Dzisiaj jest 29 mar 2024, 05:36


[1,6 TDI 105KM] Silnik nie uruchamia się

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Pedro07

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 28 wrz 2018, 16:41
  • Online: 1d 19h 32m 20s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 77kW CAYC
  • Lokalizacja: Szczecin

Silnik nie uruchamia się

Post28 wrz 2018, 16:59

Auto rano jeszcze jeździło, teraz silnik tylko kilka sekund pracował i zgasł. Kręci dobrze a nie chce w ogóle załapać.
Na zegarach nie ma żadnych komunikatów .
2010r, 220 tyś km , w papierach znajduję że było już wymienianych kilka wtryskiwaczy.
Tydzień temu zrobiłem rozrząd , płyny i filtry. Gościu mówił, że są opiłki w pojemniku filtra paliwa i że pompa się łuszczy , nic nie czyścili :x . Poinformował jedynie, że beknę niedługo minimum 4k zł i to na używanych częściach - nie skorzystam więcej z tego serwisu [-( . Wcześniej dało się zaobserwować jak kilka dni nie jeździłem to tuż po uruchomieniu rzucało budą i przez kilkanaście sekund miał nierówne obroty, nie zawsze to się pojawiało.
Wiem że bez VCDS ani rusz ale co radzicie jeszcze zrobić bo auto mam poza miastem.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Silnik nie uruchamia się

Post28 wrz 2018, 20:59

Skoro pompa się luszczyka to już na nią czas :)
Offline

Pedro07

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 28 wrz 2018, 16:41
  • Online: 1d 19h 32m 20s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 77kW CAYC
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Silnik nie uruchamia się

Post01 paź 2018, 21:55

Na razie zlokalizowano czujnik wysokiego ciśnienia na listwie , odłączony i chodzi w trybie awaryjnym. Czekam na nowy czujnik i kolejną diagnostykę co robić ostatecznie.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Silnik nie uruchamia się

Post02 paź 2018, 06:17

Nie odpalaj tego silnika póki nie zmienisz pompy. Chyba ze wolisz robić zamiast sama pompę to jeszcze dodatkowo 4 wtryskiwacze, jeżeli licząc nowe to s ASO koszt około 10tys. Szczerze? Wolałbym się wstrzymać i przeznaczyć ta kwotę na coś innego, ale twój wybor nikogo do niczego nie zmuszam :)
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Silnik nie uruchamia się

Post08 paź 2018, 11:21

Jesli w filtrze są opiłki to tutaj nie ma co czyścić... generalnie podepnij kompa i sprawdź w jakim jeszcze stanie masz wtryski, bo moga juz mówić dowidzenia jesli opiłki są od dłuzszego czasu...

Co robić? do wymiany/regeneracji pompa cr oraz do czyszczenia cały układ paliwowy z opilków, potem diagnostyka wtrysków.
Offline

Pedro07

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 28 wrz 2018, 16:41
  • Online: 1d 19h 32m 20s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 77kW CAYC
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Silnik nie uruchamia się

Post10 paź 2018, 23:35

Już lata:) Koleś brał opiłki pod mikroskop i stwierdził, że za mało by przekreślić pompę , gro opiłków z CPNów . Wrzucił na razie magnes do filtra, oczyścił układ i po 2tys km oceni co dalej z pompą. Ostatecznie poszedł czujnik z używki i zregenerowano dwa wtryskiwacze nieruszane od nowości (2 wtryski wcześniej wymieniono jeszcze na gw) . Czas pokaże ;)
Offline

Pedro07

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 28 wrz 2018, 16:41
  • Online: 1d 19h 32m 20s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 77kW CAYC
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Silnik nie uruchamia się

Post04 paź 2019, 20:49

Niestety bumerang , po roku coś znów uniemożliwia start :( To trza mieć farta po porostu ;)
Silnik był rozgrzany , normalnie pracował, zgasiłem na kilkanaście minut i nie chce kręcić .
Już swoim VCDSem(ver.17.8.1) podchodziłem i zero błędów , nic nie widać
Aku wydaje się OK, bezpieczniki przejrzałem pod światło , po przekręceniu słychać tylko kliknięcie przekaźnika ale z rozrusznika brak odgłosów.
Wszedłem w pomiary rozszerzone dla parametrów rozrusznika i zmieniają się tylko dwa stany( z 0 na 1) dla przekręconego zapłonu i wciśniętego sprzęgła , linii parametrów rozrusznika jest więcej ale nie ma na nich żadnych zmian .

Czy dobierać się do bendixa jutro w ciągu dnia , czego się czepić ?
VCDS (Ross-tech) może nie pokazać jakichś krytycznych błędów jakie są zapisane w ECU i nie pozwalają na zapłon ?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości