Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:23


Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Regulamin forum Ubezpieczenie AC / OC, odszkodowania, procedury i porady prawne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

igro

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 17 paź 2018, 08:26
  • Online: 30m 26s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post17 paź 2018, 08:29

No właśni nie rozumie, skąd tak duże różnice w kosztach ubezpieczenia w poszczególnych firmach pozabankowych.
Ja rozumiem zwyżki za wiek, ale aby wynosiły one 100% więcej. Przecież młodzi nie popełniają 100% więcej kolizji drogowych w stosunku do starszych kierowców?
Offline

igro

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 17 paź 2018, 08:26
  • Online: 30m 26s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post29 paź 2018, 07:35

Znalazłem jeszcze rozpiskę - plan drogowy dojścia do maksymalnych zniżek ubezieceniowych:

Załóżmy, że zastanawiasz się, jak obliczyć zniżkę procentową u jednego z ubezpieczycieli stosującego wyłącznie 10% zniżki. Wówczas:

po pierwszym roku bez żadnej szkody, zniżka wyniesie 10%
po drugim roku bezszkodowej jazdy, uzbierasz w sumie 20% zniżki
po trzecim roku bez szkód będziesz mieć aż 30% zniżki
po czwartym roku za bezszkodową jazdę otrzymasz 40% zniżki
po piątym roku jazdy bez szkód będziesz mieć na koncie 50% zniżki
po szóstym i kolejnym roku bezszkodowej jazdy uzbierasz w sumie 60% zniżki (najczęściej jest to maksymalna zniżka na OC).
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019, 14:15 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Niezgodne z zasadami forum - reg. pkt. 2.9
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 48m 21s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post29 paź 2018, 09:08

Hehe, Kolumb by się tego nie powstydził. Taaaakie odkrycie.
A tak na poważnie to ubezpieczenia OC i AC to samowolka towarzystw. Powiem tak, nie raz zdarzyło mi się że ubezpieczając samochód poprosiłem o symulację ubezpieczeń z różnych TU. I nie raz było tak, że jak poszedłem na drugi dzień to symulacja już wyglądała zupełnie inaczej w jednych się zwiększyło, a w drugich spadło. Jakim cudem, to już trzeba by było spytać fachowców. Ja osobiście w przypadku AC zawsze proszę o ubezpieczenie na najniższą możliwą wartość auta . Dlaczego, a to właśnie dlatego, że jak przyjdzie co do szkody to TU zawsze szuka najniższej wartości z dnia kolizji. Jak ktoś myśli, że ubezpieczając auto na wyższą kwotę dostanie więcej to jest w błędzie.A żeby było śmiesznie, to w różnych TU wycena wartości auta do AC też jest różna. A niby wyceniają wg tych samych zasad.
Offline
Awatar użytkownika

niziok

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 09 lis 2018, 12:20
  • Online: 11h 22m 8s
  • Auto: VW Golf 6 BM
  • Silnik: 1.6TDI CAYC
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Ubezpieczenie samochodu AC+ OC

Post16 lis 2018, 10:36

igro pisze:Znalazłem jeszcze rozpiskę - plan drogowy dojścia do maksymalnych zniżek ubezieceniowych:

Załóżmy, że zastanawiasz się, jak obliczyć zniżkę procentową u jednego z ubezpieczycieli stosującego wyłącznie 10% zniżki. Wówczas:

po pierwszym roku bez żadnej szkody, zniżka wyniesie 10%
po drugim roku bezszkodowej jazdy, uzbierasz w sumie 20% zniżki
po trzecim roku bez szkód będziesz mieć aż 30% zniżki
po czwartym roku za bezszkodową jazdę otrzymasz 40% zniżki
po piątym roku jazdy bez szkód będziesz mieć na koncie 50% zniżki
po szóstym i kolejnym roku bezszkodowej jazdy uzbierasz w sumie 60% zniżki (najczęściej jest to maksymalna zniżka na OC).


i tak i nie.... każde TU ma własną instrukcję i procedurę obliczania zniżki tzw bonus malus.
Najlepsze jest to, że na finalną cenę składa się mnóstwo dupereli, nie tylko szkodowość i historia w ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym. Ważny jest kod pocztowy, wiek najmłodszego użytkownika, zawód, data uzyskania prawa jazdy, oczywiście zakres ubezpieczenia, mozliwość przeniesienia zniżki z OC na AC itp
Kilka ciekawostek:

- niekiedy warto zadeklarować wyższy roczny przebieg - dodatkowa zniżka
- posiadanie dzieci - w niektórych TU dodatkowa zniżka
- wykonywany zawód - nauczyciel i pracownik administracji publicznej zawsze będzie mile widziany
- miesiąc marki - np Lipiec miesiącem marek francuskich (dodatkowy upust w ramach akcji promocyjnej)
Ogólnie temat iście ciekawy, niezłą pracę naukową by stworzył :food:
Poprzednia

Wróć do Ubezpieczenia i porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość