Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:35


adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

danielm55

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 24 lut 2018, 18:39
  • Online: 3h 15m 17s

adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post19 lut 2019, 21:50

Witam.



Sinik 2.0 tdi 140 KM CR.

Po adaptacji przepustnicy interfejsem DS150E nie chce odpalić.

Dostępna jest też procedura adaptacji układu sterowania elektrozaworem sterującym  długością kolektora dolotowego,

ale po jej wykonaniu pojawiają się błędy P2006 i P2004.

Czyli układ sterowania elektrozaworem sterującym długością kolektora dolotowego.(stały i nieciągły)

Błędy te można wykasować po ręcznym poruszaniu zaworu klap w kolektorze ssącym.

Czy znacie jakiś sposób na odpalenie bez adaptacji przepustnicy lub może wykonać ją poprzez vag (vcds)?

Rok temu również czyściłem EGR i przepustnicę ale nie wykonywałem adaptacji.

Po czyszczeniu były również problemy z odpalaniem (załapywał i gasł) ale po odpaleniu przy wciśniętym pedale gazu załapał i później było OK.

Teraz po czyszczeniu chciałem wykonać adaptację i lipa. Po adaptacji w ogóle nie chce załapać i wywala błędy. Przed adaptacją błędów w sterowniku nie było.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post19 lut 2019, 23:35

Jak wykonywałes adaptacje? Gaz nie dotykałem silnik zgaszony? Vcds tez można przeprowadzić z sukcesem sam wykonałem ;)
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post20 lut 2019, 08:20

Adaptacje można uruchomić za pomocą vcdsa. W zeszłym roku kupiłem przepustnicę vdo w intercars, po wymianie i kodowaniu wszystko gra. Cała adaptacja to jakies 2 minuty.
Offline

marcintetra

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 30 paź 2013, 08:37
  • Online: 2d 19h 23m 25s
  • Auto: vw 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: kielce

Re: adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post20 lut 2019, 10:53

lukasik69 pisze:Adaptacje można uruchomić za pomocą vcdsa. W zeszłym roku kupiłem przepustnicę vdo w intercars, po wymianie i kodowaniu wszystko gra. Cała adaptacja to jakies 2 minuty.

Pytanie do Ciebie - jakim kablem z programem to robiłeś? i czy w ogóle prywatnie czy u mechanika. Szukam kabla ale albo bardzo drogie albo nie chce się łączyć. Pozdrawiam. :pub:
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post20 lut 2019, 11:36

Ja może dodam od siebie ze CAYC a z nim najczęściej były problemy i komunikacja. Chiński klon vcds 16.8.0 daje radę
Offline

danielm55

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 24 lut 2018, 18:39
  • Online: 3h 15m 17s

Re: adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post20 lut 2019, 18:32

Jaka jest procedura adaptacji przepustnicy w VCDS?
Oraz jaka jest procedura adaptacji klap sterujących długością kolektora dolotowego w vcds?
Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post20 lut 2019, 23:15

marcintetra pisze:
lukasik69 pisze:Adaptacje można uruchomić za pomocą vcdsa. W zeszłym roku kupiłem przepustnicę vdo w intercars, po wymianie i kodowaniu wszystko gra. Cała adaptacja to jakies 2 minuty.

Pytanie do Ciebie - jakim kablem z programem to robiłeś? i czy w ogóle prywatnie czy u mechanika. Szukam kabla ale albo bardzo drogie albo nie chce się łączyć. Pozdrawiam. :pub:


Mam vcds 12.12. Wymianę przepustnicy, czyszczenie egr i później adaptację robiłem sam. Kabel nawet ostatnio ktos wystawiał na forum w granicach 100 zł.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post21 lut 2019, 10:16

Procedura adaptacji wyglada mniej wiecej tak:
Podłączasz interfejs diagnostyczny, włączasz zapłon wybierasz silnik, podajesz kod zabezpieczający, ustawienia podstawowe, szukasz przepustnicy wybierasz, następnie przycisk w programie GO, po czym dostaniesz komunikat napisany na zielono sukces. Twoja przepustnica jest zaadoptowana, pod żadnym pozorem nie dotykaj pedału gazu
Offline

danielm55

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 24 lut 2018, 18:39
  • Online: 3h 15m 17s

Re: adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post23 lut 2019, 17:49

Przepustnica i klapy w kolektorze dolotowym już zaadaptowane VCDS-em.
Nastawy podstawowe, u mnie akurat grupa 121 klapy kolektora,
grupa 124 przepustnica. Zaadaptowało bez błędów.
Była jeszcze miniaturowa nieszczelność przy połączeniu rurki EGR z EGR-em z powodu uszkodzonego gwintu śruby.
Po adaptacji przepustnic i doszczelnieniu połączenia, odpala na dotyk.
Nie wiem tylko dlaczego DS150E wywalał błędy podczas adaptacji klap kolektora a na VCDS poszło bez problemu.
Offline

danielm55

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 24 lut 2018, 18:39
  • Online: 3h 15m 17s

Re: adaptacja przepustnicy 2.0 TDI 140 KM CR

Post24 kwie 2019, 22:19

Panowie, znowu pojawił się problem z odpalaniem.
Jest zbyt male ciśnienie na listwie CR.
Podczas kręcenia od 8 do max około 150 bar i wówczas próbuje zaskoczyć.
Zawór regulujący ciśnienie na listwie CR wysterowany około 40 % i część paliwa idzie na powrót.
Czy może to być spowodowane błędnym działaniem nastawnika klap w kolektorze ssącym, tak że komputer błędnie steruje zawór regulacji ciśnienia na listwie CR?

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości