Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:20


[MK6] kasowanie inspekcji

Analiza logów, opis błędów, kodowanie sterowników ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Analiza logów statycznych i dynamicznych, wyjaśnienie błędów, interfejsy diagnostyczne, kodowanie i adaptacja i inne tematy związane z diagnostyką komputerową oraz programowaniem sterowników.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kuba90

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 mar 2014, 10:14
  • Online: 7h 51m 39s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 2011r.
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Osiek Nad Notecia

kasowanie inspekcji

Post23 kwie 2016, 21:55

Witam

Mam szybki temat, tydzień temu miałem serwis filtry i olej. Zapomniano mi zresetować inspekcję i teraz mi drze ryja, że mam jechać do serwisu. Czy coś się stanie jak będę jeździł jeszcze 3 dni bo zresetować inspekcję będę miał czas dopiero w środę. Dodam że sam tego nie mogę zrobić bo mam chyba licznik LOW line, czyli BEZ MFA i muszę jechać na komputer.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: kasowanie inspekcji

Post23 kwie 2016, 22:03

kuba90 pisze:Witam

Mam szybki temat, tydzień temu miałem serwis filtry i olej. Zapomniano mi zresetować inspekcję i teraz mi drze ryja, że mam jechać do serwisu. Czy coś się stanie jak będę jeździł jeszcze 3 dni bo zresetować inspekcję będę miał czas dopiero w środę. Dodam że sam tego nie mogę zrobić bo mam chyba licznik LOW line, czyli BEZ MFA i muszę jechać na komputer.

Nic się nie stanie jak będziesz tak jeździł, a inspekcję możesz skasować bez komputera, przy liczniku masz dwa przyciski, jeden z prawej drugi z lewej, nie pamiętam teraz który jak naciskasz to będzie się Tobie zmieniało na liczniku: migająca godzina, migające minuty i za każdym razem przy naciśnięciu przeskoczy aż pojawi się przebieg inspekcji, wtedy jak dobrze pamiętam trzeba przytrzymać przycisk i inspekcja się skasuje, będzie od nowa 15000 km i 365 dni.
Offline

kuba90

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 mar 2014, 10:14
  • Online: 7h 51m 39s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6 2011r.
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Osiek Nad Notecia

Re: kasowanie inspekcji

Post24 kwie 2016, 09:03

dzięki wielkie zobaczę kasowanie tym sposobem, ten co znalazłem w sieci przez reset w komputerze u mnie niestety nie działa ten może pomoże
Offline

voyager2550

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 16 wrz 2017, 11:28
  • Online: 21h 6m 39s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: Rzeszów

Re: kasowanie inspekcji

Post05 lut 2019, 11:03

Cześć. Wyskoczył mi service. Sposób taki u mnie nie dziala:
https://youtu.be/UzbqpyvDauc
Sposob drugi jak na filmiku. Nie bardzo wiem jaką kombinacje wykonać bo niewiele widać.
https://youtu.be/FAfzHfnnUJY
Probowałem przytrzymać przycisk z lewej strony, przelaczam az do momentu gdy w miejscu Service wyskoczy -200 km. Wciskam drugi przycisk z prawej strony pod zegarami i nic nie kasuje. Proszę o pomoc :)
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: kasowanie inspekcji

Post05 lut 2019, 11:30

voyager2550 pisze:Cześć. Wyskoczył mi service. Sposób taki u mnie nie dziala:
https://youtu.be/UzbqpyvDauc
Sposob drugi jak na filmiku. Nie bardzo wiem jaką kombinacje wykonać bo niewiele widać.
https://youtu.be/FAfzHfnnUJY
Probowałem przytrzymać przycisk z lewej strony, przelaczam az do momentu gdy w miejscu Service wyskoczy -200 km. Wciskam drugi przycisk z prawej strony pod zegarami i nic nie kasuje. Proszę o pomoc :)

Nie wiem dlaczego ten sposób co jest na pierwszym filmie u Ciebie nie działa. Musisz robić coś nie tak. Nagraj film jak to robisz. Musi zadziałać bo po to jest.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: kasowanie inspekcji

Post05 lut 2019, 13:23

... wcisnij przycisk kasowania dziennego przebiegu (prawa strona), trzymając wcisnięty przycisk włącz zapłon, powinno sie pokazac menu "service" nastepnie za pomocą mulitikiery czy manetki, zresetuj
Offline

voyager2550

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 16 wrz 2017, 11:28
  • Online: 21h 6m 39s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: Rzeszów

Re: kasowanie inspekcji

Post05 lut 2019, 14:41

Odnośnie pierwszego sposobu to u mnie po przytrzymaniu przycisku Trip nie wyskakuje tryb mfd. Brak reakcji. Widocznie taki typ ;) Ale doszedłem końca. Na którymś zagranicznym forum doczytałem ze trzeba to robić przy zamkniętych drzwiach. I tu był haczyk ;)
1. Zamykamy wszystkie drzwi
2. Wciskamy przycisk 0.0/SET
3. Trzymając go wciśniętego włączamy zapłon
4. Puszczamy przycisk 0.0/SET
5. Naciskamy na krótko przycisk lewy.
6. Wyłączamy zapłon

Podczas kasowania nie wyskakiwało nic, nie widniał ani nie mrugał napis service. Migała tylko temperatura. Włączamy zapłon i lewym przyciskiem przeskakujemy i pokazuje się nam nowa wartość 15 000 km.
Dzięki
Offline

artlew

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 lut 2019, 08:44
  • Online: 5h 54m 24s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: kasowanie inspekcji

Post07 lut 2019, 09:24

[...]
Ostatnio zmieniony 07 lut 2019, 13:34 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Niezgodne z zasadami - pkt. 4.3
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: kasowanie inspekcji

Post07 lut 2019, 09:58

[...]

Ps. Tak pozatym temat nie jest o tym ;)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2019, 13:34 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Dzięki Maciek
Offline
Awatar użytkownika

Wojti77

Sympatyk

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 20 sie 2016, 22:11
  • Online: 1d 23h 35m 22s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 77KW CBZB
  • Lokalizacja: Rzeszow

Re: kasowanie inspekcji

Post19 sty 2020, 11:46

voyager2550 pisze:Cześć. Wyskoczył mi service. Sposób taki u mnie nie dziala:
https://youtu.be/UzbqpyvDauc
Sposob drugi jak na filmiku. Nie bardzo wiem jaką kombinacje wykonać bo niewiele widać.
https://youtu.be/FAfzHfnnUJY
Probowałem przytrzymać przycisk z lewej strony, przelaczam az do momentu gdy w miejscu Service wyskoczy -200 km. Wciskam drugi przycisk z prawej strony pod zegarami i nic nie kasuje. Proszę o pomoc :)



U mnie zadziałało wg pierwszego filmiku, dzięki
Offline

Endriu31

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 07 kwie 2020, 20:35
  • Online: 1d 8h 43m 11s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0 cr tdi
  • Lokalizacja: Białogard

Re: kasowanie inspekcji

Post07 maja 2020, 14:24

Witam
Mam oto taki problem. Wymieniłem dzisiaj olej i po wejściu do auta chciałem skasować przegląd serwisowy z poziomu MFA. Po wejściu w opcję przeglądu i wybranie opcji info moim oczom ukazał się widok: "---" zarówno w km jak i w dniach. Skasowałem i nadal pojawiają sie kreski.... Dzwoniłem do mechanika i okazało się, że i on przede mna skasował. Pytanie do mądrzejszych ode mnie. Czy po jakimś czasie zaskoczy licznik przeglądu czy może coś poszło nie tak?


Edit. Kto szuka ten znajdzie :D po przejechaniu około 500km licznik ponownie powinien się pojawić :)
Offline

samy1122

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 01 paź 2023, 13:53
  • Online: 1d 6h 48m 30s

Re: kasowanie inspekcji

Post09 gru 2023, 16:04

Witam,wymieniłem olej w aucie i chciałem poustawiać terminy przeglądów,kilometry oraz dni.Próbowałem je pozmieniać ale za każdym razem wyskakuje błąd out of range,czy coś trzeba odblokować żeby móc zmienić dni oraz kilometry?Próbowałem to zmienić w polach SIA,SIE ale za każdym razem wyskakuje ten sam błąd.Proszę o jakąś podpowiedź co może być problemem.Działem VCDSem Pozdrawiam.

Wróć do Diagnostyka i kodowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości