Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:06


[2.0 TDI 140KM] Tryb awaryjny silnika

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

MarcinK

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 15 lut 2014, 22:51
  • Online: 18d 2h 10s
  • Auto: Golf VI Comfortline
  • Silnik: CBDC+
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tryb awaryjny silnika

Post12 lut 2015, 19:49

Witam,ze temat jeszcze swierzy to prosze o rade kogos obeznanego,auto co jakis czas przerywalo na kompie brak bledow,logi dynamiczne wyszly ok ale ostatnio wymienilem zawor na pompie zapozyczony od kolegi z audi i rowniez nie pomoglo ale auto jezdzilo.. dzis chcialem zrobic drugie podejscie,wymienilismy czujnik cisnienia na listwie wtryskowej i teraz mam problem..nie moge odpalic auta,na kompie brak bledow,po powrocie do mojego czujnika rowniez nie moge odpalic auta,kreci ale nie pali.. ma ktos jakis pomysl? Bo jestem w kropce..edycja ..sprawa rozwiazana,nie do konca to rozumiem ale uklad byl zapowietrzony,mimo ze na listwie nie ma paliwa na postoju i przy odkrecaniu czujnika to widac ale po wymianie listwa sie zapowietrzyla,odpowietrzenie na nakretkach na wtryskach.
Golf VI 2.0 TDI 110KM --->180Km/350Nm :) Comfortline
Offline

sedlak

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 29 maja 2015, 20:26
  • Online: 9h 2m 29s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Wroc

Re: Tryb awaryjny silnika

Post29 maja 2015, 21:57

lkgh pisze:
piterek23 pisze:Typowe objawy "przytartego" zaworka upustowego ciśnienia na listwie Common Rail lub na pompie wysokiego ciśnienia."


Piotrek23, Pan z serwisu VW powiedzial ze ten zaworek to jest razem z pompa i ze nie mozna go kupic osobno. Kupilem wiec nowa pompe w okazyjnej cenie i wymienilismy sam zaworek. Po tym zabiegu spadla rurka upustowa z paliwa ( zaznaczylem na zdjeciu). Jako wytlumaczenie uslyszalem ze zawor jest kalibrowany pod konkretna pompe, a ze zawor pochodzi z innej pompy to pewnie puszczalo za duze cisnienie i dlatego sie zsunela ( zaznaczylem na niebiesko). Zastanawiam sie teraz ile w tym jest prawdy. Masz jakas teorie?

O tym zaworku upustowym na pompie mowiles (0928400768 ZAWOR DOZUJACY - czerwona strzalka)?



Bardzo proszę o odpowiedź, czy na tym zdjęciu wężyki dopływu i odpływu z filtra paliwa są podłączone odwrotnie?
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Tryb awaryjny silnika

Post29 maja 2015, 22:04

Nie widze zdjęcia
Offline

sedlak

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 29 maja 2015, 20:26
  • Online: 9h 2m 29s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Wroc

Re: Tryb awaryjny silnika

Post29 maja 2015, 22:09

Obrazek

Chodzi o to zdjęcie
Offline

sedlak

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 29 maja 2015, 20:26
  • Online: 9h 2m 29s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Wroc

Re: Tryb awaryjny silnika

Post02 cze 2015, 16:24

Może zapytam inaczej, który króciec to wylot paliwa z filtra do pompy wysokiego cisnienia? Powinien to być ten króciec całkiem po prawej stronie ? Mój typ filtra ZSB 1K0 127 399 BT. Z góry dzięki za odpowiedź
Offline

sedlak

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 29 maja 2015, 20:26
  • Online: 9h 2m 29s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Wroc

Re: Tryb awaryjny silnika

Post04 cze 2015, 06:19

Zwracam się z pytaniem do użytkownika lkgh. Czy owe problemy z autem wiązały się równiez z głośną pracą silnika(klekotaniem)? Móje auto zachowuje się tak samo jak twoje tylko że dodatkowo po rozgrzaniu, podczas mocniejszego dodawania gazu na biegach 1,2,3 słychać klekot (występuje w przedziale 1-2 tys obrotów). Jak silnik jest zimny to mogę bezproblemu dynamicznie rozpędzić się do 200, ale jezeli silnik jest ciepły (po około 15-20 min jazdy) dynamicze przyspieszenie nawet do prędkości około 100-120km/h powoduje tryb awaryjny (kontrolka swiec żarowych).
Bardzo proszę o odpowiedź.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Tryb awaryjny silnika

Post04 cze 2015, 12:18

z tego zdjecia to nic nie widac, ja mialem pozamieniane na filtrze paliwa. Klekotanie trudno rozpoznac z racji tego ze to diesel jest, wiec pojecie glosne jest malo precyzyjne. Bardziej niz predkosc interesuje mnie bieg, predkosc obrotowa i polozenie gazu w momencie gdy wyskakuje ci blad
Offline

sedlak

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 29 maja 2015, 20:26
  • Online: 9h 2m 29s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Wroc

Re: Tryb awaryjny silnika

Post05 cze 2015, 05:54

Gdy silnik się rozgrzeje to przy dodawaniu gazu na biegach 1,2,3 w przedziale 1-2 tys obrotów słychać metaliczne stukanie z silnika(takie tykanie). Przy intensywnym przyspieszaniu auto wpada w tryb awaryjny z błędem zbyt niskiego cisnienia na szynie CR.

Następujące numery części oznaczone na poniższym schemacie zostały już wymienione:
10,8,12,6

Obrazek

W twoim przypadku lkgh wadliwy był zawór nr 11?
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Tryb awaryjny silnika

Post05 cze 2015, 23:10

Hey,

widze ze tez przechodzisz droge przez meke dokladnie tak jak ja jakis czas temu. U mnie byly pozamieniane rurki w wyniku czego pojawialo sie duze cisnienie za zaworem regulacyjnym na listwie CR co niszczylo sam zawor i blokowal sie on, dlatego wyskakiwal blad niskiego cisnienia. Tak sobie dzis myslalem nad tym Twoim przypadkiem....i powiedz mi jedna rzecz. Jak po calonocnym postoju przychodzisz do auta i otwierasz drzwi kierowcy to slyszysz ta pompe w baku? Bo mozliwe ze to wlasnie ona ci padla i jak sie paliwo rozgrzeje to pompa wspomagajaca ktora jest w komorze silnika nie potrafi zapewnic wystarczajacej ilosci paliwa dla pompy wysokiego cisnienia (u mnie sie tak wlasnie stalo jakies 3 tys km temu, na szczescie mam juz opanowany ten silnik hahah). Slychac wtedy takie charakterystyczne tykanie/chrzeszczenie pompy.

Zawor nr 11 ma za zadanie trzymac odpowiednie cisnienie po stronie upustowej wtryskiwaczy. Ja mialem go uszkodzony, objawem byl trzesacy sie silnik przy dojezdzaniu na luzie do swiatel
Offline

sedlak

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 29 maja 2015, 20:26
  • Online: 9h 2m 29s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Wroc

Re: Tryb awaryjny silnika

Post06 cze 2015, 20:20

Nigdy na to nie zwróciłem uwagi, czy pompa w baku chodzi jakoś dziwnie. Powinienem ją zawsze słyszeć podczas uruchamiania silnika? Jakie auto miało objawy, odnośnie awarii pompy w baku ? Na zimnym silniku mogę jechać dynamicznie, auto dział bardzo dobrze, jednak jak się zagrzeje to jest tragedia - słychać metaliczne stuki w silniku i wyskakuje błąd niskiego ciśnienia na na listwie cr.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Tryb awaryjny silnika

Post06 cze 2015, 20:58

sedlak, nie sluchasz.

Jak po calonocnym postoju otworzysz drzwi kietowcy, przez jakies 2 sekundy powinna zadzialas pompa paliwa ktora jest w baku. Daje taki charakterystyczny dzwiek. Jak parkujesz w garazu to bez problemu powinienes ja uslyszec, jesli nie, to od razu jak otworzysz drzwi kierowcy wkladaj glowe do srodka i sluchaj. Pompa jest pod prawym tylnym siedzeniem (strona pasazera). Pompa nie zadziala za kazdym razem jak bedziesz drzwi otwieral bo to czy ona zadziala zalezy od cienienia paliwa, ale po calonocnym postoju powinna sie juz wlaczyc. Jesli nic nie bedziesz slyszal.....masz problem znaleziony.


Tak, te objawy jakie tu opisales pasuja do tego co Ci tu proponuje zebys sprawdzil.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Tryb awaryjny silnika

Post09 cze 2015, 08:12

i? sprawdziles?
Offline

sedlak

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 29 maja 2015, 20:26
  • Online: 9h 2m 29s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Wroc

Re: Tryb awaryjny silnika

Post09 cze 2015, 09:08

tak sprawdziłem, nie słychać po otwarciu drzwi, ale po każdym przekręceniu stacyjki ją słychać... sprawdziłem smok w baku, czysty. Dzisiaj auto całkiem klękło, zapaliła się kontrolka świec żarowych, oraz silnika (stało się to na dosyć niskich obrotach, przy delikatnym przyśpieszaniu). Auto da się odpalić ale strasznie falują obroty i trzęsie silnikiem. Może teraz wyszło co go boli, jest w drodze do mechanika.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Tryb awaryjny silnika

Post09 cze 2015, 09:17

oki, daj znac jak bedziesz wiedzial co to bylo, ale moim zdaniem moze to byc ta pompa w baku skoro jej nie slyszysz przy otwieraniu drzwi
Offline

sedlak

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 29 maja 2015, 20:26
  • Online: 9h 2m 29s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Wroc

Re: Tryb awaryjny silnika

Post09 cze 2015, 12:42

Diagnoza: Jeden wtryskiwacz uszkodzony elektronicznie ? Możliwe? koszt 1200zł nowy, nie nadaje się do regeneracji
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Tryb awaryjny silnika

Post09 cze 2015, 13:17

sedlak pisze:Jeden wtryskiwacz uszkodzony elektronicznie ? Możliwe? koszt 1200zł nowy, nie nadaje się do regeneracji
Oczywiście że możliwe w końcu to piezoelektryka...

W sieci nowy powinieneś znaleźć taniej...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

sedlak

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 29 maja 2015, 20:26
  • Online: 9h 2m 29s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Wroc

Re: Tryb awaryjny silnika

Post09 cze 2015, 13:20

marmi pisze:
sedlak pisze:Jeden wtryskiwacz uszkodzony elektronicznie ? Możliwe? koszt 1200zł nowy, nie nadaje się do regeneracji
Oczywiście że możliwe w końcu to piezoelektryka...

W sieci nowy powinieneś znaleźć taniej...


1200 zł to cena całej usługi diagnoza+wtryskiwacz+robocizna
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Tryb awaryjny silnika

Post09 cze 2015, 14:40

hmmmmm, dziwne. Normalnie to powinienen jakis blad wyskoczyc ze cos jest z wtryskiem nie tak.
Offline

Skiba29

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 sie 2015, 12:24
  • Online: 5h 8m 17s
  • Auto: VW golf 6 Passat B6
  • Silnik: 1.6tdi. 2.0tdi 170KM

Re: Tryb awaryjny silnika

Post12 sie 2015, 13:23

Witam, mam ten sam problem z silnikiem co autor postu, tylko w VW passacie b6 2.0 tdi 170KM. Po powrocie z wakacji sprawdze przewody paliwowe na filtrze paliwa, objawy mam takie same jak autor opisuje, tylko mi mechanik zasugerował, że może to być geometria łopatek turbiny,
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Tryb awaryjny silnika

Post12 sie 2015, 14:59

Nobel za powiazanie zbyt niskiego cisnienia na listwie paliwowej z geometria lopatek turbiny.

Radze zmienic mechanika :P
Offline

Skiba29

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 sie 2015, 12:24
  • Online: 5h 8m 17s
  • Auto: VW golf 6 Passat B6
  • Silnik: 1.6tdi. 2.0tdi 170KM

Re: Tryb awaryjny silnika

Post28 sie 2015, 06:43

Jednak u mnie była to wiązka przewodów elektrycznych, naprawa przewodów i po problemie.
P.S. po dwóch latach użytkowania Passat sprzedał em, teraz pojawił się Golf mk7 i mk6.:-) :-) :-) .
Offline

rafi23

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 gru 2017, 09:13
  • Online: 4h 29m 26s
  • Auto: golf6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: POZNAN

Re: Tryb awaryjny silnika

Post25 gru 2017, 15:19

lkgh pisze:Odswieżam kotleta.

Problem rozwiązany. Po 1.5 roku szukania usterki w końcu sukces. Okzało się, że któryś z mechaników zamienił przewód paliwowy na filtrze paliwa (powrót z dopływem), przez co za wysokie ciśnienie niszczyło zawór na listwie paliwowej i powodowało te wszystkie problemy. Auto ma teraz 175 koni i śmiga jak mała rakieta :P

WITAM MOZESZ ZROBIC ZDIECIE POLACZENIA MOZE U MNIE JEST TO SAMO

-- 25 gru 2017, 15:31 --

Witam zakupiłem golfa 6 gdzie 6 miesięcy stal auto obecnie jeździ nie traci mocy tylko zapala się kontrolka checkengin jest ona uciazliwa sprawdzałem kod PO191 czy to czujnik czy wyczyscic układ paliwa ktoś ma jakies pomysły dziekuje za podpowiedz
Offline

maczator

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:48
  • Online: 1h 36m 23s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: CDBC 2.0tdi 110KM
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Tryb awaryjny silnika

Post28 wrz 2018, 09:53

Witam koledzy
Podziele się z wami moim przypadkiem.
Na wolnych obrotach poszarpywał nieregularnie co jakiś nieokreślony czas. Normalnie, płynnie przyspieszał. Objaw tylko na wolnych obrotach. Komputer nie wykazywał żadnych błędów. Wtryski , jak to powiedział mechanik, jak nowe.
Ponieważ dwumasa już od roku dawała znać o sobie dwuch mechaniorów stwierdziło że to jej wina. To mówię wymieniać.
I wymieniona na komplet luka. Poza ciszą od dwumasy szarpnięcia pozostały.
I teraz mechanik podejrzewał pompe i ją podmienił. Dalej to samo. Podmienił prawie cały układ wtryskowy i nic.
Już mieliśmy badać wyryski na maszynie czy może cewka jakaś czy coś.
Ale podmienił jeszcze czujnik zawór na listwie wtryskowej - zawór regulacyjny ciśnienia n276. I to był strzał.
po wymianie na nowy chodzi pięknie i do tego mam dwumase jak ciasto.
Ale tydzień było szukania.

Pozdrawiam
Może się przyda
Offline

berys

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 27 maja 2021, 20:38
  • Online: 2d 7h 15m 26s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Tryb awaryjny silnika

Post08 cze 2021, 21:32

lkgh pisze:Ostatni update- samochód w końcu naprawiony

Witam wszystkich, chciałem sie z Wami podzielić informacją bo podejrzewam że wiele z osób z forum może na tym skorzystać. Pisałem wam o problemach z moim samochodem. Wymieniłem WSZYSTKIE części z układu wtryskowego co kosztowało mnie mnóstwo kasy i nerwów.
W końcu trochę drogą przypadku postanowiłem zmienić ostatnią część która moim zdaniem nie miała wpływu na wspomnianą ustarke. I co?? BINGO. Auto naprawione. Jezdzi w korkach, ciągnie aż miło do 4 tysięcy obrotów i nic...wszystko pięknie działa. Przyczyną usterki był uszkodzony zawór stabilizacji ciśnienia (numer 11 na rysunku).
Przy okazji zauważyłem że po wymianie tej częśći silnik przestał wibrować co opisałem w innym wątku. Wszyscy mówili poduszki pod silnikiem, dwumasa i inne kosztowne pierdoły...a problemem okazał się ten zawór.
Temat do zamknięcia.....w końcu :)

PS. Za szybko się cieszyłem :(


Gdzie kupiles ten zawor?
Poprzednia

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość