Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:47


Montaż alufelg niezgodnych z homologacją

Moderator: flo

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Montaż alufelg niezgodnych z homologacją

Post02 sty 2019, 20:07

Mamy dość nietypowy problem
Golf Sportsvan mojego taty, 1.4 TSI Highline, 150 koni:

- w Polsce taka wersja standardowo wychodziła na alufelgach 6,5 cala Dover. Opony 205/55 R 16

- tata ze wzgledu na wyższy komfort jazdy zdecydowal ze nie dokupi alufelg Dijon 17 cali i opony 225/45 R 17, szerokie na 7 cali

- dlatego, że powyższe kola 17 cali dostepne byly tylko z obniżonym o 15 milimetrów i utwardzonym zawieszeniem

Obecnie chcemy dokupic alufelgi Dijon 17 cali, w ASO oferowane jako komplet na zimę. Szerokie na 6 cali, preferowane opony 205/50 R 17. Zatem felgi waskie i profil opony akceptowalny, podobno nie odczujemy utraty komfortu a auto bedzie jednak dobrze wygladało. Oczywiscie zalożymy opony letnie. Wszystko pasuje idealnie, łącznie z ET.

Mam nowe za 2000 zł, dwie maja minimalne otarcia rantu w transporcie, sprawdzony sprzedawca, dokupi sie opony

W czym problem?

Wedlug handlowca auto bez obniżonego i utwardzonego zawieszenia nie powinno miec zakładanych żadnych kół 17 calowych lub większych. Bo nie ma homologacji.

No założyc można, homologację olewam, tata nie ma sportowego stylu jazdy i najwyżej auto bedzie sie bardziej pochylac na zakretach. Ale podobno ubezpieczyciele potrafia w razie kolizji, wypadku tak prześwietlić auto żeby znaleźć powód do odmowy wypłaty odszkodowania. Bez względu z czyjej winy było zdarzenie.
Troche zaczyna byc jak w Niemczech, troche to racja troche chore.
Chociaż "na oko" wszystko sie zgadza,oryginalne felgi Dijon od Vw i tylko 17 cai. Nie wiem co robić
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Montaż alufelg niezgodnych z homologacją

Post03 sty 2019, 11:57

To że auto było homologowane na jakis felgach to nie znaczy że masz obowiązek na nich jeździć, masz prawo załozyć felgi i opony jakie chcesz, jedyny przepis że nie moga wystawać poza rant auta i róznic się na jednej osi.

Jeszcze nie słyszałem aby ubezpieczyciel odmówił odszkodowania bo auto jest na innych felgach niż wyjechało z salonu, nie ma czegoś takiego, równie dobrze moga odmówić odszkdowania bo auto wyjechało na felgach aluminiowych a ktos założył stalowe na zimę np...

Sprzedawca widzi że felgi były oferowane tylko z niższym zawieszeniem więc pewnie ma pojecie tylko o tym co pokaże mu konfigurator
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Montaż alufelg niezgodnych z homologacją

Post03 sty 2019, 20:17

Przerabialiśmy ten wątek
https://forum.golf6.pl/vw-ubezpieczenia/opony-a-ubezpieczneie-t534.html

Z drugiej strony zawsze się zastanawiałem po co rzeczoznawca przy oględzinach samochodu po kolizji robi zdjęcie oponie.
Offline

vangsta

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 17 lip 2018, 20:26
  • Online: 1d 12h 29m 1s
  • Auto: Golf VI Plus
  • Silnik: CGGA
  • Lokalizacja: Limanowa

Re: Montaż alufelg niezgodnych z homologacją

Post04 sty 2019, 08:14

Mam takie koła na Golfie Plus (Dijon 6'' 205/50) na lato gdzie producent deklaruje równiez 7'' i 225/45 - moim zdaniem zmiana na plus, jeździ się wygodnie i lżej prowadzi.
BTW, wystawiłem kompletne koła w dziale sprzedaży, zerknij :)

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości