Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 02:05


Olej 2t do paliwa diesel

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Piotrek_PP7

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 19 sie 2018, 15:21
  • Online: 14h 37m 36s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI

Olej 2t do paliwa diesel

Post19 mar 2019, 18:28

Witam
Czy dolewa ktoś z was olej 2t typu miksol do paliwa diesel by przedłużyć żywotność wtrysków i pompy celem lepszego smarowania? I czy w ogóle to dobry pomysł? Dużo jest na ten temat w necie.Co wy o tym sądzicie?
Offline

haka21

Aktywny

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 16 lis 2014, 17:30
  • Online: 18d 18h 11m 1s
  • Pochwały: 14
  • Auto: Golf6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122km
  • Lokalizacja: Silesia Stela

Re: Olej 2t do paliwa diesel

Post19 mar 2019, 18:45

Istnieje taka szkoła dolewania oleju 2T - stara szkoła. Smarowanie tego typu olejami pompy opierało się na wykorzystaniu związków siarki. Pomysł stał się bardziej aktualny , gdy paliwa dieslowskie i benzyny zostały mocno odsiarczone. Dzisiaj nie stosuje się tradycyjnych pomp rotacyjnych czy rzędowych więc to trochę anachronizm. Za to stosuje się DPF dla którego największym zabójcą są związki siarki , tak jak dla katalizatora związki fosforu. Jest to więc zabieg tak aktualny jak legenda o oleju "po 50tys. półsyntetyk, po 100 tys. mineralny" - oczywiście nieprawda ale szeroko stosowane w warsztatach z "długą" (zbyt dlugą) tradycją. Jeżeli chcesz "nasmarować" wtruski i układ zasilania CR czy pompę paliwa , to zdecydowanie poszukaj czegoś z oferty XADO specjalizującej się w rewitalizantach i smarach specjalnych o przedłużonym działaniu. Do wtrysków i pomp też coś w ich ofercie znajdziesz. Stare sposoby lepiej zostawić dla starych konstrukcji.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

jan

Sympatyk

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:21
  • Lokalizacja: woj.Sląskie
  • Online: 1d 16h 15m 26s
  • Auto: VW 6 plus
  • Silnik: CBDC 2.0 tdi 110 km
  • Lokalizacja: Zywiec

Re: Olej 2t do paliwa diesel

Post23 mar 2019, 21:13

Ja stosuje 4 lata olej
https://www.petrostar.pl/oleje/oleje-mo ... p756657417
--do silnika w proporcji 1l oleju na 200>230 l paliwa ,
tutaj opis
https://vw-clubpolska.pl/index.php/topi ... sr5605h4g7
filmik i najlepszy polecany olej
https://www.youtube.com/watch?v=HlMp8I6SLlg&vl=hu
Offline

Piotrek_PP7

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 19 sie 2018, 15:21
  • Online: 14h 37m 36s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI

Re: Olej 2t do paliwa diesel

Post29 mar 2019, 21:21

jan lejesz od 4 lat olej do swojego golfa? i są jakieś skutki uboczne? czy tylko plusy :)
Offline

jan

Sympatyk

  • Posty: 80
  • Rejestracja: 08 lut 2015, 14:21
  • Lokalizacja: woj.Sląskie
  • Online: 1d 16h 15m 26s
  • Auto: VW 6 plus
  • Silnik: CBDC 2.0 tdi 110 km
  • Lokalizacja: Zywiec

Re: Olej 2t do paliwa diesel

Post02 kwie 2019, 20:33

znawca nie jestem i na ucho nic nie zauważyłem złego nic się mi nie przytkało nie zepsuło ,jestem zadowolony

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron