telefonie
czy w 56-Radio...
natomiast gateway udało mi się zakodować nie poprzez "Kodowanie" a poprzez "Lista połączeń" tam zaznaczyłem Telefon i kodowanie się zmieniło, lecz tak jak mówiłem wcześniej nic nie mogę zmienić w 77-Telefonie np.. a tam wyskakują mi błędy odnośnie Anteny i uchwytu telefonu? a z tego co wiem ten moduł nie obsługuje chyba anteny?

pytanie też czy w 56-Radio trzeba zaznaczać Bajt 3 Bit 1 - Telephone OR Telephone preparation, czy to coś innego?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aha, telefon wykrywa mi "Hands free" ale nie chce się połączyć..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż modułu Bluetooth

Post03 maja 2019, 18:10

z tego co pamietam to trzeba przekodowac jeszcze funkcje przycisku z mute na phone w module kierownicy, sama instalacja modulu bluetooth nie zalatwia tego. Z tego co wkleiles to widac ze masz jakis problem z antena i musisz jeszcze poprawnie zakodowac modul bluetooth bo pewnie tego nie masz

02791 - Telephone Baseplate (R126)

Mozesz sprobowac tego kodowania: 412120
Tylko zapisz przed zmiana swoje obecne gdyby nie zadzialalo


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Montaż modułu Bluetooth

Post04 maja 2019, 12:07

Dzięki @greg2 , o dziwo te kodowanie przeszło i zapisało się w module, już błędy nie wyskakują.. zmieniłem też kodowanie w module kierownicy i od teraz telefon widzi "VW UHV" i mogę się połączyć.

Ale, gdy nacisnę Phone na radiu to się nic nie dzieje, działa jak mute, na kierownicy przyciskam ikonke słuchawki telefonu, nic się nie dzieje, klikam niżej mikrofon - wywoływanie głosowe ale też nic się nie dzieje... gdy ktoś do mnie dzwoni lub ja zaczynam dzwonić z telefonu to faktycznie przełącza dźwięk na radio - pokazuje się tylko mała ikonka słuchawki na radiu, i tyle, słuchawką na kierownicy mogę tylko zakończyć rozmowę.
BT Audio działa, ale też minimalistycznie, nie mogę przełączać utworów ani nie przesyła nazwy utworów, jest tylko napis BT Audio i tyle.

Pytanie czy tylko na tyle stać ten moduł, czy to kwestia kodowania? czy może telefonu?
mam iPhone 7.. a jak pierwszy raz łączyłem się z modułem bluetooth to zapytało czy przesłać kontakty, zezwoliłem, ale co z tego jak z poziomu radia nie można nic zrobić..
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż modułu Bluetooth

Post04 maja 2019, 13:14

Ten modul na nie wiele pozwala, ma podstawowa funkcjonalnosc, przeczytaj ten watek https://forum.golf6.pl/mk6-multimedia/rcd310-i-bluetooth-t799.html tez mialem ten modul i zmienilem na bardziej rozbudowany z funkcja sterowania glosem i wtedy przycisk na kierownicy ma wiekszy sens aczkolwiek nie obsluguje to komend po polsku.
Poprzednia

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości