Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 23:21


Szyby zamarznięte od środka

Moderator: flo

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Author

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 09:50
  • Online: 2d 1h 29m 12s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi 140 km
  • Lokalizacja: Pyskowice

Szyby zamarznięte od środka

Post20 sty 2019, 13:30

Witam posiadam golfa 2015 rok z szyberdachem mam go pierwsza zimę i wczoraj zamarzła mi szyba przednia od środka czym to może być spowodowanie wcześniej miałem golfa 6 bez szyberdachu i nie było takiego problemu
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyby zamarznięte od środka

Post20 sty 2019, 13:49

Nie naniosłeś przypadkiem śniegu do środka auta? Dywaniki nie są mokre/wilgotne? Klimatyzacja włączona czy wyłączona?
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyby zamarznięte od środka

Post20 sty 2019, 13:50

A używasz wentylacji czy tylko "w razie potrzeby"? U mnie wentylacja pracuje non stop w trybie auto i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby para zamarzła od środka. Jest to spowodowane niczym innym jak wilgocią w aucie, której jeśli nie usuniesz to potem ta para zawarta w ciepłym powietrzu zamarznie.
Jest na to kilka sposobów, między innymi taki aby przewietrzyć wnętrze zanim opuścisz samochód, np poprzez otwarcie wszystkich okien gdy wyjeżdżasz na parking, lub...używać wentylacji.
Gdy naniesiesz dużo śniegu na butach, ten się roztopi, w ciepłym aucie część tego śniegu odparuje a potem gdy temperatura spadnie, skondensuje na szybie i zamarznie.
Zakładam oczywiście że nie masz przeciekow żadnych. Np mi się przydarzył taki że w każdy deszcz woda ciekła przez głośniki w tylnych drzwiach. Problem znany w mk7.
Offline

Author

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 09:50
  • Online: 2d 1h 29m 12s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi 140 km
  • Lokalizacja: Pyskowice

Re: Szyby zamarznięte od środka

Post20 sty 2019, 14:34

Wnętrze zadbane wręcz pedantycznie czyli po każdym wyjściu wycieram dywaniku gumowe żeby było czysto :) aż sąsiedzi głowami kiwają a kolejna sprawa może być ten szyberdach nieszczelny ? Mam opcje auto w klimatyzacji ale mam manual nawiew 21 stopni bez klimy wiec może zacznę od jej włączenia?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyby zamarznięte od środka

Post20 sty 2019, 17:28

Klima faktycznie osusza powietrze, ale działa ona tylko do +4 stopni. Poniżej tej wartości nie załącza się kompresor. Możesz zatem mieć nieszczelnosc. Pomacaj wykładzine pod dywanikami.
Offline

Author

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 09:50
  • Online: 2d 1h 29m 12s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi 140 km
  • Lokalizacja: Pyskowice

Re: Szyby zamarznięte od środka

Post06 lut 2019, 23:15

Wykładzina sucha teraz 3 tygodnie nie było takiego efektu ale wczoraj znowu to samo i dziś
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Szyby zamarznięte od środka

Post25 lut 2019, 09:45

Też mi się zdarzyło przez całą zimę ze 3 razy zamarzła szyba przednia od środka a w aucie sucho i wietrzone przed dojazdem na parking , progi suche , filtr kabinowy zmieniany 2 razy w roku i też mam dach panoramiczny ale wątpię by to była jego wina.

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości