Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 13:26


[2.0 GTI] Pobór prądu

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Malizna1

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 03 gru 2017, 05:43
  • Online: 23h 21m 35s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 Tsi
  • Lokalizacja: Łódzkie

Pobór prądu

Post24 paź 2018, 16:20

Co może być przyczyną że rozładowuje się akumulator? Auto po nocy nie chce zapalić lub ledwo zapali. Dodam że zakładałem drugą baterię i to samo jest. Sprawdzałem i jest ewidentnie pobór prądu jak wszystko jest wyłączone. Z początku wszystko wskazywało na BCM. Kupiłem drugi zakodowałem i to samo. Zostaje mi jeszcze mierzenie miernikiem i wyciąganie bezpieczników po kolei. Czy miał ktoś podobny przypadek?? Proszę o radę i pomoc.
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 52m 5s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Pobór prądu

Post24 paź 2018, 17:07

Też mam podobną przypadłość walczę z tym 3 rok w miarę czasu, akumulator mam nowy niestety doładowuję go co 2-3 miesiące. w alternatorze wymieniłem pierścienie ślizgowe regulator napięcia łożyska,pobór prądu mierzyłem do uśpienia dosyć długo to trwa i ma jeżeli dobrze pamiętam około 0,13 miliamper to jest początkowo i schodzi do zera,ostatnio czyściłem wszystkie połączenia masy i jest trochę lepiej ale jeszcze nie jest to,jest jeszcze jedno do zbadania u mnie to stabilizator napięcia ale nie wiem w vcds jak wybadać.Mam jeszcze jedną teorię może mam za dużo odbiorników i za krótkie odcinki drogi.
Offline

Malizna1

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 03 gru 2017, 05:43
  • Online: 23h 21m 35s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 Tsi
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pobór prądu

Post24 paź 2018, 19:20

Tylko u mnie po nocy pada bateria. Mierzyłem pobór i jest około 10 miliamper. Szlak mnie trafia. Odbiorniki raczej nie mają tu nic za bardzo wspólnego. Tak mi się wydaje. Masz może jakiś pomysł co to może być?
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 52m 5s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Pobór prądu

Post25 paź 2018, 07:42

jeżeli trzyma u ciebie cały czas 10 milamp to coś kradnie prąd przyczyn może być wiele wyciągaj po kolei bezpieczniki aż spadnie pobór może masz nadłamany gdzieś kabel wtedy wystarczy wilgoć woda i też rozładuje takie nadłamania izolacji często występują w przelotce tylniej klapy paląca się lampka w bagażniku itd.
Offline

Malizna1

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 03 gru 2017, 05:43
  • Online: 23h 21m 35s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 Tsi
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pobór prądu

Post25 paź 2018, 11:29

Zostało mi tylko bezpieczniki. W sobotę sprawdzę to. Nie masz może rozpiski który bezpiecznik od czego? Mam instrukcję ale nie pisze tam nic.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Pobór prądu

Post25 paź 2018, 13:28

W jednym z tematów zamieściłem pełną rozpiskę bezpieczników. Temat dotyczył instrukcji do mk7. Ale powiem wam że 10 mA to jest pobór poniżej normalnego dopuszcalnego przez producenta. Ten wynosi ok 30 mA. Zwróćcie uwagę że w aucie jest kilka odbiorników które po zamknięciu auta nadal muszą pracować, alarm, centralny zamek, podtrzymania pamięci. Z prostego wzoru można policzyć, że pobór na poziomie 10 mA nie jest w stanie rozładować akumulatora nawet w 24 godziny. 0.01A*24h=0.24Ah. Akumulator masz o pojemności ok 60Ah więc? Moim zdaniem nie tu jest problem. Stawiam raczej na coś uszkodzonego co zalacza się samo po zamknięciu auta a nie powinno i pobiera lewy prąd, ale mega większy od tego o którym mówicie. Jak mierzyles prąd?
Chyba że mylicie jednostki lub przecinki.
1A=1000mA
10mA o których mówicie to 0.01A
Jeśli masz pobór 10A a nie 10mA to ok, jest problem z jakimś urządzeniem.
Offline

Malizna1

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 03 gru 2017, 05:43
  • Online: 23h 21m 35s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 Tsi
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pobór prądu

Post25 paź 2018, 14:11

Mam już opis bezpieczników, dzięki. Tak jak mówiłem podpięcie miernika i wyciąganie po kolei bezpieczników i w tedy będę wiedział co i jak. Baterię mam od nowości i ma nie całe dwa lata.
Offline

jejciu

Sympatyk

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 15 lip 2016, 07:32
  • Online: 1d 4h 22m 44s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 86KM CBZA

Re: Pobór prądu

Post18 gru 2020, 13:29

I co, udało się naprawić?

Przy okazji zadam może głupie pytanie, ale nie mam tu pewności. Mianowicie, czy jeżeli zauważyłem, że lampka w schowku nie gaśnie i ją odłączyłem od prądu (odłączyłem kabel od oprawki lampki), to wystarczy to aby zlikwidować problem? Czy też sam wyłącznik tej lamki (albo coś innego, np. kable) też może w dalszym ciągu powodować zjadanie prądu?
Czy lepiej zamiast odłączać lamkę nie lepiej "naprawić" ten włącznik poprzez naklejenie na niego czegoś grubszego, aby zaczął tę lamkę odłączać.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Pobór prądu

Post19 gru 2020, 09:16

Po wypięciu lampki pobór prądu zniknie. Ale pytanie czy nie lepiej naprawić musisz zadać sam sobie 😊 roboty na kilka chwil a jednak czasem szukasz coś po ciemku w schowku, ta lampka jest przydatna. To tak wg mnie 😊
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Pobór prądu

Post19 gru 2020, 11:38

jejciu pisze:I co, udało się naprawić?

Przy okazji zadam może głupie pytanie, ale nie mam tu pewności. Mianowicie, czy jeżeli zauważyłem, że lampka w schowku nie gaśnie i ją odłączyłem od prądu (odłączyłem kabel od oprawki lampki), to wystarczy to aby zlikwidować problem? Czy też sam wyłącznik tej lamki (albo coś innego, np. kable) też może w dalszym ciągu powodować zjadanie prądu?
Czy lepiej zamiast odłączać lamkę nie lepiej "naprawić" ten włącznik poprzez naklejenie na niego czegoś grubszego, aby zaczął tę lamkę odłączać.

VW jest "taki mądry" że odcina prąd chyba po 5min od zamknięcia auta. Wg mnie lampka schowka raczej nie ma tu nic do rzeczy. Wielokrotnie zostawiałem włączoną lampkę podsufitki i widać jak gaśnie po jakimś czasie.
Aż zejde dziś do auta i sprawdzę co będzie się dzialo po zostawieniu otwartego schowka.
Chyba że w mk7 odeszli od odcięcia zasilania po zamknięciu auta ale to byłby debilizm totalny
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 39m 36s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Pobór prądu

Post19 gru 2020, 13:59

W MK7 nie odeszli od odcięcia zasilania. Odcina zasilanie, np. otwórz bagażnik i poczekaj kilka minut to lampka sama zgaśnie, tak samo we schowku, nawet nie musisz zamykać auta z kluczyka/pilota.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości