Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:30


Wymiana tulei wahacza przód

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

tomaszek

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 02 sty 2016, 22:50
  • Online: 1d 2h 30m 13s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA
  • Lokalizacja: Jelenia Gora

Wymiana tulei wahacza przód

Post28 lut 2019, 21:08

cześć wszystkim,

może komuś przyda się... fajnie pokazane jak w prosty sposób wymienić tuleje w przednim wahaczu. Ogólnie film z Golfa V ale w Golfie VI jest takie samo zawieszenie. :D

https://www.youtube.com/watch?v=meZ6nSekJQw
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Wymiana tulei wahacza przód

Post01 mar 2019, 09:28

Na 1000% po tym smarze będzie robił jeszcze raz,płyn do naczyń nie wchodzi w reakcję z gumą.
Offline

tomaszek

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 02 sty 2016, 22:50
  • Online: 1d 2h 30m 13s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA
  • Lokalizacja: Jelenia Gora

Re: Wymiana tulei wahacza przód

Post01 mar 2019, 11:53

wred pisze:Na 1000% po tym smarze będzie robił jeszcze raz,płyn do naczyń nie wchodzi w reakcję z gumą.




Z tego co mi wiadomo to jest smar do montażu opon...

https://chemiasamochodowa24.pl/en/vulcanization/89-tire-paste-11kg-60733005741.html
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Wymiana tulei wahacza przód

Post01 mar 2019, 14:00

Powiem ci tak ja a głównie chodzi o sześcian który wchodzi w tuleje metolowo gumową wciskam na sucho po jakimś czasie wilgoć prawie wulkanizuje takie miejsce i nie ma prawa a w szczegulności w tym miejscu dostać jakiegoś luzu,wyciągałem takie tuleje które były tak wytrzepane że same wylatywały moje podejrzenie smarowane bo za duży opór przy wkładaniu wtedy za nim ten smar zniknie to już sześcian pracuje w gumie a nie z gumą wyrabiając ją a to błąd swoje tuleje wyciągałem ściągaczem guma była porwana po zewnętrznej czyli prawidłowo bo tak były zwulkanizowane takie jest moje zdanie .

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość