Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:45


[ALL] VW afera

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: VW afera

Post07 gru 2018, 08:39

Koledzy, dostałem wczoraj pismo z vw 'za potwierdzeniem odbioru" że mam się jak najszybciej zgłosić na bezpłatną naprawę/wymianę oprogramowania silnika.
Czy ktoś z Was coś takiego dostał i jak się do tego ustosunkował.
Nadmienię, że mam auto po chiptuningu i przy powyższej wizycie rozumiem, że podniesienie mocy "szlag trafi"?
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: VW afera

Post07 gru 2018, 10:17

To pismo na chwile obecna nie ma zadnej mocy prawnej a Golf6 juz raczej nie jest na gwarancji, takze to czy stawisz sie na wymiane oprogramowania zalezy od Ciebie. Jak nie pojedziesz to pewnie otrzymasz jeszcze kilka razy to pismo. Zmiana oprogramowania usunie "chipa". Mozesz go ponownie wgrac u tunera, czesto tuner trzyma kopie ale watpie zeby zrobil to za darmo.
Moze to sie zmienic jezeli zaczna sprawdzac to na stacjach diagnostycznych.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: VW afera

Post07 gru 2018, 17:04

Podczas ostatniego przeglądu rozmawiałem z diagnostą w sprawie "aktualizacji oprogramowania". O ile czegoś nie przekręciłem (bo to było już dawno) to powiedział mi że jedyne co on robi to sprawdza czy jest gdzieś "wbite" czy aktualizacja była zrobiona i on odnotowuje ten fakt w swojej bazie (chyba CEPIK czy jakoś tak) i tyle.
On nie ma uprawnień do mandatów i zabierania dowodu, więc jak takie coś nastąpi to na tylko przez uprawnione do tego organy - pewnie na podstawie informacji z CEPIK (ale to już moje domysły).
Jako że nie mam diesela to nie drążyłem dalej tematu.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: VW afera

Post07 gru 2018, 17:36

Byłem w zeszłym tygodniu na przeglądzie. Nie stawiłem się na akcji serwisowej ze swoim oszustem.
Diagnosta bez problemu podbił badanie , nic nie sprawdzał o nic nie pytał , nawet spalin nie badał.
Poprzednia

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości