Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 14:36


[All] Kamera cofania - niebieski ekran

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Kamera cofania - niebieski ekran

Post05 wrz 2018, 07:35

Witam, mam problem z kamerą cofania, odkąd zakupiłem Golfa 6 wyświetla tylko niebieski ekran, poprzedni właściciel mówił że kable są ok i nie wie jaka jest tego przyczyna.

Z tego co się zorientowałem kamerkę mam RGB w wersji LOW chyba :P

Postanowiłem że zajrzę co się dzieje w tej klapie, rozebrałem i przy kamerce było tak:

kamera3.jpg

kamera2.jpg

kamera1.jpg


jak się potem okazało wtyczka nie była do końca wciśnięta i była założona na odwrót (chyba), ogólnie widać że grzebane, sprawdziłem miernikiem wszystkie kable od kamerki do wtyczek w klapie, i o dziwo były ok, choć było widać że brązowy kabelek ma przerwaną osłonę, jeszcze raz zacząłem sprawdzać z tym że ruszając nimi i się okazało że własnie ten brązowy przerywa sygnał, wymieniłem go, wtyczkę zamontowałem odwrotnie, zgodnie z jakimś schematem znalezionym na innym forum, stąd pytanie czy takie podłączenie jest prawidłowe? jest jakiś schemat prawidłowego podłączenia / jaki kabel który pin?

kamera5.jpg

kamera4.jpg


No i niestety dalej jest niebieski ekran.
Planuje jeszcze sprawdzić kable od wtyczek z klapy do radia, stąd drugie pytanie. Ponieważ przy radiu jest kabel RGB, a gdzie przy radiu szukać tych trzech co wychodzą również od kamerki? brązowy / żółty / czerwony, radio RCD 510
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 9m 49s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamera cofania - niebieski ekran

Post05 wrz 2018, 08:58

Przesledz ten opis https://megawrzuta.pl/files/c2c97dc14be7e4df64af7aed86ededd9.pdf i ten watek http://forum.golf6.pl/mk6-multimedia/montaz-kamery-cofania-t297-100.html

W radiu masz osobna czarna wtyczke na przewod od kamery i wszystkie przewody sa w tej wtyczce.
Offline
Awatar użytkownika

WuBu

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 07 maja 2016, 21:21
  • Online: 16d 23h 47m 39s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf VII GTD
  • Silnik: CUNA 184 KM TDi
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamera cofania - niebieski ekran

Post05 wrz 2018, 11:53

hej...
Sprawdż węzyk od spryskiwacza tylnej szyby.
U mnie walczyłem z tym miesiąc i okazało soę, ze przeciekał wężyk , płyn do spryskiwaczy lał sie po prewodach do kostki poniżej słupka "C" i tam był powód niebieskiego ekranu.
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Kamera cofania - niebieski ekran

Post06 wrz 2018, 21:15

@greg2 bardziej mi chodziło o jakiś schemat przy kamerce, ale mam teraz podłączone wg. tego
schemat-kamera.jpg


@WuBu dzięki! , sprawdziłem tą przelotke / gumę z klapy do karoserii, widać że tam też coś grzebane było, okazało się że ten wężyk od spryskiwaczy (chyba to on), w 3 miejscach przerwany... z tego co doszedłem to chyba kable od anteny są dość zmasakrowane, ale raczej przewodzą, bo radio dobrze odbiera, a reszta kabelków w dobrym stanie, więc tutaj powinno być ok jeżeli chodzi o kamerkę, a jak się dostać do tej kostki poniżej słupka? to jest zaraz poniżej ten plastik trzeba ściągnąć, czy niżej w bagażniku jak jest lampa, tylko że tam też nie wiem jak tą tapicerke wyjąć by choćby żarówki wymienić.. #-o

IMG_1010.jpg

IMG_1011.jpg


-- 06 wrz 2018, 22:18 --

p.s. jak wyjąć ten panel LED / stop z pipkiem od spryskiwacza? bo podważyłem od zewnątrz to kawałek plastiku się ukruszyło ;/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 9m 49s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamera cofania - niebieski ekran

Post06 wrz 2018, 21:23

nie mam takiej rozpiski, co do swiatla stop to zobacz to http://forum.golf6.pl/mk6-oswietlenie/trzecie-swiatlo-stop-t1422.html
Offline
Awatar użytkownika

WuBu

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 07 maja 2016, 21:21
  • Online: 16d 23h 47m 39s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf VII GTD
  • Silnik: CUNA 184 KM TDi
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamera cofania - niebieski ekran

Post06 wrz 2018, 22:49

@WuBu dzięki! , sprawdziłem tą przelotke / gumę z klapy do karoserii, widać że tam też coś grzebane było, okazało się że ten wężyk od spryskiwaczy (chyba to on), w 3 miejscach przerwany... z tego co doszedłem to chyba kable od anteny są dość zmasakrowane, ale raczej przewodzą, bo radio dobrze odbiera, a reszta kabelków w dobrym stanie, więc tutaj powinno być ok jeżeli chodzi o kamerkę, a jak się dostać do tej kostki poniżej słupka? to jest zaraz poniżej ten plastik trzeba ściągnąć, czy niżej w bagażniku jak jest lampa, tylko że tam też nie wiem jak tą tapicerke wyjąć by choćby żarówki wymienić.. #-o

Musisz zdjąc ten plastik - pokrycie słupka "C". zdjąc półke boczna, zdemontoeać listwy i juz prawie tam, gdzie zaczubna sie próg jest kostka. Tam jest kabel odpowiedzialny za napięcie kamerki. i jesli sprawdzasz węzyk, to niech ktoś spryskuje, a Ty patrz gdzie leje. Bo dopiero pod ciśnieniem widac załamania węzyka i sciekającą wode wprost na kostke.
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Kamera cofania - niebieski ekran

Post07 wrz 2018, 07:15

Ok, kurde to trochę trzeba porozbierać.. w weekend tym się zajmę, a nie wiesz czy ten wężyk też jest tam gdzieś może połączony? czy leci on bezpośrednio z klapy gdzieś tam do komory silnika? nie wiem czy mi się uda go jakoś ładnie połączyć..
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Kamera cofania - niebieski ekran

Post24 wrz 2018, 18:43

Dopiero teraz znalazłem czas by się tym zająć, powiem tak, tego słupka tylnego C nie rozbierałem bo nie wiedziałem jak, udało mi się rozebrać / zajrzeć pod plastik już jak leci oparcie tylnej kanapy i dalej próg, ale tam to nie wyglądało jak kostka od zasilania kamerki, tylko jakiś czujnik? nie wiem, w każdym bądź razie nie wyglądało to na zalane, było czysto, kable wyglądały ok.

Następnie wyjąłem radio i zacząłem sprawdzać kable / piny od radia do kostki w klapie, o dziwo wszystkie były ok, i nie było przebicia, sprawdziłem zasilające wrzuciłem wsteczny i było na dwóch napięcie więc też ok, już myślałem że kamerka walnięta skoro wcześniej kostka siedziała na odwrót, ale przy składaniu wszystkiego, w radiu trzeba było jeszcze "zapiąć" kostkę od kamerki, co wcześniej chyba nie była, i zaczęło wszystko hulać :lokej:

po prostu widać że ktoś nie umiejętnie grzebał wcześniej, a wystarczyło przełożyć i docisnąć kostkę przy kamerce (wymieniłem też brązowy kabelek), oraz przy radiu zapiąć kostkę :lol: ale i tak dzięki za pomoc ;)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości