Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 12:29


Czujnik różnicy ciśnień DPF

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Kolektor wydechowy, katalizator, DPF – filter cząsteczek stałych, tłumik, rury wylotowe.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

rasr

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 gru 2018, 20:29
  • Online: 4h 31m 46s

Czujnik różnicy ciśnień DPF

Post20 lut 2019, 20:01

Witam
Problem mojego golfa dotyczy częstego wypalania dpf w jeździe miejskiej. Otóż dpf wypala sie co ok.200-250km.
Kiedy ostatnio robiłem trasę 700km wypalał sie po 500km.
Pomiary z vcds wkazuja na duzy ujemny offset czujnika. Często też zmierzona masa sadzy jest ujemna. Nie wiem czy wymiana czujnika coś zmieni. Nowy w serwisie ok.250zł. ,,Oryginały"' na allegro po 100
Auto jest po upgrade softu po aferze dieslowej( takie już niestety kupiłem)
[...]
Golf 6 variant 1,6 TDI 105KM 2012r. przebieg 89 tys.km
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

1 6 D

VIP

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 25 lis 2012, 14:31
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 34d 18h 29m 3s
  • Pochwały: 31
  • Auto: Scirocco+Golf
  • Silnik: SB+CBDB
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Czujnik różnicy ciśnień DPF

Post20 lut 2019, 22:00

Offset to parametr po przyuczeniu czujnika, sadza może się zbierać do 25 gram, wtedy odpalane jest ciche wypalanie DPFa
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Czujnik różnicy ciśnień DPF

Post21 lut 2019, 10:15

Drogo w serwisie wołaja za czujnik, w wolnym handlu połowa ceny...

Jak auto masz po modyfikacji vw to czeste wypalanie dpf nie jest niestety niczym dziwnym, jesli w trasie wypalił sie po 500 to wszystko jest ok.
Offline

Snicker5

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 sty 2019, 12:04
  • Online: 18m 21s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: RST

Re: Czujnik różnicy ciśnień DPF

Post21 lut 2019, 11:02

No dokładnie tak jak napisał marmi, ale jak nie daje ci to spokoju, to kup ten za 100 zł to nie majątek i wtedy sprawdzisz czy jest jakaś poprawa :) Może to https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnos ... onstrukcji cokolwiek chociaż troszeczkę ułatwi ci sprawę lub ją rozjaśni :)

Wróć do Układ wydechowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości